Domowy hydrant

Przed włamaniem, pożarem, zalaniem, zombie.
Gotowy93
Posty: 73
Rejestracja: 19.03.2019, 22:43

Domowy hydrant

Post autor: Gotowy93 » 16.01.2020, 17:27

Cześć!
Znalazłem przy okazji porządków wąż który kiedyś służył mi do podmian wody w akwarium (450l wiec nie chciałem chodzić z wiadrami). Wyglądało to tak, że wykręcałem waż od prysznica i wkręcałem szybko złączkę następnie waż i do akwarium.
To mi nasunęło dzisiaj pomysł żeby taką szybko złączkę z zaworkiem mieć na stałe gdzieś np. pod zlewem i w razie pożaru wpiąć 10m węża wyjętego z szafy i wcielić się w strażaka :) wiem wiem oczywiście są gaśnice, ale na tym forum szerzona jest doktryna uniwersalności rozwiązań wiec mając akwarium lub oranżerię pomysł się nada. Raz gasiłem pożar piwnicy takim wężem i uwierzcie mi jedna lub dwie kuchenne gaśnice można sobie darować przy prawdziwym ogniu. Co wy na to? Koszt to nie więcej jak 50zl.
Nie wszystko przewidzimy, ale wszystkiemu zaradzimy.
Mój kanał https://youtube.com/channel/UCa9Es6JCYXaTZ9YsmfbdRSA
Unono
Posty: 500
Rejestracja: 13.05.2018, 22:05

Re: Domowy hydrant

Post autor: Unono » 17.01.2020, 12:53

Bardzo dobry pomysł. Do małych ognisk pożaru przydatne, z małą uwagą. W wypadku działania pod stresem można zapomnieć o odłączeniu prądu i porażenie prądem gaszącego gwarantowane. Gaśnice z reguły mają dopuszczenie do 1kV.( warto sprawdzić!). Nie gasić w blokach, gdyż tam trudno z reguły dostać się do bezpieczników - ludzie zabudowują je pawlaczami, brak stołka, nie wiedza, gdzie bezpieczniki główne itd, a gniazdka znajdują się ok 10cm nad podłogą.
Gotowy93
Posty: 73
Rejestracja: 19.03.2019, 22:43

Re: Domowy hydrant

Post autor: Gotowy93 » 17.01.2020, 13:59

Eh nie pomyślałem o ignorancji ludzi z zakresu energetyki. Moje mieszkanie ma prawidłowo wykonana instalacje plus oczywiście wyłącznik różnicowoprądowy który odetnie napięcie przy możliwości porażenia.
Żeby nie było gaśnice proszkowa TRZEBA mieć w domu na wypadek gdyby zapaliła się patelnia lub telewizor.
Jeszcze jedna przydatna rada: ubezpiecz mieszkanie wraz z wyposażeniem. Jak to pomaga w gaszeniu? A tak, że nie będziesz miał oporów przed zalaniem paneli podłogowych czy innych wrażliwych sprzętów!
Nie wszystko przewidzimy, ale wszystkiemu zaradzimy.
Mój kanał https://youtube.com/channel/UCa9Es6JCYXaTZ9YsmfbdRSA
Odpowiedz