Ewakuacja dzieci

Miejsce, do którego będziesz uciekać. Przygotowanie, zabezpieczenie, wyposażenie.
Yogi
Posty: 91
Rejestracja: 09.02.2020, 09:09

Ewakuacja dzieci

Post autor: Yogi » 25.02.2020, 23:27

W Chinach osoby pracujące w szpitalach wysyłają swoje dzieci do rodziny, aby ich przypadkowo nie zarazić Koronawirusem.

Mieszkając zwłaszcza w dużym mieście należałoby rozważyć czy nie wysłać dzieci do bliskiej rodziny mieszkającej na wsi lub małym miasteczku?
Dla osoby dorosłej opuszczenie miasta może być trudne ze względu na pracę.

Jeśli mieszkamy w miarę bezpiecznej od wirusa lokalizacji to musimy się liczyć, że nasz brat czy siostra może nas poprosić o pomoc aby jego dzieci na czas epidemii zamieszkały u nas.
koyot123
Posty: 1
Rejestracja: 26.02.2020, 14:00

Re: Ewakuacja dzieci

Post autor: koyot123 » 26.02.2020, 14:04

Gorzej, jeżeli nie ma gdzie wysłac dzieci. Lub nie jesteśmy pewni żadnego miejsca. Co wtedy? Nie posyłać dziecka do szkoły?
Wydaje się, że władze dość słabo (a właściwie wcale) lub pobieżnie kontrolują osoby przylatujące z Chin, a teraz jeszcze z Włoch
Tylko tu - wszystko, co warto wiedzieć o platformach roboczych!
Yogi
Posty: 91
Rejestracja: 09.02.2020, 09:09

Re: Ewakuacja dzieci

Post autor: Yogi » 26.02.2020, 20:26

Trudno teraz ocenić gdzie w Polsce może być główne ognisko epidemii. Niestety niektóre lokalizacje są bardzo narażone,dlatego warto śledzić na bieżąco sytuację.

Skoro, żadna lokalizacja Twojej rodziny nie jest bezpieczna. Należałoby zastanowić, kto z rodziny ma najbardziej bezpieczną pracę pod kątem wirusa (+ warunki lokalowe)

Jeśli Ty lub żona pracujecie w szpitalu lub przychodni to radziłbym aby Wasze dzieci zamieszkały u rodziny.

Przykład z mojej rodziny moja ciocia mieszka na wsi (z wujem) mają spory dom, na odludziu -wydaje się, że jest to idealne miejsce do ewakuacji ... ale moja ciocia pracuje w szpitalu.
Odpowiedz