Produkty firmy Texar

Wszystko to, w czym nosimy inne rzeczy
Pieczyn890
Posty: 2
Rejestracja: 04.06.2016, 22:45

Produkty firmy Texar

Post autor: Pieczyn890 » 18.06.2016, 15:10

Witam

Co moglibyście powiedzieć o produktach firmy texar (plecakach)? Czy są wytrzymałe i wygodne? Czy macie do nich jakieś zastrzeżenia?
Awatar użytkownika
Dziennik84
Posty: 34
Rejestracja: 08.06.2016, 20:30
Lokalizacja: (z)Dolny Śląsk
Kontaktowanie:

Re: Produkty firmy Texar

Post autor: Dziennik84 » 18.06.2016, 19:28

Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem 35-litrowego Trapera i jestem z niego bardzo zadowolony. Dobra jakość za rozsądne pieniądze. Texar jest marką godną polecenia.
redaktor_naczelny
dziennik84.wordpress.com
Awatar użytkownika
Piotr
Posty: 162
Rejestracja: 05.05.2016, 17:47

Re: Produkty firmy Texar

Post autor: Piotr » 19.06.2016, 23:45

Tylko mała uwaga - sprawdź czy kupujesz autentyczny produkt Texara czy jakąś podróbę. Ja około roku temu na militaria.pl chciałem kupić matę Texara (zwijana, piankowa, oliwkowa) a przysłali mi karimatę 10cm krótszą, 10cm węższą i nieco tniejszą - nie mając oryginalnego Texara do porównania to na pierwszy rzut oka nie odróżnisz, bo pianka jak pianka, kolor taki sam. Jednak miałem oryginalnego Texara do porównania i różnice były ewidentne (inna szerokość rzuciła się w oczy od razu, nawet bez rozwijania :D) i zacząłem się reklamować w sklepie, okazało się że to nie Texar ale "typu Texar" :D Zmienili opis tekstowy i nazwę produktu, wywalili mój negatywny komentarz i teraz sprzedają to pod jakąś marką TM ale... w filmiku z recką produktu jeszcze Texar pozostał :D O tej macie mówię.
http://www.militaria.pl/tm/karimata_tur ... p49469.xml

Tak więc... uważaj na "sprytnych" sprzedawców.

A jeśli chodzi o kupowanie plecaków - wyznaję podobną zasadę jak w kwestii butów czy gajerów: nigdy nie kupuję bez przymiarki ;) Wyjątkiem jest sytuacja, gdy masz możliwość przymierzenia identycznego modelu/rozmiaru w sklepie czy u kolegi, ale na przykład kolor Ci nie pasuje i chcesz kupić to samo, tylko w innym kolorze - takie coś ok, ale ogólnie kupowanie czegoś, co się będzie nosić na plecach przez ileś tam godzin dziennie podczas wypadów, tylko na podstawie obrazków, to moim zdaniem kiepski pomysł - lepiej dać te parę złotych więcej, ale plecak w sklepie przymierzyć, włożyć coś do niego, zrobić parę kroków, przejrzeć jakość szwów itd. niż potem w trakcie wypraw mieć z niego największe zadowolenie w momencie, gdy go zrzucamy z pleców :D
Pyrek
Posty: 7
Rejestracja: 03.05.2016, 22:57

Re: Produkty firmy Texar

Post autor: Pyrek » 17.11.2016, 08:54

Przewinęło mi się przez ręce kilka rzeczy Texara. Do użytku codziennego, zwykłych turystycznych wypadów są ok ale przy bardziej wymagających wypadach(trekking, poligon, ćwiczenia surwiwalowe itp.) już nie zawsze dawały radę(przetarcia, szwy itd.).
GrzegorzR

Re: Produkty firmy Texar

Post autor: GrzegorzR » 15.03.2017, 16:17

Texar Assalut to lipa. Syn w pół roku zamęczył go nosząc tylko do szkoły(2 klasa podstawówki).Puściły nici przy dolnym mocowaniu szelek,żona lepiej(mocniej) przyszyła niż było w oryginale.Pękła również klamra od paska kompresyjnego idącego przez górę plecaka od szelek.Szelki na ramionach(w miejscu największego obciążenia szybko ugniotły się na płasko.Nie polecam za te pieniądze.Ten plecak dla mnie warty jest góra 60 zł.Płaci się głównie za militarny styl i plamki.
GR
Killzac
Posty: 35
Rejestracja: 30.03.2017, 17:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Produkty firmy Texar

Post autor: Killzac » 30.03.2017, 18:50

Ja jestem posiadaczem plecaka 35l traper texara i spodni. Jak dla mnie dobrze wykonane produkty. Materiały przy dużej eksploatacji dają radę, szwy nie puszczają, wszystko jest tak jak być powinno. Dobry stosunek jakości do ceny według mnie.
Myśli to mis­trzy­nie sur­vi­valu... Nie ważne jak bar­dzo chcesz je usunąć... Jak bar­dzo chcesz o czymś nie myśleć... One i tak przet­rwają...
Awatar użytkownika
kajak
Posty: 13
Rejestracja: 03.04.2017, 12:57

Re: Produkty firmy Texar

Post autor: kajak » 03.04.2017, 13:08

nie wiem jak inne rzeczy ale plecaki akurat robią bardzo dobre. Są wyjątkowo wytrzymałe i idealnie się nadają do lasu np - na pewno nic Ci się nie rozpruje jak zahaczysz o jakąś gałąź
Killzac
Posty: 35
Rejestracja: 30.03.2017, 17:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Produkty firmy Texar

Post autor: Killzac » 03.04.2017, 21:28

kajak pisze:nie wiem jak inne rzeczy ale plecaki akurat robią bardzo dobre. Są wyjątkowo wytrzymałe i idealnie się nadają do lasu np - na pewno nic Ci się nie rozpruje jak zahaczysz o jakąś gałąź
Jakiś posiadasz czy obiegowa opinia ?
Myśli to mis­trzy­nie sur­vi­valu... Nie ważne jak bar­dzo chcesz je usunąć... Jak bar­dzo chcesz o czymś nie myśleć... One i tak przet­rwają...
PAWCIO69
Posty: 292
Rejestracja: 05.03.2017, 15:43

Re: Produkty firmy Texar

Post autor: PAWCIO69 » 03.04.2017, 23:43

ja ostatnio wylicytowałem na allegro cos co nazywa się Plecak piechoty Górskiej Wz. 987/MON
genialny stosunek jakości do ceny , za 180 zł macie plecak 80l + plecak 20 L + chlebak na pas
wojakom takie plecaki wystarczają na b.długo i to co wyfasują nowego moga sprzedać nie widze lepszej opcji
Podaż jest spora i cena bardzo niska, w sklepach ten sam model jest za 400 zł
Bazowano na modelu Alpiniusa
Nie możesz uratować planety, ale możesz zadbać o rodzinę i siebie.
Awatar użytkownika
kajak
Posty: 13
Rejestracja: 03.04.2017, 12:57

Re: Produkty firmy Texar

Post autor: kajak » 04.04.2017, 16:17

Tak, posiadam i serio rewelacja
Odpowiedz