Prądownica ręczna

Agregaty, przetwornice, odnawialne źródła energii.
Awatar użytkownika
Aerlin

Re: Prądownica ręczna

Postautor: Aerlin » 07.03.2017, 20:32

Krasny pisze: na pokolenie które nie może żyć bez smartfona

Ja się tutaj czuję bardziej jakbym mówił jaskiniowcom o lotach w kosmos. "Ale po co, skoro maliny rosną pod laskiem?".
W pewnym momencie człowiek, który nie boi się używać technologii zauważa, że jest to łatwe i wygodne. Że w sposób niewiarygodny ułatwia i umila życie. I że katastrofy, które cofną nas do epoki kamienia nigdy się nie wydarzą- bo to musiałaby być katastrofa, która całkowicie wymiecie ludzi co do ostatniego.

Oczywiście. Papierowa mapa, papierowa książka, metalowy/plastikowy kompas, i pierdylion innych rzeczy są ok. I wszystkie razem, a często nawet osobno, ważą i zajmują tyle miejsca, co smartfon. I w większości realnych kryzysów są niepotrzebne. Idąc na spacer do lasu nie biorę 50 kg sprzętu, bo boję się, że się zgubię. Należy dostosowywać się do panujących warunków. Mierzyć siły na zamiary. To idea stara jak świat, w końcu już Sun Tzu o tym pisał.

Co może być akurat trudne do zrozumienia, gdy ktoś fiksuje się na końcu ludzkości i de facto przygotowując się na to, nigdy nie przygotuje się na prawdziwe kryzysy...
PAWCIO69

Postautor: PAWCIO69 » 08.03.2017, 11:59

po co uczyć dzieci tabliczki mnożenia przecież są kalkulatory... :lol: :lol: :lol:
Nie możesz uratować planety, ale możesz zadbać o rodzinę i siebie.
Awatar użytkownika
Krasny

Postautor: Krasny » 08.03.2017, 19:44

Aerlin pisze:
Krasny pisze: na pokolenie które nie może żyć bez smartfona

Ja się tutaj czuję bardziej jakbym mówił jaskiniowcom o lotach w kosmos. "Ale po co, skoro maliny rosną pod laskiem?".

Kolego po pierwsze to sobie wypraszam "jaskiniowców".
Używam nowoczesnych technologii od bardzo dawna, co prawda nie wiem ile masz lat ale coś mi mówi że wcześniej niż miałeś swój pierwszy telefon.
W czasach gdy na topie była nokia 3210 ja miałem Nokia 9110 Communicator.
Wygooglaj sobie Communicator to był chyba pierwszy prawdziwy smartfon na świecie.
Miałem też dwa modele i do tej pory mam jeden z palmtopów firmy Palm, dane pchałem wtedy po bluetooth lub irda w technologii GPRS.
Przerobiłem masę sprzętu u zarania dziejów telekomunikacji mobilnej. To nie były czasy tanich zabawek jak teraz a wysłanie SMS kosztowało 3 zł. Mimo wszystko miałem dostęp do takiej technologii i śmiem twierdzić że byłem pionierem wśród moich znajomych.

Z drugiej strony, duuużo wcześniej za szczeniaka byłem harcerzem. Nauczyłem się czytać mapy, używać kompasu nawigować w terenie itp.

Z twojej wypowiedzi wnioskuję że jeśli ktoś mówi o mapie papierowej to jest jaskiniowcem bo w smartfonie można mieć i mapy, nawigację kompas i pierdyliard innych potrzebnych aplikacji.

OK, zgodzę się. Jak pisałem technologia nie jest mi obca.
Masz zapasy energii do swojego smartfona, masz apki i mapy działające offline.

Ale.

Co zrobisz jeśli Ci twój smartfon po prostu upadnie Ci na glebę i ekranik pęknie.
Lub najzwyczajniej w świecie się popsuje, takie rzeczy się zdarzają i to z reguły w najmniej odpowiednich momentach.
Co wtedy? Rozpłaczesz się bezradny? Czy poszukasz jaskiniowca z mapą i kompasem?

Wiesz ten post jest nieco zgryźliwy ale niestety odpowiadam w takim tonie jak Ty piszesz.
Technologia nie jest mi obca ale z czasem zauważam zalety prostych analogowych rozwiązań.
Nie wyzbywam się technologii ale podpieram się też starymi dobrymi patentami.
To że mam latarki LED fabryczne i sam je buduję nie znaczy że nie widzę potrzeby posiadania starej dobrej lampy naftowej i gazowej.

Spójrz szerzej to nie boli.

Postautor: Aerlin » 08.03.2017, 22:11

PAWCIO69 pisze:po co uczyć dzieci tabliczki mnożenia przecież są kalkulatory

To jest ciekawy temat, niestety nie na to forum. W skrócie- są kraje, w których poważnie myśli się o zaprzestaniu nauki pisania ręcznego czy likwidacji pieniądza w fizycznej postaci.

Krasny pisze:Używam nowoczesnych technologii

To dobrze, że nie jesteś jaskiniowcem, nie wiem więc czemu założyłeś, że o tobie mowa :P
A pierwszą komórkę miałem jakoś w 1997? Coś w ten deseń.

Krasny pisze:Z twojej wypowiedzi wnioskuję że jeśli ktoś mówi o mapie papierowej to jest jaskiniowcem bo w smartfonie można mieć i mapy, nawigację kompas i pierdyliard innych potrzebnych aplikacji.

Źle wnioskujesz. Z mojej wypowiedzi wynika, że ktoś wyśmiewający ideę zabezpieczenia telefonu na wypadek kryzysu, bo nie rozumie możliwości jakie za sobą ten sprzęt niesie, jest jaskiniowcem.
Można tego nie robić, ok, nikt nikogo nie zmusza. Może ktoś lubi mieć trudniej w życiu, albo jest jakimś technofobem, cokolwiek- jego sprawa. Ale kpienie w stylu "haha, i do kogo niby zadzwonisz" wskazuje na całkowitą nieznajomość tematu, właściwie ekstremalne dyletanctwo.

Krasny pisze:Czy poszukasz jaskiniowca z mapą i kompasem?

Kompletnie minąłeś się z moim stanowiskiem. Ja nie mówię i nigdy nie mówiłem, że telefon ma ZASTĄPIĆ mapę czy kompas. Ja od początku piszę, że to jest po prostu cholernie poręczne i przydatne narzędzie, które warto mieć i zabezpieczyć dla niego źródło energii. A wyśmiewanie tego uważam za głupie i tak jak napisałem wyżej- prezentacje daleko idącego niezrozumienia.

Krasny pisze:Spójrz szerzej to nie boli.

Problem w tym, że to nie powinieneś pisać do mnie. To PAWCIO ma problem z szerokim spojrzeniem na świat i od początku tego tematu staram mu się naświetlić dokładnie to, co Ty mi napisałeś.
PAWCIO69

Postautor: PAWCIO69 » 08.03.2017, 22:34

Krasny, daj spokój.To nie ma sensu.