Łańcuchy, kolce i inne nakładki na koła

Samochody ewakuacyjne, pontony i rowery. Czym poruszać się w razie apokalipsy lub lokalnego kryzysu.
Awatar użytkownika
Achrioptera
Kontaktowanie:

Łańcuchy, kolce i inne nakładki na koła

Postautor: Achrioptera » 07.02.2017, 11:28

Zdarzyło mi się jechać na łańcuchach. Zdarzyło mi się wiązać na kołach prowizoryczne "łańcychy" z linki. Też pomagają w trudnych chwilach, ale szybko się zużywa taka prowizorka. Czy ktoś z was ma większe doświadczenie w temacie wszelakich dodatków do kół poprawiających przyczepność?
Obrazek
W marketach widziałem różnego typu plastikowe płytki z kolcami, czy jest to coś warte? Szukam rozwiązania do sytuacji gdy muszę pilnie dojechać do klienta, a po zjechaniu z głównej drogi zaczyna się rewia na lodzie i nawet 15 km/h to za szybko. Zwykle jest to tylko fragment drogi na mojej trasie, a sytuacja dotyczy od kilku do kilkudziesięciu kilometrów każdej zimy.
Obrazek
Jakie są zalety i wady każdego rozwiązania?
Jak szybko można jechać?
Czy w jakiś sposób uszkadza to opony?
Z góry dziękuję za rady kupna nowego auta, czy opon z kolcami.

P.S. Zdjęcia ze strony marketu Jula.
Awatar użytkownika
maksymilian_2005

Re: Łańcuchy, kolce i inne nakładki na koła

Postautor: maksymilian_2005 » 03.12.2017, 02:20

zdarzyło mi się czekać na piaskarkę wraz z kilkunastoma innymi samochodami w górach zimą, było tak ślisko że nawet na 1 biegu ściągało nam tył samochodu na barierki, niektóre auta stały już oparte o te barierki, ja żeby wypalić papierosa przed autem musiałem trzymać się maski bo rozjeżdżały mi się nogi, nikt nie miał łańcuchów mimo że był grudzień a droga w górach, jeśli jest tylko taka możliwość i jest w bagażniku to każdy łańcuch pomoże tylko trzeba go mieć :)

pozdrawiam
Bart

Postautor: Bart » 03.12.2017, 17:40

Prostą namiastką łańcuchów jest linka opleciona na kołach napędowych. Nada się do tego w zasadzie każdy sznurek, linka, pasy, drut lub cokolwiek co można owinąć wkoło obręczy koła.
PAWCIO69

Postautor: PAWCIO69 » 04.12.2017, 08:26

Bart i ile na tej lince przejedziesz?? kilometr :?:
a jak ci się zakręci na piaście koła mogą być jaja :lol: ??