Zabezpieczenie domu i mienia przed uchodźcami?

Przed włamaniem, pożarem, zalaniem, zombie.
Awatar użytkownika
Aerlin
Posty: 166
Rejestracja: 06.05.2016, 11:27

Re: Zabezpieczenie domu i mienia przed uchodźcami?

Post autor: Aerlin » 02.04.2017, 15:37

djans pisze:Rosji destabilizacja UE jest na rękę.
Oczywiście. A jej rozpad byłby chyba świętowany przez parę miesięcy non stop. Co więcej sugeruje się, choć twardych dowodów (dostępnych publicznie) nie ma, że Rosja wręcz sama zajmuje się przerzucaniem imigrantów.
Tylko, że Rosja nie jest jedynym graczem w tym rejonie. Cały czas kręci się tam większa lub mniejsza ilość okrętów NATO, a i sami Ukraińcy są o wiele czujniejsi na tym kierunku ewentualnego uderzenia Rosji w celu połączenia lądowego Rosja-Donieck-Krym. Do tego później trzeba będzie się przebijać przez zewnętrzną, a więc bardziej chronioną granicę UE.
Myślę więc, że dopóki sytuacja Rosja-Ukraina jest niestabilna, to żadne masowe ruchy migracyjne tamtędy odbywać się nie będą. Szybciej wydaje mi się, że szli (i de facto w pewnych ilościach chodzą) by przez Kaukaz, Rosję bezpośrednio do bogatych krajów Skandynawskich.
djans
Posty: 326
Rejestracja: 03.05.2016, 20:58
Lokalizacja: Wrocek

Re: Zabezpieczenie domu i mienia przed uchodźcami?

Post autor: djans » 06.04.2017, 20:00

Aerlin pisze:Cały czas kręci się tam większa lub mniejsza ilość okrętów NATO
Samo z siebie o niczym nie stanowi - Grecja ma całkiem pokaźną marynarkę i w niczym jej to nie pomogło.
Aerlin pisze:sami Ukraińcy są o wiele czujniejsi na tym kierunku
Fakt. Raczej by na swobodne wnikanie nie pozwolili. Ciekawe jednak, gdyby zgody na taki tranzyt zażądały od nich Niemcy w zamian za wsparcie UE w rokowaniach z Putinem. Political fiction, ale do zrealizowania.
Aerlin pisze:Do tego później trzeba będzie się przebijać przez zewnętrzną, a więc bardziej chronioną granicę UE.
I tak, i nie. Teoretycznie Morze Śrdódziemne jest o wiele lepszą granicą zewnętrzną, od Bugu, ale ruch był większy bezpośrednio z Afryki Północnej, niż przez Turcję.

Aerlin pisze:Myślę więc, że dopóki sytuacja Rosja-Ukraina jest niestabilna, to żadne masowe ruchy migracyjne tamtędy odbywać się nie będą. Szybciej wydaje mi się, że szli (i de facto w pewnych ilościach chodzą) by przez Kaukaz, Rosję bezpośrednio do bogatych krajów Skandynawskich.
Też nie uważam, by ten kierunek był jakoś bardzo prawdopodobny, po prostu nie jest niemożliwy.
Awatar użytkownika
Aerlin
Posty: 166
Rejestracja: 06.05.2016, 11:27

Re: Zabezpieczenie domu i mienia przed uchodźcami?

Post autor: Aerlin » 10.04.2017, 21:46

djans pisze:Political fiction
Bardzo szczególnie, że Niemcy z jednej strony sami chcą ograniczyć napływ uchodźców, a z drugiej chyba wreszcie rozumieją, że Rosja jest pewnym zagrożeniem. Oba chciałoby się rzec wreszcie.
djans pisze:lepszą granicą zewnętrzną
Też niekoniecznie. Bo jak łapiesz ludzi na rzeczce to każesz im grzecznie zawrócić. Jak łapiesz ich na środku morza w przeciekającej łajbie to wchodzi multum problemów prawnych, które i tak każą Ci ich zabrać.
djans pisze:po prostu nie jest niemożliwy
No to w tym się akurat zgadzamy. Choć dla mnie osobiście prawdopodobieństwo jego masowego użycia jest bardzo znikome.
Odpowiedz