Adolf Kudliński

Dyskusje, na które nie ma miejsca gdzie indziej.
Jr Reg

Adolf Kudliński

Post autor: Jr Reg » 13.05.2016, 22:20

Witam,
Chciałem wypytać was o opinie na temat tego pana.
Oczywiście odrzucając tematy polityczne :D
W ostatnim nagraniu jest oferowana maszyna do puszek.
Jak myślicie czy taki zakup (np. z kimś na spółkę) jest dobrym pomysłem?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Aerlin
Posty: 166
Rejestracja: 06.05.2016, 11:27

Re: Adolf Kudliński

Post autor: Aerlin » 13.05.2016, 23:38

Ja mam do niego stosunek ekstremalnie negatywny. Widziałem parę jego filmików i to głównie oglądałem dla lolcontentu spod znaku "stringery". Może gdzieś tam w głębi można z niego wyciągnąć trochę sensownych rzeczy, ale niestety całokształt jest dość komediowy...

Co do samego puszkowania- sam nie wiem. Miałoby to sens, gdybyśmy chcieli przygotowywać zapasy w ilościach mocno hurtowych. Tymczasem puszkowane żarcie w sklepach nie jest jakoś specjalnie drogie, a z drugiej strony mięso też możemy robić pod postacią weków w słoikach do czego nie potrzeba specjalnej maszyny. Ewentualnie można kupić zapas na rok za 1.700$ (a możliwe, że i taniej)- http://beprepared.com/homemade-plus-year-supply.html podczas gdy sama maszyna do zamykania konserw jak szukałem na OLX zaczyna się od ok 1k zł. Do tego cena puszek, wkładu... Hm. ;)
MaćQ

Re: Adolf Kudliński

Post autor: MaćQ » 14.05.2016, 10:25

Jeśli chodzi o jego poglądy polityczne to w wielu kwestiach się z nim zgadzam, ale gość przedstawia to w tak komiczny sposób, że nie sposób brać go na poważnie.

A jako preppers? Dla mnie kozak. Niedoścignione marzenie, żeby zebrać taką ilość zapasów i wiedzy, oraz żeby w takim stopniu uniezależnić się od świata zewnętrznego jak on. Olewając politykę, zobaczcie jego filmy o przygotowaniach na trudne czasy, zawsze można przyswoić coś przydatnego dla siebie. Na początek polecam reportaż o nim, w sumie 3 krótkie części, warto obejrzeć:

Człowiek, który przygotowuje się na wojnę cz.1
https://www.youtube.com/watch?v=so_IZBc2RB4

Człowiek, który przygotowuje się na wojnę cz.2
https://www.youtube.com/watch?v=bq4Jy1vBYCg

Człowiek, który przygotowuje się na wojnę cz3
https://www.youtube.com/watch?v=Q170z2uX_5I
Awatar użytkownika
Piotr
Posty: 162
Rejestracja: 05.05.2016, 17:47

Re: Adolf Kudliński

Post autor: Piotr » 14.05.2016, 17:07

Miałem okazję go poznać (zupełnie przypadkiem) jakieś 6-7 lat temu podczas wypadu w Góry Świętokrzyskie (jeszcze wtedy nie znałem go z mediów, YouTube itp., nie wiedziałem kto to). Co do jego poglądów politycznych i motywacji (dlaczego został preppersem i jakie widzi zagrożenia) można dyskutować, ale kompetencji w tzw. "primitive skills" (typu pozyskiwanie i uzdatnianie wody, produkcja i przetwarzanie żywności do długotrwałego składowania, rolnictwo czy raczej samowystarczalne gospodarstwo, kowalstwo itd.) odmówić mu nie sposób, na prawdę jest nieźle przygotowany, samowystarczalny i sporo umie, a dodatkowo chętnie dzieli się swoją wiedzą z innymi (choć może nie do końca potrafi swoją wiedzę "sprzedać" w prosty i usystematyzowany sposób).
Awatar użytkownika
lenny4589
Posty: 138
Rejestracja: 03.05.2016, 19:26
Lokalizacja: janowski

Re: Adolf Kudliński

Post autor: lenny4589 » 15.05.2016, 09:57

Witam :D
Ja mam o nim takie zdanie. Bardzo mi się podobają jego filmy o przygotowaniach na trudne czasy. Najbardziej jak mówi o ziołach.Bardzo ma dużą wiedzę o samo wystarczalność. Nie lubię oglądać jego filmy jak mówi o polityce bo wiadomo od zakończenia 2 wojny złodzieje w sejmie do tej pory nas oszukują i okradają.
A maszynka do konserw to jest dobra sprawa, bo można robić własne konserwy bez żadnej chemii. Na spółkę bym maszynki nie kupił, bo wiem że spółki to się źle wychodzi.
Ale do jest cena samej maszynki czy z razem konserwami ?
Awatar użytkownika
Piotr
Posty: 162
Rejestracja: 05.05.2016, 17:47

Re: Adolf Kudliński

Post autor: Piotr » 15.05.2016, 15:22

lenny4589 pisze:A maszynka do konserw to jest dobra sprawa, bo można robić własne konserwy bez żadnej chemii.
Można też robić konserwy w słoikach, jeśli chodzi o przechowywanie, to chyba są nawet lepsze (nie ma ryzyka, że zardzewieją od wilgoci itd. (zwłaszcza przy stosowaniu weków ze szklanymi przykrywkami). Plusem puszki metalowej jest natomiast łatwość transportu, można spokojnie kilka takich puszek załadować do plecaka bez obawy że się potłuką itp. Dla organizacji strzeleckiej do działań operacyjnych w terenie puszka to same plusy, ale w ramach domowych przetworów czy magazynowania żywności na trudne czasy słoiki moim zdaniem są ok, zwłaszcza że i tak zwykle ludzie mają dużo słoików które zostają im po produktach kupowanych w sklepie (można się dogadać z sąsiadami aby je dla nas odkładali zamiast wyrzucać, w razie czego dekielki/nakrętki można kupić za grosze gdyby te oryginalne nie nadawały się do ponownego użycia).
jaszczurka
Posty: 11
Rejestracja: 07.06.2016, 18:54

Re: Adolf Kudliński

Post autor: jaszczurka » 13.06.2016, 18:33

Mi się podoba to, że niedawno założył sklep internetowy i są tam te puszki z mięsem co je robi. Nawet kupiłem kilka różnych tak na spróbowanie i b dobre. Ma tam jeszcze jakieś rzeczy wojskowe, ale drogie, a poza tym mi nie przydatne.
slawszczep
Posty: 21
Rejestracja: 04.05.2016, 20:11

Re: Adolf Kudliński

Post autor: slawszczep » 13.06.2016, 21:53

Do Jaszczurki-podaj link do sklepu.
jaszczurka
Posty: 11
Rejestracja: 07.06.2016, 18:54

Re: Adolf Kudliński

Post autor: jaszczurka » 13.06.2016, 22:09

slawszczep pisze:Do Jaszczurki-podaj link do sklepu.
http://www.prepersklep.pl/
Może mało zaawansowana pod kątem technicznym strona, ale daje rade.
slawszczep
Posty: 21
Rejestracja: 04.05.2016, 20:11

Re: Adolf Kudliński

Post autor: slawszczep » 13.06.2016, 22:24

Przejrzałem ofertę sklepu i napiszę tak-nie powala.Wiele z oferowanych rzeczy idzie taniej kupić na Allegro lub OLX.
Odpowiedz