Ładowarka i powerbank w jednym - Nitecore F1

Baterie, akumulatorki, ręczne ładowarki na korbkę i turystyczne baterie słoneczne. Zasilanie w samochodzie i na kempingu, a także pod namiotem w lesie.
Bart

Re: Ładowarka i powerbank w jednym - Nitecore F1

Post autor: Bart » 29.09.2019, 14:18

Waga tego banku (mam i używam) to nie wada ale cecha.
Matematyka jest bezwzględna. Licząc masę pojedynczego ogniwa i ich ilość, która jest potrzebna dla uzyskania sumarycznej pojemności 20 Ah nie da się wiele banku odelżyć bez znaczącego wzrostu ceny urządzenia lub spadku jakości.

Lajf'is'brutal. Albo ciężkie i pojemne albo lżejsze ale o mniejszej pojemności. Tertium non datur.

Dlatego mówimy tutaj o F1, które jest ultralekkie a przy tym wysoce użyteczne.
W połączeniu z lampką nano-USB i ogniwem 3400 używam tego jako bank, oświetlenie kempingowe, zapas do latarki i ładowarka - takie 4w1.

Dzięki jednemu takiemu pozytywnie zakręconemu odkryłem to ustrojstwo i z powodzeniem używam, często i gęsto.
Awatar użytkownika
Krasny

Re: Ładowarka i powerbank w jednym - Nitecore F1

Post autor: Krasny » 30.09.2019, 21:10

Bart pisze:
29.09.2019, 14:18
Dzięki jednemu takiemu pozytywnie zakręconemu odkryłem to ustrojstwo i z powodzeniem używam, często i gęsto.
Czyżby dzięki mnie Bart??? Jestem pewien!!! Choć żałuję (naprawdę) że kontakt się urwał. Może da się to naprawić???