Koronawirus

Co dzieje się na świecie i w okolicy?
Yogi
Posty: 91
Rejestracja: 09.02.2020, 09:09

Re: Koronawirus

Post autor: Yogi » 11.03.2020, 14:16

Są duże problemy z lekami, kuzynka pracująca w aptece ma wiele telefonów z innych aptek czy może nie mają danego leku bo ktoś go pilnie potrzebuje a hurtowniach brak. Bardzo wiele leków jest niedostępnych.
Przywóz leków z zagranicy jest teraz bardzo zagrożony, a krajowi producenci mają problem z komponentami do produkcji leków (większość pochodzi z Azji).

Na portalu na A. czas dostawy u popularnych dostawców wynosi nawet ponad 14 dni roboczych.

Trzeba się liczyć z tym, że część przesyłek może nie dojść.

Jeśli chcemy coś kupić przez net kupujmy to z miejsc gdzie jeszcze nie ma koronowirusa, lub z bliskich do Was lokalizacji aby przesyłka szła jak najszybciej.

Jeśli Wam na czymś bardzo zależy zamawiajcie u 2-3 różnych sprzedawców.

Ps. Jeśli paczka przyszła z rejonu gdzie jest epidemia to warto ją i jej zawartość zdezynfekować (lub zrobić paczce kwarantannę - wirus żyje do 9 dni na przedmiotach)
Unono
Posty: 500
Rejestracja: 13.05.2018, 22:05

Re: Koronawirus

Post autor: Unono » 11.03.2020, 21:12

- Niestety, musimy być przygotowani na najgorsze. To, że w związku z zakażeniem koronawirusem będzie dochodziło do zgonów, jest niestety pewne - powiedział Andrzej Duda podczas wizyty w Szczecinie.
Szybko się zorientował
Gotowy93
Posty: 73
Rejestracja: 19.03.2019, 22:43

Re: Koronawirus

Post autor: Gotowy93 » 11.03.2020, 21:59

Dziś po powrocie z pracy znalazłem w skrzynce ulotkę wydana przez Państwowa Inspekcje Sanitarna dot. koronawirusa, mycia rąk itp. Czyżby akcja dla społeczeństwa?
Nie wszystko przewidzimy, ale wszystkiemu zaradzimy.
Mój kanał https://youtube.com/channel/UCa9Es6JCYXaTZ9YsmfbdRSA
Unono
Posty: 500
Rejestracja: 13.05.2018, 22:05

Re: Koronawirus

Post autor: Unono » 11.03.2020, 22:31

Tak. Zapowiadali, ze będzie akcja ulotka.
Yogi
Posty: 91
Rejestracja: 09.02.2020, 09:09

Re: Koronawirus

Post autor: Yogi » 12.03.2020, 11:44

Potwierdzono informację o kolejnej chorej osobie z Lubelszczyzny – kobiecie z Janowa Lubelskiego, przebywającej w szpitalu w Lublinie.

“Pani z lubelskiego pracuje w poważnej instytucji publicznej (pracownik sądu)(takiej gdzie przychodzą interesanci), instytucji zaufania publicznego. Jej syn przyjechał z Wielkiej Brytanii (…). Zaczęła gorączkować… no i jak myślicie, co zrobiła? Zadzwoniła na [specjalną infolinię – przyp. red.] – “przyjeżdżajcie”? Udawała, że NIC SIĘ NIE DZIEJE, czyli z wysoką gorączką i innymi objawami koronawirusa chodziła do pracy przez ponad tydzień, :evil: gdzie przychodzą interesanci. Zobaczcie, państwowy urzędnik, który nad nią stoi, nie zwrócił na to uwagi, nie spytał tej pani, czy może coś jest nie tak. Ona dalej zarażała. Co więcej, urodziła jej się wnuczka, no to pojechała do zwykłego szpitala powiatowego w sąsiednim mieście. Tam oczywiście weszła na oddział noworodków i tam sobie paradowała z tą wysoką gorączką, rozsiewając koronawirusa! :evil: :evil: :evil: Potem zaczęło jej się robić gorzej, no to już wtedy posiedziała w domu; w końcu zadzwoniła na pogotowie. Pogotowie pyta: Czy pani miała kontakt z kimś zza granicy? Ona zaprzeczyła, :evil: a lekarz lub dyspozytor pogotowia uwierzył i wysłał normalną karetkę bez zabezpieczenia (…) Zawieźli ją na zwykły oddział (…), gdzie personel i inni pacjenci są bez zabezpieczenia. To się wszystko dzieje w Polsce, na Lubelszczyźnie! (…) Kiedy już nie mogła oddychać, bo leczyli ją na co innego (grypę czy przeziębienie), przyznała się – syn był w Wielkiej Brytanii”.

Będzie tam mega ognisko koronowirusa.
Kim z Korei Pn. takich ludzi rozstrzeliwuje.
Gotowy93
Posty: 73
Rejestracja: 19.03.2019, 22:43

Re: Koronawirus

Post autor: Gotowy93 » 12.03.2020, 15:10

Nie żebym życzył komuś śmierci, ale w tym przypadku nastąpi właściwa selekcja naturalna.
Nie wszystko przewidzimy, ale wszystkiemu zaradzimy.
Mój kanał https://youtube.com/channel/UCa9Es6JCYXaTZ9YsmfbdRSA
Unono
Posty: 500
Rejestracja: 13.05.2018, 22:05

Re: Koronawirus

Post autor: Unono » 12.03.2020, 21:12

Nie ma się c przejmować. Mój 30 letni syn stwierdził, że nie ma co panikować, bo na koronowirusa statystycznie umierają tylko starsi ludzie ( w moim wieku) i właśnie pojechał na zakupy do Mediamarkt.
Przypomniało mi to Fukushimę i apel rządu Japonii po wybuchu, żeby do prac na terenie uszkodzonych reaktorów zgłaszali się ludzie po 60, bo będzie mała strata dla społeczeństwa, a następnie TEPCO obłożyło indywidualne dozymetry - czujniki geigera żeby ludzie więcej pracowali.
Dziś słyszałem ciekawą informację w Radio. Pan premier powiedział, że uruchomiono produkcję najtańszych maseczek chirurgicznych dla ratowników. To co? Te maseczki chronią wybiórczo? Zwykłych ludzi nie chronią, ale ratowników i służby tak? O co w tym wszystkim chodzi?
Gotowy93
Posty: 73
Rejestracja: 19.03.2019, 22:43

Re: Koronawirus

Post autor: Gotowy93 » 12.03.2020, 22:58

To mi przypomina zakładanie OP1 do naprawy reaktora... zawsze myślałem oglądając filmy katastroficzne lub si-fi że pewne zachowania są umieszczone w filmie dla zwrotów akcji- są jakieś nielogiczne i jakby pod prąd zdrowemu rozsądkowi- a tu okazuje się, ze to jednak nie si-fi, a film dokumentalny... po przeczytaniu różnych doniesień przy tej pandemii mogę jasno stwierdzić, ze jeśli moja rodzina nie zareaguje na upomnienia to zawężę pojęcie „rodzina” do mojej żony. Jaki jest sens narażać się heroicznie skoro wystarczyło wcześniej posłuchać głosu rozsądku?
Nie wszystko przewidzimy, ale wszystkiemu zaradzimy.
Mój kanał https://youtube.com/channel/UCa9Es6JCYXaTZ9YsmfbdRSA
Yogi
Posty: 91
Rejestracja: 09.02.2020, 09:09

Re: Koronawirus

Post autor: Yogi » 12.03.2020, 23:40

Premier Mateusz Morawiecki wydał polecenie firmom OLX oraz Allegro, aby te nie sprzedawały w serwisach m.in. żeli, maseczek i innych produktów ochronnych. Pełna lista towarów jest jednak większa i bardziej szczegółowa.

Zgodnie z brzmieniem specustawy wydane decyzje podlegają natychmiastowemu wykonaniu. Wyżej wymienione serwisy są zobowiązane zablokować wszystkie oferty dotyczące tego typu towarów, zakazać dodawania nowych oraz dodać do regulaminu zapis o tym, że produktów znajdujących się na liście nie można wystawiać.
Koronawirus w Polsce. Lista towarów, które nie będą mogły być wystawiane w serwisach OLX i Allegro:

żel antybakteryjny do rąk bez wody;
żel antybakteryjny do rąk;
żel płyn antybakteryjny do dezynfekcji rąk;
żel antybakteryjny do dezynfekcji rąk bez użycia wody;
antybakteryjny spray do dezynfekcji rąk alkohol;
żel płyn do dezynfekcji antybakteryjny antywirusowy;
płyn żel antybakteryjny do rąk bez wody;
żel płyn do dezynfekcji antybakteryjny antywirusowy;
żel do dezynfekcji rąk ze środkiem antybakteryjnym;
maski ochronne maseczki jednorazowe;
maseczki antybakteryjne;
maseczki ochronne;
maseczki ochronne higieniczne antywirusowe;
maseczki ochronne na twarz;
maseczki ochronne dla dzieci wielokrotnego użytku;
maseczka maska ochronna medyczna chirurgiczna maseczki;
maseczki ochronne f¥p2;
maseczki medyczne trzywarstwowe;
ffp2 nr d maseczki antywirusowe;
maski chirurgiczne;
maski ochronne;
maseczki ochronne springfit ffp2;
maseczki chirurgiczne;
maseczki maseczka chirurgiczna certyfikat polska stara cena;
maseczki ochronne maska ftp 1;
maseczki chirurgiczne, 3 warstwowe, norma ce;
maseczki hurt higieniczne maseczka ochronna;
maseczki higieniczne;
maseczka maska ochronna medyczna chirurgiczna 3 warstwowa maseczki;
maseczki eko;
maseczki ochronne jednorazowe maska maski;
maski chirurgiczne, medyczne, polski producent - certyfikat maseczki;
maseczki chirurgiczne ffp 3 warstwowe antywirusowe;
maseczki anty smogowa, korona;
maseczki jednorazowe znanej marki;
maseczki maski półmaski ochronne;
maseczki ochronne 3 warstwowe antywirusowe;
maseczki ochronne;
maseczki ochronne anty wirusowe;
maseczki ochronne 3 warstwowe przeciw wirusowe dostępne od ręki;
maseczki ochronne higieniczne, chirurgiczne;
fartuchy włókninowe;
fartuchy chirurgiczne;
odzież operacyjna;
preparaty do dezynfekcji;
produkty do dezynfekcji;
płyny do dezynfekcji;
medyczne ochraniacze na obuwie;
rękawice chirurgiczne;
rękawice zabiegowe;
rękawice diagnostyczne;
czepki medyczne;
produkty aseptyczne albo jałowe, albo sterylne.
Gotowy93
Posty: 73
Rejestracja: 19.03.2019, 22:43

Re: Koronawirus

Post autor: Gotowy93 » 13.03.2020, 09:48

Moja żona ma przymusowy urlop 2 tyg. Zamykają zakład.
Nie wszystko przewidzimy, ale wszystkiemu zaradzimy.
Mój kanał https://youtube.com/channel/UCa9Es6JCYXaTZ9YsmfbdRSA
Odpowiedz