Brykiet

Jak zadbać o to, by w domu/mieszkaniu było ciepło?
linkolm
Posty: 95
Rejestracja: 29.08.2016, 23:02

Brykiet

Post autor: linkolm » 17.10.2017, 01:50

https://www.youtube.com/watch?v=I0aHw8CmE3o Wrzucam link do filmiku z prostą prasą do brykietu.Może ktoś chciał sobie taki wynalazek skonstruować,a nie miał pomysłu jak się do tego zabrać.Zawsze można w ten sposób zutylizować opadłe jesienią liście drzew czy skoszoną i wysuszoną trawę.Ale to raczej zajęcie dla emerytów,bo wydaję się bardzo czasochłonne.
Unono
Posty: 500
Rejestracja: 13.05.2018, 22:05

Re: Brykiet

Post autor: Unono » 15.11.2018, 22:11

Jest prostszy sposób, chociaż bardziej pracochłonny: bierzemy dwa plastykowe pojemniki, ( wiadra) dobrane tak, żeby jeden wchodził w drugi. w zewnętrznym wiercimy otwory fi 5mm. w oddzielnym pojemniku przygotowujemy masę ( drobno pocięty papier, trociny itd zalewamy wodą i zostawiamy do nasiąknięcia). Wkładamy do podziurawionego pojemnika drugim przyciskamy i go obciążamy. Po odciśnięciu masy wyjmujemy z pojemnika i odstawiamy do wyschnięcia. i mamy gotowe brykiety. Co prawda okrągłe, ale chyba to nie ma znaczenia.
Mam problem trochę innego kalibru. Aktualnie paliłem drewnem, dym jest niezbyt agresywny, ale przeszkadza sąsiadowi. Nie mam do niego pretensji, ze mi zwrócił uwagę, i dla dobra stosunków sąsiedzkich buduję filtr dymu.
Wg mojego projektu ma być trzy stopniowy: Filtr cząstek stałych, filtr mokry i filtr elektrostatyczny. Filtr cząstek stałych jest to filtr siatkowy ( myślę o zastosowaniu filtra Darco https://www.ceneo.pl/17413139;pla?se=l2 ... #tab=click Nie jest idealny do tego celu i nie wiem jak się zachowa w wysokiej temperaturze), filtr mokry jest to pojemnik z mgłą wodną, przez którą przepuszcza się spaliny - taki filtr był zastosowany w zasilaniu silnika Vw który przejechał przez Australię na gazie drzewnym (Wg konstruktora zużycie było 2kg/2 mile), i co ciekawe nie stosował wstępnego filtra cząstek stałych, filtr wodny miał sito na którym odcedzał te cząstki. Filtr elektrostatyczny dla mnie jest najprostszy do zrobienia. generator napięcia 400 kV i dwie elektrody - Jedna metalowa obudowa i umieszczona w środku elektroda jonizująca.
Ma ktoś może inny pomysł?
Bart
Posty: 281
Rejestracja: 10.05.2017, 21:21

Re: Brykiet

Post autor: Bart » 18.11.2018, 19:07

Przedłużenie komina. Dym wyleci wyżej, rozproszy się i nie sięgnie sąsiada.
Odpowiedz