Makarony ryże i inne suche produkty

Bart
Posty: 281
Rejestracja: 10.05.2017, 21:21

Re: Makarony ryże i inne suche produkty

Post autor: Bart » 01.11.2019, 21:00

Gość nie pyta dla odpowiedzi ale dla reklamy z podpisu.
Mam wrażenie, że ktoś z podpisem o wózkach widłowych już tutaj pisał ale nie mam czasu szukać.
Swoją drogą odnoszę wrażenie, że Modzi dawno już tu nie zaglądają i forum idzie wyłącznie siłą (coraz to mniejszego) rozpędu.
Unono
Posty: 500
Rejestracja: 13.05.2018, 22:05

Re: Makarony ryże i inne suche produkty

Post autor: Unono » 02.11.2019, 11:08

Fakt. Taka reklama jest coraz popularniejsza. Może zablokować takie podpisy pod postami, bo niestety o kulturę w dzisiejszych czasach jest trochę trudno.
Niemniej ten stanmarsz poruszył ciekawy problem. Już pisałem jak ja sobie daję z tym radę: zboże i inne sypkie produkty ( te molo i robakolubne ) poddaję 3 minutowemu nagrzewaniu w mikrofali (myślę, ze piekarnik też by pomógł). W moich zapasach zboża nie zalągł się ani jeden robaczek ( fakt, ze przed upieczeniem chleba przebieram zboże i czasem znajduję zasuszone mumie, ale nie jest tego dużo - swoją drogą zastanawiam się jak w przemysłowych piekarniach czy młynach czyszczą zboże przed użyciem - jest dużo drobnych kamyczków i innych nasion, rozmawiałem z facetem który mi sprzedaje ziarno orkiszu. Tłumaczył, że są to "magnetyczne" kamyczki, "przyklejające" się do ziaren których nie może się pozbyć i przed sprzedażą przebiera ziarno, ale wszystkiego nie daje rady ręcznie przejrzeć). Co do szkła - same słoiki nie pękają. Trzeba je uderzyć lub upuścić. Można je zabezpieczyć przed przypadkowym stuknięciem np pianką, czy siatką. Dobrym sposobem są gazety.
Odpowiedz