Trzymajcie kciuki

Współczesna broń palna.
PAWCIO69
Posty: 292
Rejestracja: 05.03.2017, 15:43

Re: Trzymajcie kciuki

Post autor: PAWCIO69 » 15.02.2018, 22:06

linkolm pisze:Niezły arsenał,pierwsza sztuka podoba mi się najbardziej.

jest zajebisty , daje ci pewność że nie zawiedzie;) a jednocześnie nie jest armata jak .44 magnum
Nie możesz uratować planety, ale możesz zadbać o rodzinę i siebie.
Ensis
Posty: 46
Rejestracja: 02.02.2017, 11:18

Re: Trzymajcie kciuki

Post autor: Ensis » 21.02.2018, 12:43

Zarkis pisze: nie rajcuje mnie myśl o ciągłym braniu udziału w zawodach.
Ciągłym raz do roku? Niewielka cena za prawo noszenia załadowanej broni.
PAWCIO69
Posty: 292
Rejestracja: 05.03.2017, 15:43

Re: Trzymajcie kciuki

Post autor: PAWCIO69 » 21.02.2018, 13:05

raz do roku to trzeba by było się trochę spiąć , ale jeśli 2-3 wizyty na strzelnicy są dla kogos problemem to może rzeczywiście lepiej trenowac procę , też potrafi byc skuteczna.

PS.dla mnie zawody to raczej fun niż jakiś przykry obowiązek, nie napinam sie na wyniki więc każdy strzał mnie cieszy ;) Nie kupiłem kilku sztuk broni żeby mieć tylko żeby umieć ja praktycznie zastosować przy okazji robi się też szkolenia z udzielania 1 pomocy zakładania stazy ect.
Nie możesz uratować planety, ale możesz zadbać o rodzinę i siebie.
PAWCIO69
Posty: 292
Rejestracja: 05.03.2017, 15:43

Re: Trzymajcie kciuki

Post autor: PAWCIO69 » 21.02.2018, 13:22

wczoraj w szafie zawitał pm Rak 9mm przerobiony na strzelanie ogniem pojedyńczym rocznik 72 stan magazynowy kabura, 4 magazynki torba na magi i wycior z olejarka wszystko za 890zł.
dziś przestrzelany , duży fun factor. :lol: :!:
Kurka, musze zwolnić ;) bo poszedł w miesiąc worek kasy

Acha no i strzelałem dziś samodzielnie elaborowana amunicją magnum !
Znajomy klubowicz zaprosił mnie na kurs i ćwiczenia wiem juz co i jak i zanosi sie że do 2-3 kalibrów będę sam robił ammo
Nie możesz uratować planety, ale możesz zadbać o rodzinę i siebie.
Zarkis
Posty: 47
Rejestracja: 03.05.2016, 18:20
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Trzymajcie kciuki

Post autor: Zarkis » 22.02.2018, 07:01

PAWCIO69 pisze:raz do roku to trzeba by było się trochę spiąć , ale jeśli 2-3 wizyty na strzelnicy są dla kogos problemem to może rzeczywiście lepiej trenowac procę , też potrafi byc skuteczna.
Dla mnie siedzenie na spędzie pół dnia żeby parę razy sobie do tarczy strzelić to jest przykry obowiązek, wole sobie pojechać na strzelnice gdy nie ma tłoku i pobawić się w spokoju!
LARPAK
Posty: 17
Rejestracja: 07.07.2018, 18:42

Re: Trzymajcie kciuki

Post autor: LARPAK » 07.07.2018, 23:18

Zarkis pisze:
20.09.2017, 09:22
Ja czekam jak to z nową ustawą będzie. Ma być chyba na końcu września pierwsze czytanie,
Nijak będzie.
Ma być dostosowanie obowiązujących przepisów do prawa unijnego czyli ograniczanie.
Tym co czekają to życzę powodzenia.
Tym co czekają za "obywatelską" ustawa prezesa kopniętego kwadratu to ona już dawno poszła w odstawkę.
Zarkis pisze:
17.01.2018, 21:41
Sportowego to ja nie chce, tylko kolekcjonerskie,
Droższy egzamin, widmo ograniczenia zakupu amunicji (to już było i trochę się m.in. ś.p. 9 x 19 musiał natrudzić, aby to wyprostować). Egzamin ustawiony na uwalenie - zarówno pisemny jak i praktyczny - o tym za co uwalano można sobie poczytać.
Zarkis pisze:
17.01.2018, 21:41
mimo że na strzelnicy często bywam to jakoś nie rajcuje mnie myśl o ciągłym braniu udziału w zawodach.
Ciągłe czyli jakie?
Posiadając patent i licencję na PKS (pistolet, karabin, strzelba) trzeba łącznie mieć osiem osobostartów w konfiguracji 422 (czyli 4 starty z głównej przez siebie wybranej dyscypliny np. pistolet, 2 starty z karabinu i 2 ze strzelby).
Jadąc na zawody, gdzie organizuje się takie konkurencje jak:
- Pcz - pistolet centralnego zapłonu
- Psp - pistolet sportowy
- Kcz - karabin centralnego zapłonu
- Ksp - karabin sportowy
- S - strzelba
ma się odstrzelone łącznie pięć konkurencji.

Następnie jedziesz drugi raz na takie zawody i masz komplet do licencji zrobiony dwoma wizytami na strzelnicy.

Do tego poznajesz ludzi, czerpiesz wiedzę teoretyczną jak i praktyczną odnośnie sprzętu, wyposażenia itd.
Chcesz dodać element stresu - potraktuj zawody jak wykorzystanie broni w sytuacji awaryjnej - wyjdę poza czarne = przegrałem; sam sobie określasz co i jak.
Zarkis pisze:
17.01.2018, 21:41
Wolę zapłacić stówę rocznie za członkostwo w klubie i przy okazji wyciągnąć więcej promes...
Wystąpienie o pozwolenie kolekcjonerskie nie oznacza tego, że dostaniesz pozwolenie na więcej.
Jeszcze więcej ich dostaniesz łącząc sport i kolekcjonerskie pozwolenie.
Składka np. w Braterstwie dla kolekcjonerów jest znacznie niższa i wydana stówa więcej nic tutaj nie znaczy.
Ensis pisze:
21.02.2018, 12:43
Zarkis pisze: nie rajcuje mnie myśl o ciągłym braniu udziału w zawodach.
Ciągłym raz do roku? Niewielka cena za prawo noszenia załadowanej broni.
To nie jest stałe prawo - wprowadzone drogą rozporządzenia, które można szybko zmienić.
Przed wejściem w życie obowiązującego rozporządzenia nie można było nosić broni do celów sportowych.
Jak chcą to potrafią szybko uchwalić nowe rozporządzenie - na to wiele nie trzeba.
Krasny pisze:
02.02.2018, 20:04
Również gratuluję. Ale blisko rok aby mieć przyrodzone prawo do obrony, - to paranoja :(
Naprawdę trzeba się zaprzeć w sobie żeby ZDOBYĆ pozwolenie. Bez sensu to jest.
To nie jest prawo do obrony!
To jest pozwolenie na broń do celów sportowych i taki jest cel jej posiadania.
Jeżeli dostałby pozwolenie na broń do ochrony osobistej to wtedy można by mówić, że rok to długo.

Czas na wyrobienie pozwolenia sportowego można znacznie skrócić, ale te pół roku to jest takie minimum pod warunkiem, że wszystko dobrze zgra się w czasie.
PAWCIO69
Posty: 292
Rejestracja: 05.03.2017, 15:43

Re: Trzymajcie kciuki

Post autor: PAWCIO69 » 07.07.2018, 23:31

zrobiłem pozwolenie i jestem spokojniejszy
na prawo jazdy tez trzeba kilka mcy i kilka tysi
jeśli ktoś liczy że stówa to duzo , to niech strzela z łuku, poważnie bez sarkazmu.
to nie jest tania opcja, jak z poduszkami i oponami w samochodzie , ale jak zginiesz to już nie zarobisz ani zeta.

PS właśnie poszło 2 koła na prasę do elaboracji i matryce do 3 kalibrów , spłonki łuski pociski i proch też nie są za darmo ale zyskałem niezależność jeśli chodzi o dostęp do ammo.

oczywiście łuski sam sobie nie ulepię ale zawsze można odzyskać część wystrzelonych.
ja traktuję tez to jako hobby jedni łowią ryby ja robie ammo z którego strzelam.
Nie możesz uratować planety, ale możesz zadbać o rodzinę i siebie.
LARPAK
Posty: 17
Rejestracja: 07.07.2018, 18:42

Re: Trzymajcie kciuki

Post autor: LARPAK » 07.07.2018, 23:41

Dokładnie tak, prawko też robi się pewien czas.
Może wychodzi taniej (nie zawsze), ale też zajmuje to nieco czasu.

Elaboracja to już zupełnie inna bajka.
Zwraca się też dopiero po pewnym czasie/ilości zrobionej amunicji.
PAWCIO69
Posty: 292
Rejestracja: 05.03.2017, 15:43

Re: Trzymajcie kciuki

Post autor: PAWCIO69 » 07.07.2018, 23:52

Mi nie tyle chodzi o zwrot co o komfort samodzielnego sklecenia ammo.
To nie ma być szybki zwrot z inwestycji a realizacja pewnych założeń niezależności.
oczywiście jak wszystko trzeba do tej decyzji dojrzeć.
Bywają sytuacje że nap 9mm Makarova nie ma w sklepach.. albo .357 mag jest tylko Hornadiego za 4,5 zł szt
a strzelac trzeba bo to daje pewność i automatyke zachowań.

Seals (1200-1300 operatorów)strzelają więcej ammo w roku niz cały korpus piechoty morskiej USA
nie dla tego że sa słabymi strzelcami :lol:
Nie możesz uratować planety, ale możesz zadbać o rodzinę i siebie.
LARPAK
Posty: 17
Rejestracja: 07.07.2018, 18:42

Re: Trzymajcie kciuki

Post autor: LARPAK » 08.07.2018, 00:33

Makarowa, prze "W", a nie "V".
To podobnie jak w SWD i SVD. Pierwsza wersja jest poprawna w naszym języku, a druga to wersja anglojęzyczna.

Te sytuacje, że nie ma jakiejś ammo w sklepach to margines - nie po to kupuje się prasę.
Gorsze jest to, że czasami zrobienie jakiejś amunicji wychodzi tyle samo jak nie drożej w porównaniu do fabrycznej i osiągi wcale nie są lepsze...

Kolejna kwestia to zrobienie sobie jakiegoś minimalnego zapasu do każdej sztuki - nie mówię tutaj o zapasie w stylu SHTF, ale o tym, aby mieć chociaż paczkę w zapasie jak chce się jechać na strzelnicę (co mi przypomina, aby kupić 7,65 mm).
Odpowiedz