Co lepiej wybrać ?

Siekiery, łopaty, pilarki i tak dalej
Arctix77
Posty: 1
Rejestracja: 17.04.2018, 19:44

Co lepiej wybrać ?

Post autor: Arctix77 » 17.04.2018, 20:05

Witam, jestem zainteresowany kupnem maczety, lecz po kilku godzinach czytania i oglądania recenzji dalej nie mogę dokonać wyboru. Nie znalazłem konfrontacji maczet, które za chwilę wymienię, więc myślę, że opinia doświadczonych osób powinna mi pomóc :D

Interesują mnie:
- Cold Steel Kukri
- Walther Mach Tac 1 lub 2
- Cold Steel Magnum Kukri

Jeśli wybierzecie jedną z powyższych uzasadnijcie to, porównując ją do innych. Te 4 zainteresowały mnie najbardziej, jednak liczę też na wasze propozycje. Z tego co wiem maczeta powinna być zrobiona ze stali sprężynowej, żeby się nie łamała, ale możecie mnie poprawić. Jeśli już wymienicie jakąś maczetę, to podajcie od razu jej funkcje/zastosowanie (np. "Walther Mach Tac 1 ma hak do przecinania liny", "Ta maczeta jest do ścinania drzew, a ta do krzaków", lub "Ta jest dobra do rzucania").

Z góry dziękuję :D

EDIT: Racja, zapomniałem dodać jaki jest mój cel. Chodzi mi o to, żebym mógł zarówno ścinać mniejsze drzewka i karczować krzaki( nie kolego Krasny, nie wybieram się do dżungli, ale krzaki w lesie zawsze występują ;) ),ale również tak jak napisałem wyżej - rzucać nią do celu(przykładowo). Mnogość zastosowań powoduje, że maczeta jest jednym z najlepszych narzędzi tnących. Posiada ona wiele zastosowań i może być wykorzystywana do karczowania, rąbania drewna, kopania, cięcia mięsa i warzyw, a nawet w sytuacji awaryjnej do oprawiania zwierzyny, dlatego więc myślę, że jest ona lepsza niż siekiera, która jest dosyć sprecyzowanym narzędziem, jeśli chodzi o jej zastosowanie. Nie zrozumcie mnie źle, ale wyboru co do narzędzia już dokonałem, teraz potrzebuje tylko pomocy z wybraniem jego modelu :)
Ostatnio zmieniony 18.04.2018, 21:41 przez Arctix77, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Krasny
Posty: 321
Rejestracja: 16.06.2016, 14:31
Lokalizacja: Wielkopolska gdzieś około Lichenia ;)

Re: Co lepiej wybrać ?

Post autor: Krasny » 17.04.2018, 22:20

Ale w razie co wybierasz się w amazońską dżunglę, tak?
Jeśli masz takie możliwości to gratuluję!

Wszystkim innym raczej polecam zakup dobrej siekiery :D
_________________
Bo trzeba mieć jaja by iść z podniesionym czołem gdy inni plują Ci w twarz za twoje przekonania.
Bart
Posty: 281
Rejestracja: 10.05.2017, 21:21

Re: Co lepiej wybrać ?

Post autor: Bart » 18.04.2018, 09:09

Po pierwsze powiedz co tym zamierzasz robić.
Stacjonarnie do prac obozowych czy będziesz to nosić?
Cięcie, rabanie, karczowanie czy może dekapitacja?

Noszenie maczety i tak wymusza noszenie dodatkowo noża żeby drobne prace robić.
Jak masz nosić 600 g maczety, którą i tak nie zrobisz wszystkiego bo jest zbyt delikatna to rozważ siekierę pokroju X7 czy chociażby Juco 600g jeżeli budżet ma być niski.
Siekierę trudniej zepsuć a taką z wymiennym trzonkiem drewnianym nawet po zepsuciu można łatwo naprawić tak, by była w pełni funkcjonalna.
Awatar użytkownika
maksymilian_2005
Posty: 55
Rejestracja: 02.10.2017, 01:18

Re: Co lepiej wybrać ?

Post autor: maksymilian_2005 » 01.05.2018, 23:33

przepraszam że się troszkę doczepię ale napisałeś "...te 4" i podałeś 3, jakiejś brakuje na Twojej liście ?

ja proponuję coś co występuje na portalach aukcyjnych jako "maczeta bolo" za niecałe 30 zł, nie nadaje się co prawda do rzucania ale do pracy na działce (krzaki i niewielkie drzewka) i cięcia arbuza w domu sprawdza się nieźle(a cena bardzo dobra)
PAWCIO69
Posty: 292
Rejestracja: 05.03.2017, 15:43

Re: Co lepiej wybrać ?

Post autor: PAWCIO69 » 13.05.2018, 21:47

maksymilian_2005 pisze:przepraszam że się troszkę doczepię ale napisałeś "...te 4" i podałeś 3, jakiejś brakuje na Twojej liście ?
są 4
Walther Mach Tac 1 lub 2
Nie możesz uratować planety, ale możesz zadbać o rodzinę i siebie.
dzager
Posty: 17
Rejestracja: 28.11.2018, 22:42

Re: Co lepiej wybrać ?

Post autor: dzager » 06.12.2018, 14:07

maczeta Bolo to taka wersja próbna maczety :)
Odpowiedz