Samoobrona w Belgii

Dyskusje, na które nie ma miejsca gdzie indziej.
Bartosz1999
Posty: 2
Rejestracja: 24.10.2018, 16:36

Samoobrona w Belgii

Post autor: Bartosz1999 » 24.10.2018, 16:50

Witam.
Może ktoś się orientuje jak to jest w Belgii z samoobroną?
Pałki teleskopowe, gazy pieprzowe, paralizatory czy też inne narzędzia do samoobrony, czy są tam legalne?
siwyDym7474
Posty: 23
Rejestracja: 09.10.2018, 19:30

Re: Samoobrona w Belgii

Post autor: siwyDym7474 » 28.10.2018, 21:29

Co do gazów to wikipedia pisze:
https://en.wikipedia.org/wiki/Pepper_spray

Belgium: Pepper spray is classified as a prohibited weapon.
Possession is illegal for anyone other than police officers, police agents (assistant police officers),[27] security officers of public transport companies, soldiers and customs officers to carry a capsicum spray. is also authorised after obtaining permission from the Minister of Internal Affairs.[28]

Czuli gaz pieprzowy tylko za pozwoleniem. Przypuszczam, że inne narzędzie legalne w Polsce są tan nielegalne.

Generalnie jedyna samoobrona dla ciebie to świadomość sytuacyjna i myślenie z wyprzedzeniem - czyli nie pchasz się w słuchawkach na uszach wieczorem do szemranej dzielnicy + musisz nauczyć sie szybko biegać :)
Nie żartuje, mało kto będzie ciebie gonił dalej niż 1-2km

Edit: Pewnie możesz też mieć długopis taktyczny ale on daje tylko przewagę w walce na pięści gdy jest 1-2 przeciwników z i nie sa koksami. Niestety najlepsze rozwiązanie czyli gaz jest klasyfikowany jako groźna broń ...
Bartosz1999
Posty: 2
Rejestracja: 24.10.2018, 16:36

Re: Samoobrona w Belgii

Post autor: Bartosz1999 » 25.11.2018, 22:01

Właśnie nad długopisem zastanawiałem się najdłużej...może coś polecasz? Ostrzegam, że nie chcę sprzętu za 3 stówy, który mógłbym zgubić lub mógłby zostać skradziony przed tutejszych "turystów o ciemnejszym odcieniu skóry". :D
siwyDym7474
Posty: 23
Rejestracja: 09.10.2018, 19:30

Re: Samoobrona w Belgii

Post autor: siwyDym7474 » 15.12.2018, 15:55

Ja mam coś ala ten :
https://allegro.pl/oferta/dlugopis-takt ... d9e77835bb

Przekonuje mnie w miarę ostry przód.
Wystarczy przekręcić aby używać jak zwykły długopis.

Minusy to :
Ostre zakończenie u góry gdzie możesz chcieć trzymać ten długopis kciukiem ... ja bym to trochę stępił.
Góra które trzy ma klips czasem sie odkręca i wymagała użycia kleju do śrub np loctile.

I jeszcze raz powtórzę, że najważniejsze jest unikanie i świadomość sytuacyjne a po ewentualnej szamotaninie zerwanie kontaktu bo nie wiadomo czy koledzy przeciwników nie przylecą itp. Są różne sytuacje i nie zawsze można być rambo.
Odpowiedz