Koronawirus

Co dzieje się na świecie i w okolicy?
Unono
Posty: 500
Rejestracja: 13.05.2018, 22:05

Re: Koronawirus

Post autor: Unono » 28.10.2021, 18:10

Właściwie to mogę zrobić podsumowanie pandemii. Co prawda nie skończyła się, ale już się z nią oswoiliśmy. O pandemii dowiedziałem się w styczniu, obserwowałem co się dzieje w Chinach i przygotowałem się: 10 l spirytusu technicznego 99%, 6 paczek maseczek jednorazowych, 4 paczki rękawiczek lateksowych, 5 ubiorów antybakteryjnych, zapas papieru toaletowego, ręczników jednorazowych, 20 pojemniczków 20ml z atomizerami, miernik stężenia alkoholu. Robiłem 64% roztwór, wlewałem do pojemniczków i rozdawałem wszystkim, co chcieli. Ponieważ wcześniej kupiłem drukarkę 3D, zaprojektowałem przyłbice i je produkowałem. Nie było to opłacalne, gdyż 1 przyłbicę drukowało się ok2,5h, tak że wydajność była mizerna, ale za to do tej pory mam na nie zamówienia, gdyż okazało się, że są idealne w zakładach produkujących żywność. Drukowałem też maski z wkładami z płatków kosmetycznych, w tych maskach można dowolnie zmieniać wkłady filtracyjne nawet na węgiel aktywny. Oczywiście żywność. Kupiłem koncentrator tlenu i przydał się. Tak jak założyłem w ciągu 3 tygodni od wystąpienia pandemii w Polsce, rynek się ustabilizował i zaopatrzenie się poprawiło. Czego mi zabrakło? Forum i kontaktu z ludźmi. Całą rodzinę ( kogo się oczywiście dało) pasłem czarnym miodem - lekarstwem stosowanym w średniowieczu na "morowe powietrze". nie obyło się bez strat. Zmarła żona, przyjaciel i kilku dalszych znajomych. Generalnie leżała informacja i działanie służb. Jak musiałem zawozić żonę do szpitala, nigdzie nie mogłem dowiedzieć się, gdzie jest szpital Covid, a gdzie nie. Numer 112 to była totalna porażka. Mieli nieaktualne informacje. w praktyce, to przez kilka godzin dzwoniłem po oddziałach szpitalnych, próbując uprosić przyjęcie. Musiałem na własny koszt zamówić karetkę do przewiezienia jej do szpitala. Później przystosowałem własny samochód i ją woziłem sam. Lekarze i personel medyczny był na poziomie. Niestety gorzej było z lekarstwami. Musiałem poszukiwać telefonicznie i jeździć po Polsce.
Awatar użytkownika
Krzysztof Lis_DS
Posty: 81
Rejestracja: 28.04.2016, 16:15

Re: Koronawirus

Post autor: Krzysztof Lis_DS » 29.10.2021, 15:32

Ciekawy temat z tym drukowaniem masek -- czy projekty, na których się opierałeś, są gdzieś dostępne do ściągnięcia?

Moja drukarka 3D się kurzy i chętnie bym ją do jakiejś roboty zaprzągł. :D

Przykro mi z powodu Twojej żony i bliskich. :(
Unono
Posty: 500
Rejestracja: 13.05.2018, 22:05

Re: Koronawirus

Post autor: Unono » 29.10.2021, 17:12

Ok. mogę podesłać Ci na pocztę. Przyłbica jest mojego projektu, maska jest znaleziona w internecie i trochę przystosowana
https://www.youmagine.com
https://www.yeggi.com/
Awatar użytkownika
Krzysztof Lis_DS
Posty: 81
Rejestracja: 28.04.2016, 16:15

Re: Koronawirus

Post autor: Krzysztof Lis_DS » 31.10.2021, 23:21

Będę wdzięczny! :)
Odpowiedz