globalne ocieplenie klimatu

Dyskusje, na które nie ma miejsca gdzie indziej.
junon
Posty: 1
Rejestracja: 04.02.2020, 09:28

globalne ocieplenie klimatu

Post autor: junon » 04.02.2020, 09:34

wiem, że może nie w temacie po części, choć dla mnie jednak się t łączy. Czy widzicie już efekty globalnego ocieplenia? W tym roku w moim mieście nie było zimy i już podobno ma nie byc. Dzieci w tym roku nie widziały śniegu.
z 10 lat temu czy 20 to byłoby nie do pomyślenia... zmiany zachodzą tak szybko. pojedynczy ludzie już nie zatrzymają ich
Kliknij tutaj i dowiedz się ile pali wózek widłowy? Spodziewałeś się takich wyników?
Gotowy93
Posty: 73
Rejestracja: 19.03.2019, 22:43

Re: globalne ocieplenie klimatu

Post autor: Gotowy93 » 04.02.2020, 09:55

Ani pojedynczy ani wszyscy zwykli obywatele. Ludzkość stworzyła wręcz kult konsumpcjonizmu i jest to tak wieki moloch, że nawet gdyby wszyscy ludzie ograniczyli jedzenie mięsa i segregowali odpady to niewiele da, bo jest już o kilkadziesiąt lat na to za późno. Zbyt szybko się rozwijamy, a co za tym idzie pozyskujemy, przetwarzamy i wyrzucamy. Lobby naftowe i produkcyjne nie pozwoli na zakręcenie kurka z pieniędzmi. Niestety ludzie robią setki tysięcy rzeczy dla ich zrobienia i zarobienia, a nie w wyniku potrzeb. To nie są moje gdybania tylko luźno ujęte myśli naukowców.
To co zauważyłeś to po prostu konanie naszej Planety.
Nie wszystko przewidzimy, ale wszystkiemu zaradzimy.
Mój kanał https://youtube.com/channel/UCa9Es6JCYXaTZ9YsmfbdRSA
Odpowiedz