EDC na wycieczki jednodniowe i spacery

Czyli wszystko to, co nosimy przy sobie na co dzień.
PAWCIO69
Posty: 292
Rejestracja: 05.03.2017, 15:43

Re: EDC na wycieczki jednodniowe i spacery

Post autor: PAWCIO69 » 26.03.2017, 12:25

oczywiście można, tylko na 0,5 l kompletnie bez sensu , kamelback dla mnie to min 2 max 3 l. noszony w plecaku i uzupełniający płyny cały dzień.. 2 litrowy pet w plecaku to nie jest to co lubisz jak musisz biec.
nie mówimy tu przecież o wycieczkach z maluchami do lasu na rowerach.
Nie możesz uratować planety, ale możesz zadbać o rodzinę i siebie.
djans
Posty: 326
Rejestracja: 03.05.2016, 20:58
Lokalizacja: Wrocek

Re: EDC na wycieczki jednodniowe i spacery

Post autor: djans » 28.03.2017, 20:02

Aerlin pisze:Woda? Możesz kupić w sklepie, są wszędzie, a nie waży Ci non stop. To samo z jedzeniem.
Nie zgodzę się.

O ile w samych centrach co 50 m jest żaba, a co 200 m stonka, to gdzieś tam na obrzeżach (przy tych trasach ponad 10 km) może wcale nie być tak różowo.

To żaden problem zamontować na hulajnodze uchwyt do bidonu, czy mały koszyk, a przecież nikt tu nie mówi o dobowym zapasie wody, a choćby o półlitrowej butelce.
Awatar użytkownika
Aerlin
Posty: 166
Rejestracja: 06.05.2016, 11:27

Re: EDC na wycieczki jednodniowe i spacery

Post autor: Aerlin » 01.04.2017, 16:54

Nie wiem jak w innych miastach, ale w Poznaniu nigdy nie miałem jakoś daleko do sklepu- nawet jak miałem zajęcia na Morasku w czasie gdy dopiero się budował kampus, to nie było problemu wyskoczyć do sklepu po "nawodnienie" :lol: Ale ogółem tak, zgadzam się, że
djans pisze:uchwyt do bidonu
to dobry pomysł.
Tommy
Posty: 8
Rejestracja: 27.09.2017, 13:40

Re: EDC na wycieczki jednodniowe i spacery

Post autor: Tommy » 28.09.2017, 00:34

Ja na takie wypady (z tym że rowerem) biorę taki zestaw:
- Plecak 10l z camelbakiem 1L
- Mała apteczka (opatrunek osobisty W mały, 2 gaziki, mały bandaż, 4 chusteczki odkażające nasączone alkoholem, parę plastrów 3 sterilstripy, folia NRC )
- Peleryna przeciwdeszczowa z Decathlona :>
- Narzędzia rowerowe (multitool, dedykowane narzędzia rowerowe, mały klucz nasadowy z 13 i 14).
- Prowiant (2 batoniki sezamki duże, 2 batony musli + jedna porcja MRE bo wybywam na cały dzień).
- Powerbank
I to się mniej więcej mieści na styk :)

W rowerze przednią lampkę mogę łatwo zdemontować więc latarki nie wożę, ale na hulajnogę dorzucił bym jakąś latareczkę.
Odpowiedz