Gry o tematyce przetrwania.

Dyskusje, na które nie ma miejsca gdzie indziej.
Wojto
Posty: 58
Rejestracja: 23.10.2016, 17:27
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gry o tematyce przetrwania.

Post autor: Wojto » 21.08.2019, 21:04

Achrioptera pisze:
27.06.2016, 10:35
This War od Mine
Nie wiem jak mogłem zapomniec o tej grze.
W moim wieku ;-) już raczej nie ma się czasu na granie w gry. Ostatnio grałem w Max Payne-a i Settlers-ów ładnych parę lat temu. Ale w 2015 roku odkryłem tę grę. Zawsze lubiłem strategie. Strzelanki były dobre na rozładowanie nerwów (brakowało mi zawsze gry na rynku, w której można by było wgrać zdjęcie swojego szefa jako postaci przeciwników. I ładować cały magazynek ;-) ). "This war of mine" to świetna gra strategiczna w klimacie survivalu. Polecam obejrzeć trailer:
https://www.youtube.com/watch?v=Hxf1seOpijE
Urzekła mnie grafika 2D+, jako nawiązanie do klasycznych platformówek mojej młodości. W przeciwieństwie do typowych współczesnych gier, w których nacisk stawia się na wyrafinowaną grafikę, w dawnych grach niedostatki technologii graficznej nadrabiano klimatem. I gra "This war of mine" ma ten klimat. Absolutnie. Gdy po raz pierwszy ukończyłem scenariusz i udało mi się uratować wszystkich bohaterów, podczas napisów końcowych, powiem Wam szczerze, miałem łzy w oczach. Autentycznie. Klimat tej gry tak mnie wciągnął, że na prawdę czułem się odpowiedzialny za los tych (fikcyjnych) postaci. No i polska produkcja, polskiej firmy. Gra jest o tyle wyjątkowa, że nie wcielamy się w niej, jak to zwykle bywa, w postać bohaterskiego żołnierza, ale wcielamy się w role zwykłych ludzi, którzy w konfliktach zbrojnych są ofiarami, muszą przetrwać tę zawieruchę i doczekać końca wojny. Próbują przeżyć. Bo: "na wojnie nie każdy jest żolnierzem"...

Polecam grę dla wszystkich, którzy czują sentyment do starych, klimatycznych strategii.
Odpowiedz