Kupno nowej pilarki :)

Jak zadbać o to, by w domu/mieszkaniu było ciepło?
Awatar użytkownika
lenny4589
Posty: 138
Rejestracja: 03.05.2016, 19:26
Lokalizacja: janowski

Kupno nowej pilarki :)

Post autor: lenny4589 » 14.11.2019, 19:52

Witam was wszystkich :)
Mam zamiar kupić nową pilarkę motorową, którą będę ścinał drzewa i szykował drewno na opał tak około 12 kubików co roku i czasem chodzić na zarobek . Myślę nad modelem stihl ms 251, brat ma taką pilarkę dla mnie jest wygodna i jest mocna. a jakie trzeba mieć części zapasowe do pilarki jak ktoś mieszka 20 km od sklepu z częściami do pilarki .A wy jakie macie pilarki i na co zwracacie uwagę jak macie zamiar kupić pilarkę :?:
Awatar użytkownika
Achrioptera
Posty: 148
Rejestracja: 13.06.2016, 16:51
Kontaktowanie:

Re: Kupno nowej pilarki :)

Post autor: Achrioptera » 16.11.2019, 23:07

Nie mam piły, ale zwykle gdy muszę dokonać przemyślanego zakupu zaglądam na ten serwis. Ot, jest i artykuł jak wybrać piłę łańcuchową: https://www.jakkupowac.pl/jaka-pilarke- ... owa-kupic/
Unono
Posty: 500
Rejestracja: 13.05.2018, 22:05

Re: Kupno nowej pilarki :)

Post autor: Unono » 17.11.2019, 11:29

Dobry artykuł. Jest mały błąd, który wskazuje, ze autor zna tylko teoretyczne podstawy pracy ( Chodzi o blokadę zabezpieczającą lewą rękę. Działa inaczej). Ale to jest czepianie się.
Generalnie oddaje zasady doboru pilarki. Ja kupiłem piłę, która jest wytworem Husqwarna ale pod inną nazwą. Z uwagi na prawa licencyjne produkują piły tańsze dla odbiorców sieciowych właśnie pod inną nazwą.
Czym się kierowałem - Firmą, długością ciecia ( 35 cm), mocą i ciężarem. Trzeba wziąć do ręki, sprawdzić wyważenie i amortyzacje drgań. Innym problemem jest łańcuch. Niestety te tanie dostępne w OBI czy Mrówce są do d..... ( nie do drzewa). Błyskawicznie się tępią, mają zły kąt cięcia. Kupiłem ostrzałkę i doostrzam oryginalny łańcuch Husqvarny. W artykule nic nie napisali o oleju do smarowania łańcucha. Ja znalazłem super olej, który nie dość, ze jest ekologiczny, to jeszcze świetnie rozpuszcza żywice osadzoną na prowadnicy. Po cięciu prowadnica jest czysta i nie przepalona. Zasada - z każdym tankowaniem uzupełniam ilość oleju do smarowania łańcucha. Problem - filtr powietrza silnika często się zapycha, prawdopodobnie ma za dużą gęstość. Drugim problemem jest ceramiczny filtr paliwa. Jak pilarka stoi przez zimę. osadza się na nim olej i nie można jej odpalić. Trzeba wyciągnąć filtr, wypłukać go w czystej benzynie, odkręcić świecę i pociągnąć za linkę startową. Po czym wkręcić świecę i powinna odpalić.
Awatar użytkownika
lenny4589
Posty: 138
Rejestracja: 03.05.2016, 19:26
Lokalizacja: janowski

Re: Kupno nowej pilarki :)

Post autor: lenny4589 » 17.11.2019, 12:04

od czasu do czasu pracuję z piła stihl ms 251 trochę drzew obaliłem i nawet jest mocna ostatnio brałem na zarobek ( metry przecinałem na śniaty i myślę kupić taką piłę którą pożyczam od brata a o chińskich pilarkach nie ma mowy o kupnie :)
Unono
Posty: 500
Rejestracja: 13.05.2018, 22:05

Re: Kupno nowej pilarki :)

Post autor: Unono » 17.11.2019, 12:27

Jasne. Stihl jest firmą z wyższej półki. Warto kupić jak kogoś stać.
Co do chińszczyzny. Wszystkie firmy zachodnie produkują w Chinach. Urządzenia w środku są takie same, różnią się jedynie obudową. Tylko te droższe mają wymagania jakościowe i chińczycy segregują pod kontem właśnie producenta. Tak że nie wiesz co kupujesz.
Odpowiedz