Podstawowy zestaw wyjazdowy i wakacyjny

Zestawy BOB (bug-out bag), ucieczkowe, 72-godzinne.
siwyDym7474
Posty: 23
Rejestracja: 09.10.2018, 19:30

Podstawowy zestaw wyjazdowy i wakacyjny

Post autor: siwyDym7474 » 09.10.2018, 23:00

Hej,

Ostatnio zauważyłem, że na większość wyjazdów zabieram ten sam podstawowy zestaw, nie ważne czy to jest wyjazd 2 dniowy, tygodniowe wakacje czy 2 tygodniowe wakacje.

Odpowiednio dobrany podstawowy zestaw wakacyjny rozwiąże kilka problemów w życiu codziennym i w sytuacji kryzysowej:
- brak stresu i paniki w rodzinie przy pakowaniu się na długie wakacje. Najważniejsze rzeczy już są spakowane a dobieramy tylko ubrania na odpowiednią pogodę i ew sprzęt plażowy :)
- wyjazd na weekend za miasto zajmuje nam 15 min bo zestaw już jest
- nawet najbardziej uczulone osoby na survival i prepersów nie będą się krzywo patrzeć bo przecież to zestaw 'wakacyjny" a nie ewakuacyjny na wypadek wojny nuklearnej ( moim zdaniem nie na się przekonać do bycia prepersem niektórych osób i lepiej nie próbować )
- taki zestaw odpowiednio przygotowany sprawdzi się też w razie najbardziej prawdopodobnych sytuacji ekstremalnych np. ewakuacja z domu przez pożar, wyciek gazu w bloku itp.

Zakładam, że w razie nieprzewidzianych sytuacji ekstremalnej celem ewakuacji są:
- znajomi i rodzina w tym samym lub innym mieście
- hotel w bezpiecznej odległości
- jeśli ktoś ma to domek za miastem

Mój zestaw wyjazdowy składa się z:
- pieniądze ( tyle aby móc spędzić 4 noce w hotelu i sie wyżywić)
- dokumenty
- leki ( podstawowe na popularne dolegliwości jak ból głowy, przeziębienie, grypa, bul brzucha, plastry i 2 bandaże, mały termometr+ jeśli ktoś coś regularnie bierze np. zapas leków na nadciśnienie)
- środków czystości ( mydło i szampon 2w1, pasta, szczoteczka do zębów, dezodorant, przybory do golenia)
- ręczniczek
- krem z filtrem UV
- preparat na komary ( Mugga min 30%)
- 2 butelki wody 0,5l
- jakieś przekąski ( trochę słodkich i mniej słodkich aby nie zamuliło .... jedzenie batoników przez cały dzień chyba nikt nie przetrwa :) )
- bielizna na zmianę
- czapka z daszkiem
- coś przeciwdeszczowego
- cienki polar
- scyzoryk
- latarka
- power bank

W zimie:
- ciepła czapka
- ciepłe rękawiczki
- ciepłe skarpety
- ogrzewacze termiczne jednorazowe

Do tego dochodzi zestaw EDC : portfel, telefon, scyzoryk, latarka mała itp...

Co sądzicie o tym pomyśle ? Jak skompletowali byście taki zestaw ?
Myślę ze idealnie się wpisuje w bycie przygotowanym na dobre i zła czasy.
robert_woj
Posty: 3
Rejestracja: 01.03.2019, 10:23

Re: Podstawowy zestaw wyjazdowy i wakacyjny

Post autor: robert_woj » 01.03.2019, 11:07

Ja jeszcze dodałbym koc termiczny nie tylko zimą - nie zajmuje dużo miejsca, a w razie WU mogą znacznie podnieść komfort, nawet gdybyśmy mieli tylko na nim usiąść. Latarkę zastępuję raczej czołówką, bo wygodniej. W portfelu/przegródce plecaka jeszcze obowiązkowo zestaw plastrów. Ja jeszcze do listy dodają okulary/soczewki (+mały płyn do soczewek).

A powerbanki to nawet czasem i dwa nie zaszkodzą. Na wyjeździe trochę tych urządzeń możemy mieć: telefon, aparat, gps, więc jeden zazwyczaj mam przy sobie taki niewielki, który podładuje urządzenia ad hoc, a drugi w plecaku większy, z pojemnością która pozwoli na kilkukrotne naładowanie np. telefonu...
PAWCIO69
Posty: 292
Rejestracja: 05.03.2017, 15:43

Re: Podstawowy zestaw wyjazdowy i wakacyjny

Post autor: PAWCIO69 » 20.03.2019, 08:30

- jakieś przekąski ( trochę słodkich i mniej słodkich aby nie zamuliło .... jedzenie batoników przez cały dzień chyba nikt nie przetrwa :) )
wg Rosjan Czeczeni którzy z nimi walczyli na Kaukazie całymi tygodniami jechali na 6-8 snickersach dziennie...
tak ze da się...
Nie możesz uratować planety, ale możesz zadbać o rodzinę i siebie.
robert_woj
Posty: 3
Rejestracja: 01.03.2019, 10:23

Re: Podstawowy zestaw wyjazdowy i wakacyjny

Post autor: robert_woj » 22.03.2019, 15:11

Ooo tego nie słyszałem - ciekawa dieta IMO, ale wolę marsy. :D
Odpowiedz