Dezynfekcja w EDC.

Jak załatwiać potrzeby fizjologiczne, gdy w domu nie ma wody i prądu?
Awatar użytkownika
Aerlin
Posty: 166
Rejestracja: 06.05.2016, 11:27

Dezynfekcja w EDC.

Post autor: Aerlin » 07.10.2016, 23:06

Mam pewien drobny problem. W pracy często łażę po różnych dziwnych miejscach, zazwyczaj albo dość brudnych, albo z dość dużą liczbą ludzi- schrony gdzie pełno pleśni i innego szajsu, dachy gdzie pełno ptasich odchodów, szkoły, urzędy, dworce- gdzie pełno ludzi. Czasem zdarza się, że muszę parę godzin sterczeć pośrodku niczego- bo trwa akcja, w zasięgu wzroku tylko służby i ewakuowane nieruchomości. Żadnej możliwości umycia rąk- w sensie zwyczajowego z mydłem i ciepłą wodą. Wiem, że jestem czyścioszkiem do przesady, ale czasem wolałbym jeść kanapkę tylko z wędlinką i bez dodatku guana ;)

Do pewnego momentu jako EDC nosiłem Wombata. Tam mieściło się wszystko i jeszcze zostawało 90% wolnej przestrzeni. I też dlatego z niego zrezygnowałem przenosząc się na mały organizer EDC. I nagle buteleczka z żelem antybakteryjnym przestała się mieścić. Kupiłem najmniejszą jaką znalazłem (Carex 50ml) ale... ciągle jest za duża :? Głównie na grubość (ca. 2,5cm).

Stąd moje pytanie- znacie jakieś mniejsze? A może macie inne sprawdzone rozwiązania, które:
1-nie wymagałyby bieżącej wody i pozyskiwania czegokolwiek ad hoc
2-miały bardzo kompaktowe wymiary
3-mogły być przenoszone w EDC przez dłuższy czas i być maksymalnie "bezobsługowe"
Awatar użytkownika
Krasny
Posty: 321
Rejestracja: 16.06.2016, 14:31
Lokalizacja: Wielkopolska gdzieś około Lichenia ;)

Re: Dezynfekcja w EDC.

Post autor: Krasny » 08.10.2016, 10:39

Żona nosi jakieś niewielkie opakowanie chusteczek odkarzających. Wieczorem podpytam co to i gdzie nabyła.
_________________
Bo trzeba mieć jaja by iść z podniesionym czołem gdy inni plują Ci w twarz za twoje przekonania.
Awatar użytkownika
Achrioptera
Posty: 148
Rejestracja: 13.06.2016, 16:51
Kontaktowanie:

Re: Dezynfekcja w EDC.

Post autor: Achrioptera » 08.10.2016, 22:11

Ja czasem używam pojedynczo pakowanych chusteczek z środkiem myjąc-odkażającym. W pon. dodam do postu zdjęcia. Takie chusteczki są różne, od niemal darmowych papierowych z alkoholem propylowym, po droższe (jak na taki produkt) miękkie, wieloskładnikowe fajne chusteczki.
Obrazek
Zwykle jednak małe chusteczki nie wystarczają mi, więc po prostu używam rękawiczek. Nitrylowych bezpudrowych, 20-40 zł / 100 szt.
Awatar użytkownika
Aerlin
Posty: 166
Rejestracja: 06.05.2016, 11:27

Re: Dezynfekcja w EDC.

Post autor: Aerlin » 18.10.2016, 22:02

Dzięki, obczaję chusteczki bo wydają mi się najbardziej sensownym rozwiązaniem. Choć dokładają element "śmieć" do utylizacji, ale to chyba nie będzie problemem ;)
Odpowiedz