Przywitaj Się

slawszczep
Posty: 21
Rejestracja: 04.05.2016, 20:11

Re: Przywitaj Się

Post autor: slawszczep » 06.05.2016, 19:40

Witam wszystkich.Jestem Sławomir.Mieszkam w Gdańsku.Preperstwem jak i samą sztuka przetrwania interesuje się od wielu lat.Jako że jestem Rodzimowiercą moją pasją jest też puszczaństwo.Dodatkowym hobby jest odtwórstwo historyczne.A dokładnie odtwarzanie starych technologii.
MaćQ

Re: Przywitaj Się

Post autor: MaćQ » 09.05.2016, 08:43

Witam witam :)

Maciek jestem, 28-letni fan militariów i od niedawna także preppingu, wkręciłem się po obejrzeniu serialu dokumentalnego o polskich prepersach emitowanego na fokus.tv. Jako że nadal jestem zielony w tej dziedzinie, staram się poświęcać każdą wolną chwilę na zgłębianie tematu. Popieram ideę tego forum i ma nadzieję, że będzie się ono sukcesywnie rozrastać.

Pozdrowienia dla wszystkich!
Gość

Re: Przywitaj Się

Post autor: Gość » 10.05.2016, 11:35

Cześć

Mam na imię Tomek, jestem z Warszawy. Od dłuższego czasu subskrybuję kanał YT Domowego Survivalu. Podoba mi się to, że Krzysztof w swoich filmach nie wspomina o apokalipsach zombie, przygotowaniami na wypadek wybuchu wulkanu na Mazurach, o przygotowywaniu się na wyimaginowane sytuacje, tylko na realnych zagrożeniach. Po prostu zdroworozsądkowe podejście do tematu :)
sniper.223
Posty: 6
Rejestracja: 18.05.2016, 13:32

Re: Przywitaj Się

Post autor: sniper.223 » 18.05.2016, 14:11

Witam Wszystkich! Jestem Paweł, mieszkam we Wrocławiu, mam 25lat. Od dawna interesuję się wieloma sportami, a m.in. wycieczkami górskimi, strzelectwem. Przez lata zgromadziłem "trochę" sprzętu EDC i nie tylko 8-) . Wycieczki górskie nauczyły mnie myśleć "na przód", a więc jest to pewna forma preperingu. Jednak od pewnego czasu przygotowuję swoje domostwo, a także działkę którą posiadam, na najprostsze scenariusze jak brak energii elektrycznej czy wody bieżącej.

Powoli gromadzę zapasy żywności, wody, paliw, a także magazynuję energię elektryczną w obu lokacjach. W domu posiadam akumulator 12V, który zapewnia mi awaryjne oświetlenie, a także ładowanie podstawowych urządzeń jak np. latarki czy telefon. Na działce z kolei posiadam niezależny system zasilania oparty o ogniwo fotowoltaiczne, regulator ładowania i oczywiście akumulator, który magazynuje energię. Ten system PV również zapewnia mi oświetlenie i ładowanie urządzeń. W przypadku zapotrzebowania większych mocy posiadam "walizkowy" generator prądotwórczy o mocy 1,5kW.

Chyba za bardzo się rozpisałem, ale podsumowując - mam nadzieję, że zdobędę tu przydatną wiedzę, a także podzielę się własną z userami tego forum.
Awatar użytkownika
Temusma
Posty: 1
Rejestracja: 03.05.2016, 20:09

Re: Przywitaj Się

Post autor: Temusma » 20.05.2016, 18:33

Cześć!

Mam na imię Michał i jestem z miasteczka niedaleko Warszawy. Stałym widzem Domowego Survivalu jestem od jakiegoś roku. Sztuką przetrwania i preperstwem interesuję się od kilku lat i w wolnych chwilach lubię pobiegać po lesie sam albo ze znajomymi. Lubię bardzo podróże górskie i jak wcześniej pisałem, leśne. Od pewnego czasu interesuję się zdarzeniami paranormalnymi i urban exploringiem. Lubię również rzeczy związane mocno z komputerami, m.in.: kodowanie, tworzenie grafik i animacji itp. Od kilku lat uprawiam sporty. Gram w siatkówkę, podróżuję, biegam, pływam.

Przez lata udało mi się zorganizować dosyć ciekawy sprzęt EDC i od dłuższego czasu planuję zorganizować BOB'a :D

Pozdrawiam :)
marccym
Posty: 4
Rejestracja: 29.05.2016, 21:22

Re: Przywitaj Się

Post autor: marccym » 29.05.2016, 22:16

Cześć wszystkim!

Jestem Marcin i obecnie bytuję między Śląskim, a Świętokrzyskim. Z wykształcenia jestem jak na razie studentem i miejmy nadzieję, że przez kolejne 4 lata to się nie zmieni. O ile samym prepperingiem się nie zajmuję to w survivalu siedzę od dość dawna. Poza tym interesuję się medycyną ratunkową, w miarę regularnie staram się ćwiczyć i kiedy tylko znajdę trochę czasu (i pieniędzy) to biegnę na strzelnicę :D
Awatar użytkownika
Dziennik84
Posty: 34
Rejestracja: 08.06.2016, 20:30
Lokalizacja: (z)Dolny Śląsk
Kontaktowanie:

Re: Przywitaj Się

Post autor: Dziennik84 » 08.06.2016, 21:25

Witajcie prepersi.
Jestem Michał, mieszkam na (z)Dolnym Śląsku, w mieścinie ulokowanej na styku trzech województw. Od pewnego czasu bacznie przyglądam się sytuacji politycznej i militarnej w Europie i na świecie. Obserwując sytuację nietrudno domyślić się, do czego ewidentnie zmierza dzisiejsza cywilizacja. Postanowiłem rozpocząć przygotowania na najgorszy możliwy scenariusz. Jako, że nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z szeroko pojętym preperingiem i survivalem zaczynam od totalnego zera. Podejrzewam, że wielu ludzi chciałoby się przygotować na trudne czasy jednak nie wiedzą, od czego zacząć. Uznałem, że zaprezentowanie mojej drogi od pierwszej butelki wody, którą odłożyłem na zapas może zmotywować kogoś do działania. Tak narodził się pomysł na blog - "dziennik 84", który będzie sukcesywnie, choć powoli rozrastał się wraz z moim doświadczeniem i zapasami. Pozdrawiam i zapraszam na https://dziennik84.wordpress.com/
redaktor_naczelny
dziennik84.wordpress.com
jaszczurka
Posty: 11
Rejestracja: 07.06.2016, 18:54

Re: Przywitaj Się

Post autor: jaszczurka » 13.06.2016, 18:39

No to i ja się przywitam

Mieszkam na malutkiej wsi. Prepperingiem zacząłem się interesować chyba 2 albo 3 lata temu. Wtedy nie znałem tego terminu, ale myślałem "Co będzie gdy..." i tak dzięki Internetowi trafiłem na Domowy Survival.
Oprócz "prepperstwem" interesuje się też tradycyjnym survivalem. Jestem też fanem zielarstwa i medycyny naturalnej.
Awatar użytkownika
Krasny
Posty: 321
Rejestracja: 16.06.2016, 14:31
Lokalizacja: Wielkopolska gdzieś około Lichenia ;)

Re: Przywitaj Się

Post autor: Krasny » 16.06.2016, 14:48

Cześć. Pamiętam PRL i jak moi rodzice zawsze lubiłem mieć w domu małe zapasy.
Dopiero niedawno dowiedziałem się że tacy ludzie nazywają się prepersami, tworzą społeczności i nie są idiotami "...bo wszystko jest dostępne od ręki w sklepie za rogiem".


Co mnie interesuje. Ogólnie elektronika i szeroko pojęta technologia.
Od zawsze miałem joba na punkcie latarek, noży i ognia. Więc buduję różne "dziwne" urządzenia łącznie z oświetleniem LED.
Od kilkudziesięciu miesięcy zgłębiam sztukę ostrzenia noży (tak sztukę!) i jest to jedyna czynność która naprawdę mnie uspokaja ;)
_________________
Bo trzeba mieć jaja by iść z podniesionym czołem gdy inni plują Ci w twarz za twoje przekonania.
Awatar użytkownika
Krzysztof Lis_DS
Posty: 81
Rejestracja: 28.04.2016, 16:15

Re: Przywitaj Się

Post autor: Krzysztof Lis_DS » 16.06.2016, 20:23

Witajcie!
Odpowiedz