Zioła lecznicze :)

Awatar użytkownika
lenny4589
Posty: 138
Rejestracja: 03.05.2016, 19:26
Lokalizacja: janowski

Zioła lecznicze :)

Post autor: lenny4589 » 24.10.2016, 23:12

Witam was wszystkich :)
Mam zamiar uczyć się ziół leczniczych które są wokół nas. które mogą być przydatne na różne pory roku a nawet na jakiś kataklizm w którym nie będą czynne apteki i szpitale.A czy nie znacie jakąś dobrą książkę ziołami :?:
A jakie wy znacie zioła i patenty leczenia się w domu :?:
Martin Nez
Posty: 14
Rejestracja: 04.05.2016, 00:55

Re: Zioła lecznicze :)

Post autor: Martin Nez » 25.10.2016, 12:48

Witam,
być może nieco kontrowersyjnie, ale polecam (pewnie i tak znany większości) kanał Adolfa Kudlińskiego na Youtube. Wybierając pośród innych filmów można znaleźć nieco ciekawych informacji o roślinach.

Pozdr,
MN
Awatar użytkownika
lenny4589
Posty: 138
Rejestracja: 03.05.2016, 19:26
Lokalizacja: janowski

Re: Zioła lecznicze :)

Post autor: lenny4589 » 25.10.2016, 12:56

Ja też sledze jego kanał na you tube i jest fajny szczególnie o ziołach ;)
Awatar użytkownika
Romeo
Posty: 2
Rejestracja: 20.06.2018, 15:53

Re: Zioła lecznicze :)

Post autor: Romeo » 20.06.2018, 21:00

Witam wszystkich ,nowy na forum ,odgrzeję kotleta .
Ostatnio zebrałem sporą ilość kwiatów jaśminu i ususzyłem ,jaśmin ma podobne działanie jak kwiaty lipy ,zrobiłem mały zapas na zimę .
Kaja
Posty: 6
Rejestracja: 14.01.2019, 20:06

Re: Zioła lecznicze :)

Post autor: Kaja » 30.01.2019, 11:25

A w jaki sposób będziesz go wykorzystywać?
Unono
Posty: 500
Rejestracja: 13.05.2018, 22:05

Re: Zioła lecznicze :)

Post autor: Unono » 26.01.2020, 19:34

Występuje realne zagrożenia pandemią koronowirusa z chin. Nie jestem lekarzem,więc przepraszam za moją teorię ale dziwne, że źródłem zarażenia są węże. Chociaż ? Mogą się wślizgnąć wszędzie. Nawet być w elektrowniach jądrowych. W Wuchen jest Dongfang Electric (Wuhan) Nuclear Equipment Co., LTD. 1 grudnia 2011r inspektor nadzoru nuklearnego zawiesił produkcję w tym zakładzie. podobno ze względów bezpieczeństwa. Może jakiś zawirusowany zwykłą grypą wąż kręcił się koło reaktora, a promieniowanie jonizacyjne go zmutowało. Przypomina mi to sprawę świńskiej grypy, która to przychodzi do nas z Ukrainy. Nie wykluczone, że jest to też jakiś mutant z Czarnobyla. Nie długo my też będziemy mieli ryby ze zmutowanymi wirusami. Ale nie o tym chciałem pisać. Warto przypomnieć i stosować środki bezpieczeństwa:
1. Higiena osobista i mycie rąk - podstawa, gdyż koronawirus rozprzestrzenia się drogą kropelkową.
2. Nie podawajmy sobie rąk - wystarczą słowa powitania.
3. wietrzenie pomieszczeń ( chociaż przy dzisiejszej pogodzie może to nie pomóc.)
4. Unikajmy zgromadzeń ( targi, hale targowe, autobusy, transport publiczny ) o ile jest to nie możliwe, stosujmy maseczki ochronne.
5. jak nas dopadnie katar lub kaszel zostańmy w domu z dwóch powodów - pierwszy - żeby nie zarażać innych - drugi- chorzy jesteśmy bardziej podatni na inne wirusy. W wypadku pogorszenia się proponuję zapomniane bańki. Gwarantuję na podstawie własnych doświadczeń że pomogą. Wprawdzie ja preferuję ogniowe, ale moja rodzina wymusiła, ze jeżeli chcę im je aplikować, to nie ma być ognia i teraz stosuję bańki podciśnieniowe. Też działają, ale ja jestem tradycjonalistą. Kiedyś uważano, że nie wolno "przeziębić" baniek i na drugi dzień powinno się zostać w łóżku, ale po wyartykułowaniu tej tezy zostałem zakrzyczany, że to przesąd bo lekarze twierdzą inaczej.
6. Zacznijmy profilaktycznie stosować własne środki lecznice. Każdy ma swoje. Ja stosuje czosnek, cebulę, pomidory, mleko i miód, polopiryna. Ew. grzaniec z imbirem i goździkami. Ale nie polecam picia większych ilości alkoholu i imprezowania.
Odpowiedz