Latarka do EDC.

Czyli wszystko to, co nosimy przy sobie na co dzień.
Awatar użytkownika
Aerlin
Posty: 166
Rejestracja: 06.05.2016, 11:27

Latarka do EDC.

Post autor: Aerlin » 19.04.2017, 18:46

Lubię mieć przy kluczach jakieś niewielkie, ale sensowne źródło światła. Przez dłuższy czas nosiłem MacTronic Lotus, jednak niedawno go zgubiłem. I w sumie jestem z tego powodu szczęśliwy, bo konstrukcja wyjątkowo nieprzemyślana. Odpalanie latarki dokręcaniem zakrętki od baterii, na której cała konstrukcja przypięta jest do kluczy- co mogłoby pójść nie tak? Poza notorycznym luzowaniem się całości kończącym się w najlepszym razie wygrzebywaniem sprzętu w kawałkach z kieszeni i ponownym montowaniem go na oślep po ciemku.

W związku z tym szukam czegoś nowego. Wymogi są dość niskie- ma być mikroskopijne, dawać sensowne światło (więc LED) i nie powielać błędu Lotusa. Do tego być w miarę możliwości wytrzymałe i zdecydowanie nie jednorazowego użytku. A do tego rozsądna cenowo (dobra, wymagania są jednak spore).

Widziałem, że ten sam MacTronic ma Mini Scream, który jak mi się wydaje powiela błąd Lotusa (?). Zastanawiałem się nad tą latareczką z dynamo z ostatniego filmu, ale ta z kolei jest już trochę zbyt pękata jak na dyganie jej codziennie przy kluczach, których i tak już mam za dużo.

Jakieś pomysły?
linkolm
Posty: 95
Rejestracja: 29.08.2016, 23:02

Re: Latarka do EDC.

Post autor: linkolm » 21.04.2017, 12:54

A latareczka wbudowana w zapalniczkę ? Czy jednak musi być przypięta do kluczy.
Awatar użytkownika
Krasny
Posty: 321
Rejestracja: 16.06.2016, 14:31
Lokalizacja: Wielkopolska gdzieś około Lichenia ;)

Re: Latarka do EDC.

Post autor: Krasny » 21.04.2017, 19:29

A popatrz na Nitecore TUBE. Nie mam, ale na forach tematyki prepersowej i nie tylko zebrała dobre opinie.
Też nad nią myślę bo choć latarek Ci u mnie dostatek to i tę bym przygarnął.

Z całą pewnością mogę Ci też polecić wszelkiej maści Fenix pracujące na 1xAAA i MAG-LITE SOLITAIRE
_________________
Bo trzeba mieć jaja by iść z podniesionym czołem gdy inni plują Ci w twarz za twoje przekonania.
Awatar użytkownika
Aerlin
Posty: 166
Rejestracja: 06.05.2016, 11:27

Re: Latarka do EDC.

Post autor: Aerlin » 26.04.2017, 17:51

linkolm pisze:A latareczka wbudowana w zapalniczkę
Nie palę i nie mam zapalniczki w EDC ;)
Krasny pisze:Nitecore TUBE
Od 55 zł, trochę boli cena, ale widzę że może być całkiem sensownym rozwiązaniem. Jest i mała i wbudowany aku, dzięki!
djans
Posty: 326
Rejestracja: 03.05.2016, 20:58
Lokalizacja: Wrocek

Re: Latarka do EDC.

Post autor: djans » 06.05.2017, 12:08

Wbudowane aku, to raczej wada, niż zaleta.
Optymalnym rozwiązaniem są konstrukcje na pojedynczą baterię AAA.

Aerlin, jak można nie mieć źródła ognia w EDC? Przecież, obok ostrza i źródła światła, to postawa.
Awatar użytkownika
Aerlin
Posty: 166
Rejestracja: 06.05.2016, 11:27

Re: Latarka do EDC.

Post autor: Aerlin » 22.05.2017, 22:59

djans pisze:Wbudowane aku, to raczej wada, niż zaleta.
Racja. Myślałem, że ona ma też jakąś małą korbkę do doładowania :(
djans pisze:jak można nie mieć źródła ognia w EDC?
Bo mam to mocno podzielone? ;) W sensie EDC dla mnie to absolutne minimum, nie ma tam nic szalonego, bo to sprzęt, z którym ruszam się wokół komina, czyli tak jak na co dzień funkcjonuję. Nad tym mam, hm, nie wiem jak to nazwać- ETC? Every Trip Carry? Mały zasobnik na karabinku, w którym mam już zapalniczkę, igłę, nitki, guziki, więcej plastrów, notatnik, długopis, światło chemiczne, bla, bla, bla- w nim też mam dokumenty, więc jak wyjeżdżam w okolicę, to z tym wszystkim. A jak jadę na jeszcze dalszą wycieczkę, to mam jeszcze kolejny poziom szpeju i tak to się napędza. Dzięki temu na co dzień nie dygam zbędnych mi rzeczy...
Awatar użytkownika
maksymilian_2005
Posty: 55
Rejestracja: 02.10.2017, 01:18

Re: Latarka do EDC.

Post autor: maksymilian_2005 » 02.10.2017, 02:46

wcześniej nosiłem żarówkową wersję, od kilku lat LED Maglite Solitaire - mała, solidnie wykonana, 1xAAA, baterię zmieniam co ok. rok ale używam tylko w nagłych przypadkach - jest przy kluczach od mieszkania, niestety nie jest najtańsza - na znanym portalu aukcyjnym - 69 zł, wielokrotnie upadła razem z kluczami, obija się o futrynę przy otwieraniu drzwi ale działa zawsze :)
PAWCIO69
Posty: 292
Rejestracja: 05.03.2017, 15:43

Re: Latarka do EDC.

Post autor: PAWCIO69 » 02.10.2017, 10:11

trochę dziwny wybór latarka na baterię AAA ma 3 x mniejszą pojemność niż AA
dla mnie idealna jest czołówka lub latarka na 18650
Nie możesz uratować planety, ale możesz zadbać o rodzinę i siebie.
Bart
Posty: 281
Rejestracja: 10.05.2017, 21:21

Re: Latarka do EDC.

Post autor: Bart » 02.10.2017, 10:25

18650 są bardzo fajne i przydatne ale jako EDC zdecydowanie AA.
Gdzie wymienisz lub naładujesz w sytuacji awaryjnej ogniwo? A baterię AA znajdziesz niemal wszędzie i kupisz niemal wszędzie.
Najlepsza latarka to taka, która działa na 14500 i AA. Na co dzień masz litówkę i dużo światła a w razie W wkładasz AA, z którego dostępnością nie będzie początkowo problemu.
PAWCIO69
Posty: 292
Rejestracja: 05.03.2017, 15:43

Re: Latarka do EDC.

Post autor: PAWCIO69 » 02.10.2017, 10:45

tak masz rację , ale ja zakładam że nie będę biegał po miescie w poszukiwaniu baterii tylko siedział na dupie i pilnował okolicy i rodziny.
dlatego kluczowa dla mnie jest wydajność.
Po drugie sam mam latarke EDC na 2 AA ;) led energizer
Załączniki
ener.jpg
ener.jpg (36.21 KiB) Przejrzano 6595 razy
Nie możesz uratować planety, ale możesz zadbać o rodzinę i siebie.
Odpowiedz