Propozycje nowych działów / forów

Sprawy techniczne i organizacyjne związane z forum. Regulamin, obsługa forum, zgłaszanie problemów itd.
0lek

Re: Propozycje nowych działów / forów

Postautor: 0lek » 13.09.2016, 21:12

djans pisze:Trochę nie bardzo rozumiem, czego byś oczekiwał... Przecież w prepperingu nie kupuje się ziemi, złota, papierosów, amunicji, czy puszek z mielonką, żeby na nich za 5 lat zarobić. Sztabki złota nie są kupowane, jako inwestycja, a raczej na tej samej zasadzie, co gaśnica.

Można oczywiście pociągnąć temat poświęcony różnym zapasom finansowym: od gotówki w różnych walutach, przez metale szlachetne i biżuterię, po uniwersalne przedmioty barterowej wymiany. Ale to jednak co innego, niż typowe inwestycje zakładające konkretną stopę zwrotu w określonej perspektywie czasu.

Właśnie nie wiem dlaczego w preppingu nie kupuje się ziemni? Każda osoba prepping traktuje inaczej.
Trzeba być przygotowanym tak?
Skoro tak to dlaczego mam nie inwestować w np. dochody pasywne?
Jesli mam odłozoną okresloną sumę to mogę kupic mieszkanie (np. w części na kredyt) i je wynająć. Po pewnym czasie (np. po splaceniu przez kilka lat- spłacać można z pieniędzy z wynajmu) mieszkanie to staje sie dochodem pasywnym (niemalże- gdyż niecałkowicie).
Czy w preppingu chodzi tylko o to aby fizycznie przeżyc? O zapasy na wojne, cięzkie czasy?
Dlaczego nie iść dalej i nie przygotowywać się np. na cięzkie czasy w postaci utraty pracy, głodowej emerytury bądź polepszenia sobie życia?
Wg mnie przygotowujemy się na ciężkie czasy. Mieszkanie czy ziemia może przynieść jednorazowy większy zysk, lecz może także przynosić zysk comiesięczny (ale mniejszy) przy odrobinie wysiłku.
Wg mnie nie ma jednej definicji preppingu, więc dlaczego nie rozmawiać o czyms takim?
Artur Kwiatkowski_DS
Kontaktowanie:

Re: Propozycje nowych działów / forów

Postautor: Artur Kwiatkowski_DS » 14.09.2016, 20:49

Dział o zabezpieczeniu finansowym, szeroko rozumianym, ma sens. Założyliśmy go.
1/2 ekipy Domowego Survivalu

Wróć do „Zagadnienia techniczne i organizacyjne”