Wyposażenie domu letniskowego ucieczkowego:)

Dyskusje, na które nie ma miejsca gdzie indziej.
makuda
Posty: 1
Rejestracja: 09.04.2019, 14:57

Re: Wyposażenie domu letniskowego ucieczkowego:)

Post autor: makuda » 09.04.2019, 15:03

Wydaje mi się, że jeśli faktycznie ma być to dom ucieczkowy to warto zadbać o jego wzmocnienie. Jeśli nie remontowałeś piwnicy to ja zacząłbym od tego, a następnie wyposażył piwnicę w żywność o długim terminie ważności, koce, apteczne rzeczy, broń do samoobrony.
A jak lubisz jeździć na rowerze to przyda Ci się porządna bluza rowerowa! Zobacz tutaj!
siwyDym7474
Posty: 23
Rejestracja: 09.10.2018, 19:30

Re: Wyposażenie domu letniskowego ucieczkowego:)

Post autor: siwyDym7474 » 19.04.2019, 19:38

Przetestuj swój domek takimi scenariuszami w swojej głowie:
- zdecydowałeś się ewakuować z miasta jeszcze przed wszystkimi aby uniknąć katastrofy komunikacyjnej lub całkowitego braku możliwości ewakuacji z miasta. W mieście życie dalej sie toczy ale wszyscy sa poddenerwowani i oglądają ciągle wiadomości , sprawdzają newsy w internecie, prognozę pogody.
Przenosisz się do domu i zyskując bezpieczeństwo pytanie co tracisz? Czy masz tam możliwość kontynuowania pracy zarobkowej jak by sie okazało ze ewakuacja była niepotrzebna? Czy masz możliwość sprawdzania sytuacji w regionie i na świecie ( radio, internet)? Czy ewakuacja tam np w zimie nie sprawi więcej problemów niż mieszkanie w mieście przez zaśnieżone ciągle drogi?

Czy jesteście w stanie teraz pojechać tam całą rodziną na miesięczne wakacje pakując sie w ciągu 15 min i od razu wsiadając do samochodu? Czy czegoś komuś będzie bardzo brakować? Czy jest to wykonalne o każdej porze roku?

Czy są jakieś lokalne zagrożenia? Pożar lasu ? (może warto wyciąć troche drzew najbliżej domu), zła woda w studni jeśli jest blisko pół uprawnych i deszcz zmyje obornik lub nawozy do niej. Studnia wyschnie ? ( zbieranie deszczówki). Ktoś się włamie ( zapasy powinny być z ukrytej skrytce piwnicy, założyć alarm i monitoring po LTE). Ulewne deszcze czy nie podtopią piwniczki? Zima i -30C lub duże opady śniegu - jak realnie jest łatwo żyć wtedy w takim domku?

Czy kobieta z dziećmi jest w stanie tam pojechać i się łatwo urządzić lub przez większość czasu byc tam sama jak Ty będziesz pracować lub załatwiać inne sprawy?

Moim zdaniem ewakuacja powinna być jak wycieczka - jak najmniej kłopotliwa, nie powinno sie odwlekać jej na ostatni moment bo np. w zimie trzeba w nocy wstawać co 3h w nocy i dokładać do pieca, wodę nosić ze studni do kąpieli i prania będąc w środku lasu nie ma zasięgu internetu mobilnego i nawet jak ktoś ma możliwość pracy zdalnej to jest to niewykolejanie.

Ja staram się wyposażyć drugą lokalizacje tak aby komfortowa tam spędzać letnie lub zimowe wakacje i weekendy jeśli chodzi o zwykłe domowe udogodnienia + zapas zwykłych tanich produktów jak ryż, kasza, makaron, mąka i dodatki niepsujące się. Jeszcze został mi do kupienia inwerter do auta na tyle mocny który pociągnie pąpę która pompuje wode ze studni.
Btw. zazdroszcze takiej działki i domku - sam mocno zastanawiam się nad czymś takim.
Jak jest domek wybudowany ? jaka technologia, jakie ocieplenie itp???
Odpowiedz