Rozbłysk

Co dzieje się na świecie i w okolicy?
Awatar użytkownika
Critical_7
Posty: 6
Rejestracja: 16.03.2017, 22:28

Re: Rozbłysk

Post autor: Critical_7 » 17.03.2017, 19:26

To co powiedziałeś to prawda, tyle że lot nie trwa 10 minut, jeszcze idzie burza radiacyjna która zakłóci łączność i nawigację w samolocie. Niemniej zbierzesz roczna dawkę w 1 lot. Przy okazji jak wygląda taki rozbłysk. Tutaj ładny montaż z wielu kamer na różne spektra fal:
https://www.youtube.com/watch?v=KavUp9nEceQ
Ale co do autora to nie sugerujcie się jego zdaniem o związku rozbłysków z trzęsieniami ziemi, bo pogląd ten nie jest podparte dowodami naukowymi i nie ma odbicia w powszechnie przyjmowanym modelu obydwu zjawisk. Niemniej klip jest ładny, bo dobrze tam widać jak takie zjawisko wygląda. Uwaga też bo nagranie jest przyspieszone.
Unono
Posty: 322
Rejestracja: 13.05.2018, 22:05

Re: Rozbłysk

Post autor: Unono » 14.09.2018, 16:46

I znów pozwolę sobie odkopać stary temat. Poruszone zostały dwa problemy, nad którymi już pracowałem i coś niecoś wiem na ten temat.
1. Co z elektrowniami jądrowymi w razie rozbłysku. Problem jest o tyle złożony, że elektrownie jądrowe nie mogą pracować bez obciążenia. W wypadku braku odbioru energii, reaktory muszą być natychmiast schłodzone - Pół biedy, jeżeli jakieś zasilanie dochodzi inna linią, można wtedy zasilić pompy chłodzące i powoli schładzać reaktory. Oczywiście stosuje się wtedy sposoby na zmniejszenie szybkości reakcji jądrowej, ale wszystko trwa. Gdy nie ma energii zewnętrznej, stosowane są systemy pomp zasilanych silnikami diesla, ale one też są zawodne. Czasem jest to przypadek losowy, czasem działanie człowieka. Pamiętam przypadek opisywany w biuletynie NRC (https://www.nrc.gov/reading-rm/doc-coll ... vent/2018/) , gdzie opisano przyłapanie obsługującego awaryjne silniki diesla jak dolewał płyn chłodniczy do paliwa. Nie wiadomo głupota czy celowe działanie. Czytam regularnie ten codzienny biuletyn , prawie raz w miesiącu w USA jest zwalniany licencjonowany operator reaktora pracujący pod wpływem alkoholu.
Zapasy paliwa mają zabezpieczyć pracę agregatów przez 7 dni. A co potem? Czarnobyl powtórzony 480 razy?
Żeby wyjąć pręty paliwowe. reaktor trzeba schładzać ok miesiąca, później te pręty należy umieścić w chłodzonym basenie na 5 lat. po tym czasie teoretycznie zanika reakcja łańcuchowa. Ale w praktyce bywa inaczej.
2. Czy jest związek pomiędzy wybuchami na słońcu a trzęsieniem ziemi ? Moim zdaniem tak. Przez dwa lata obserwowałem uderzenia plazmy w ziemie, fascynujące zorze polarne i pomiary pola magnetycznego ziemi. Zauważyłem bezpośredni związek z trzęsieniami ziemi. Zawsze występowała ta zależność.

Właśnie mamy do czynienia z niewielkim wybuchem na słońcu. 13 i 14 fala miała lekko musnąć ziemię. 11 letni cykl aktywności słonecznej chyba się kończy i myślę, że to zagrożenie raczej nam nie grozi. Chociaż w USA w piątek działo się coś dziwnego:
Authentic source : Information from trusted source (newspapers, emails, websites). Reliability: at least 70% - Autentyczność źródła: informacja z zaufanego źródła ( czasopisma, a-maile, strony internetowe. Prawdopodobieństwo zdarzenia ok. 70%
Coś jest nie tak w stanie Nowego Meksyku, a łańcuch tajemniczych wydarzeń ma wszystkie cechy fabuły science-fiction. Państwowe Obserwatorium Słoneczne Sunspot, będące siedzibą jednego z największych aktywnych teleskopów słonecznych na świecie, zostało zamknięte w zeszły piątek, a wszyscy pracownicy zostali ewakuowani. FBI pojawiło się na scenie niemal natychmiast. Pracownicy i społeczeństwo zostali bezterminowo usunięci z budynku, a na stronie obserwatorium pojawił się napis: "Czasowo niedostępna". Nikt nie wie, co się dzieje - nawet lokalny szeryf, który wysłał swoich funkcjonariuszy w teren tylko po to, by nie znaleźć absolutnie żadnego szczególnego zagrożenia. "FBI odmawia nam informacji co się dzieje", powiedział szeryf z hrabstwa Otero, Benny House, gazecie Alamogordo Daily News. "Mamy tam ludzi (w Sunspot), którzy poprosili nas o pozostanie w gotowości do ewakuacji, ale nikt nie wyjaśnił w żaden sposób, dlaczego ... FBI tam jest , a nikt ich nie zapraszał." Położone w lesie narodowym Lincoln na wysokości 2800 metrów (9 200 stóp), obserwatorium jest dokładnie tym miejscem, w którym rodzą się dziwne i podejrzane historie. Mieszkaniec z pobliskiego miasta Cloudcroft powiedział mediom, że "nic się naprawdę nie dzieje". Pozbawiony wszelkiej informacji mieszkaniec powiedział, że ewakuacja może być spowodowana "prawie wszystkim". "W tej chwili powiedziano nam, że tymczasowo ewakuowali teren, nie powiedziano nam, dlaczego i kiedy się skończy", powiedział na konferencji prasowej Rod Spurgeon, rzecznik prasowy USPS. Bez informacji, wyobraźnie zaczęły działać dziko, teorie o tajemniczym wydarzeniem stają się naszymi ulubionymi pozaziemskimi plotkami powodując mrowienia kręgosłupa. Tajny ośrodek badawczy, o którym nikt nie wie, jest zamykany bez wyjaśnienia. FBI wchodzi i lokalny szeryf zostaje pominięty. Pobliscy mieszkańcy pozostają całkowicie pogrążeni w niewiedzy.
Czy to może mieć związek z ostatnim rozbłyskiem? Wątpię. Ponieważ obserwatorium jest położone ok 400 km od Roswell ( strefa 51), podejrzewam że ma to związek z badaniami tego ośrodka i USA nie chcą by ich działania w kosmosie były widoczne w obserwatorium. A może coś dzieje się w kosmosie i jest to utajnione?
Strefa51.jpg
Strefa51.jpg (61.68 KiB) Przejrzano 1185 razy
Unono
Posty: 322
Rejestracja: 13.05.2018, 22:05

Re: Rozbłysk

Post autor: Unono » 14.09.2018, 16:56

trzęsienie ziemi :
Date: 14th Sep 2018 08:29 AM
Continent: Europe
Country: Poland
Location: Krasne, Lublin Voivodeship
Magnitude: 2.8
Depth: 22 km
PAWCIO69
Posty: 288
Rejestracja: 05.03.2017, 15:43

Re: Rozbłysk

Post autor: PAWCIO69 » 19.09.2018, 22:00

była w TV seria 10 zdarzeń które moga zniszczyc naszą cywilizację
był odcinek o wyrzucie masy przez słonce
konkluzja ostatni raz było to w czasach kiedy w USA rozwijał sie telegraf
spalone zostały linie telegraficzne i coś co udawało elektrownie , i podobnie byłoby teraz zniknęłyby setki tyś km lini wysokiego napięcia, spalenie stacji transformatorwych które budują w 2 firmy na swiecie a nie ma ich zrobionych na zapas bo kosztuja ok 200mln $ odbudowa to lata..
brak prądu cofa nas o 150 lat, i mamy rozpiździaj w 2 dni, bo nie ma pradu nie ma kasy , nie ma kasy i prądu mamy okradzione sklepy.. i idzie lawina.
Jeśli słyszałbym o rozbłysku to pakuję całą broń i zapasy i znikam na prowincji gdzie staram sie przetrwać pierwszy bajzel.
W dużym mieście nie przeżyłbym kilku dni (nie a prądu nie masz wody, ty i tysięce ludzi w koło).a brak wody w miescie nie wyobrażamy sobie tego uwierzcie. Z każdym kolejnym dniem byłoby tylko gorzej, bo powrót do normalności którą znamy trwałby latami
Nie możesz uratować planety, ale możesz zadbać o rodzinę i siebie.
Awatar użytkownika
Achrioptera
Posty: 142
Rejestracja: 13.06.2016, 16:51
Kontaktowanie:

Re: Rozbłysk

Post autor: Achrioptera » 19.09.2018, 22:21

Kiedyś kable telegraficzne były ciągłym na dziesiątki, steki km drutem. Dzisiejsze linie energetyczne są krótkim odcinkami połączonymi tak aby zapobiegać negatywnym zjawiskom towarzyszącym protuberancjom słonecznym. Podobnie transformatory. Niestety to nie moja dziedzina i moja wiedza kończy się na tym co słyszałem w tv na Discovery :D
PAWCIO69
Posty: 288
Rejestracja: 05.03.2017, 15:43

Re: Rozbłysk

Post autor: PAWCIO69 » 20.09.2018, 10:17

ja też nie jestem fachowcem od energetycznej apokalipsy, ale zakładam gorszy scenariusz .
Jesli będzie lepiej to wszyscy wygramy.
Nie możesz uratować planety, ale możesz zadbać o rodzinę i siebie.
Odpowiedz