ewakuacja s POBOR DO WOJSKA

Miejsce, do którego będziesz uciekać. Przygotowanie, zabezpieczenie, wyposażenie.
jannieznany
Posty: 2
Rejestracja: 15.10.2016, 21:00

ewakuacja s POBOR DO WOJSKA

Post autor: jannieznany » 15.10.2016, 21:04

mam pytanie. Mieszkam w dużym mieście + od jakiegos czasu myślę o zakupie mieszkania/domku na wsi - jako miejsca ucieczki na wypadek wojny. Ostatnio pojawiło się w mojej głowie pytanie - a co z poborem do wojska.?? Jeżeli zostaniemy zaatakowani napewno wszyscy mężczyźni zostaną powołani do służby wojskowej - czy w takim przypadku ucieczka do swojego domu na wsi ma wogóle sens???
amzel
Posty: 53
Rejestracja: 05.07.2016, 12:51

Re: ewakuacja s POBOR DO WOJSKA

Post autor: amzel » 15.10.2016, 22:54

Będziesz mógł umieścić tam swoich bliskich (żonę ,dzieci)a sam niestety zostaniesz powołany do armii.
Musisz pomyśleć o tym żeby swoją rodzinę odpowiednio przygotować i zabezpieczyć .
slawszczep
Posty: 21
Rejestracja: 04.05.2016, 20:11

Re: ewakuacja s POBOR DO WOJSKA

Post autor: slawszczep » 16.10.2016, 02:26

W przypadku ogłoszenia Mobilizacji Powszechnej lepiej samemu się stawić.W przeciwnym przypadku grozi Kompania Karna.
djans
Posty: 326
Rejestracja: 03.05.2016, 20:58
Lokalizacja: Wrocek

Re: ewakuacja s POBOR DO WOJSKA

Post autor: djans » 16.10.2016, 09:36

W takim wypadku, to nie domek na wsi, tylko - jak poleca Aerlin - za granicą.
Awatar użytkownika
Aerlin
Posty: 166
Rejestracja: 06.05.2016, 11:27

Re: ewakuacja s POBOR DO WOJSKA

Post autor: Aerlin » 18.10.2016, 22:17

jannieznany pisze:napewno wszyscy mężczyźni zostaną powołani do służby wojskowej
Nie.
Do wojska w przypadku mobilizacji nie trafi całkiem spora rzesza ludzi, którzy na ten czas mają przydzielone różne inne zadania, są "reklamowani" do WKU. Wśród takich osób znajdują się m.in. kurierzy mający roznosić wezwania (nie robi tego wojsko zazwyczaj), niezbędna obsada urzędów, czy członkowie formacji OC (tych ostatnich o ile mnie pamięć nie myli). Warto więc może pomyśleć o zakręceniu się na taką funkcję- ciągle będzie ona ograniczała nam możliwość ewakuacji, ale przynajmniej mamy w miarę gwarancję, że nie ruszymy się z miejsca zamieszkania. Więc jeśli ewakuować się chcesz np. 30km od miasta, to spoko. Po prostu będziesz dojeżdżał.
Pomijam już kwestie "załatwiania" sobie jakichś inwalidzkich kategorii.
slawszczep pisze:Mobilizacji Powszechnej lepiej samemu się stawić
Nie.
W ustawie o powszechnym obowiązku obrony RP jest dość jasno napisane, że obowiązek stawiennictwa mają osoby z przydziałem mobilizacyjnym. Jeśli go nie masz, to w sumie na jakiej podstawie się masz zgłaszać? Fakt, że część może już posiadać go, a reszta dostanie przez kuriera gdy zacznie się mobilizacja. Ale nikt nie wymaga zgłaszać się samemu szczególnie, że jednostki mają konkretne plany ilu ludzi i w jakich dniach przyjmują.
djans pisze:tylko - jak poleca Aerlin - za granicą
Ogółem to najwygodniejsze wyjście :lol: Tylko nie wiem jak potem wyglądałaby sprawa powrotu po wojnie ;)
Odpowiedz