Wybór ładowarki

Baterie, akumulatorki, ręczne ładowarki na korbkę i turystyczne baterie słoneczne. Zasilanie w samochodzie i na kempingu, a także pod namiotem w lesie.
Awatar użytkownika
Achrioptera
Posty: 148
Rejestracja: 13.06.2016, 16:51
Kontaktowanie:

Wybór ładowarki

Post autor: Achrioptera » 26.02.2020, 21:51

Witam
Czy mógłby mi ktoś doradzić jaką wybrać ładowarkę do akumulatorków AA i AAA? Nie posiadam innych typów akumulatorków i na razie nie planuje tego zmieniać. W wielu miejscach polecają firmę LiitoKala. Czy jej modele bardzo się różnią między sobą? Chyba wystarczy mi mała ładowarka na 2 ogniwa. Wolę mały dobry sprzęt dostosowany do małych potrzeb niż drogi, którego nie wykorzystam.
Unono
Posty: 500
Rejestracja: 13.05.2018, 22:05

Re: Wybór ładowarki

Post autor: Unono » 27.02.2020, 09:16

Z wielu, które przetestowałem od roku preferuję Panasonic NI-MH BQ-CC18. ładuje 4szt w parach po dwie AA lub AAA ( mieszałem, tzn ładowałem po dwie AA i dwie AAA i pracowała bez problemowo). Nie pamiętam gdzie ją kupiłem, jest w stałym użyciu. Daje sobie radę nawet z akumulatorkami, które inne ładowarki sygnalizują jako uszkodzone, a są po prostu rozładowane poniżej dopuszczalnej wartości. Oczywiście, jak są martwe, to nawet woda święcona im nie pomoże. Ale generalnie jestem z niej zadowolony. Nawet ładuje mi akumulatorki litowe.
Natomiast mam problem z akumulatorkami PAOLO 9V. Normalne 9 v ładowarki dostępne u nas w handlu nie rozpoznają ich. Dopiero kupiona na Aliexpress ładowarka w zestawie z akumulatorami ładuje je zgodnie z moimi oczekiwaniami.
Odpowiedz