Konserwacja filtrów do wody

Filtrowanie, dezynfekcja, oczyszczanie.
Wombat
Posty: 45
Rejestracja: 11.01.2018, 10:35

Konserwacja filtrów do wody

Post autor: Wombat » 16.01.2018, 19:41

Jak konserwujecie i czyścicie swoje filtry do wody, jeden z producentów filtra grawitacyjnego zaleca żeby
To disinfect your filtration system, fill it with a solution of unscented household bleach and water, using a concentration of 2-5 drops per liter of water. Close and swirl for 10 seconds. Leave filled overnight.
Filter solution through any filters and/or hoses, then rinse system (including filters and hoses) three times with hot water. Let air dry.
Note: for an eco-friendlier option, use a chlorine-free, hydrogen peroxide-based bleach alternative

Czy wyczyszczenie takim roztworem lifestraw tez coś da, jak z innymi filtrami ?

Jakieś patenty ?
Awatar użytkownika
Achrioptera
Posty: 148
Rejestracja: 13.06.2016, 16:51
Kontaktowanie:

Re: Konserwacja filtrów do wody

Post autor: Achrioptera » 16.01.2018, 20:44

Ja mam środek do czyszczenia i dezynfekcji na mokro dedykowany do narzędzi chirurgicznych, endoskopów itp. Nazywa się sekusept pulver firmy ecolab. Materiał organiczny niemal "zżera" na moich oczach, a i tak nie używam aktywatora. Używam od dawna, nie tylko do ulotkowych zastosowań i jestem zadowolony. Wada to wielkość dostępnych opakowań, 2 kg i 10 kg.
Wombat
Posty: 45
Rejestracja: 11.01.2018, 10:35

Re: Konserwacja filtrów do wody

Post autor: Wombat » 16.01.2018, 20:54

Muszę przemyśleć , bo taki filtr w domu to siedlisko pleśni i innych dziwnych żyjątek o których boje się myśleć , filtr grawitacyjny wyczyściłem ace ale lifestraw trochę się boje bo musiał bym się tego napić
Awatar użytkownika
Krasny
Posty: 321
Rejestracja: 16.06.2016, 14:31
Lokalizacja: Wielkopolska gdzieś około Lichenia ;)

Re: Konserwacja filtrów do wody

Post autor: Krasny » 17.01.2018, 01:08

Achrioptera pisze:Ja mam środek do czyszczenia i dezynfekcji na mokro dedykowany do narzędzi chirurgicznych, endoskopów itp. Nazywa się sekusept pulver firmy ecolab. Materiał organiczny niemal "zżera" na moich oczach, a i tak nie używam aktywatora. Używam od dawna, nie tylko do ulotkowych zastosowań i jestem zadowolony. Wada to wielkość dostępnych opakowań, 2 kg i 10 kg.
Z takimi agresywnymi środkami to bym uważał bo może okazać się że po jednorazowym użyciu już niczym innym nie da się zdezynfekować.
_________________
Bo trzeba mieć jaja by iść z podniesionym czołem gdy inni plują Ci w twarz za twoje przekonania.
Odpowiedz