Promieniowanie - zagrożenia i zabezpieczenie

Unono
Posty: 500
Rejestracja: 13.05.2018, 22:05

Re: Promieniowanie - zagrożenia i zabezpieczenie

Post autor: Unono » 31.07.2019, 18:47

Współczuje mieszkańcom tego domu. Znów trzęsienie ziemi w Polsce, tym razem koło Rybnika
Załączniki
20190730.jpg
20190730.jpg (70.05 KiB) Przejrzano 5090 razy
Unono
Posty: 500
Rejestracja: 13.05.2018, 22:05

Re: Promieniowanie - zagrożenia i zabezpieczenie

Post autor: Unono » 01.08.2019, 14:36

Unono pisze:
13.02.2019, 23:02
jest jeszcze jeden pretendent do lukratywnego interesu z Polską. Nasz największy przyjaciel Ameryka, chce nas dokładnie wydoić, ładując nas w jądrowe bagno. Dzis Wiceprezydent USA wygłosił mowę powitalną z okazji szczytu bliskowschodniego. Takie Ble Ble jakie słyszałem ze 40 lat temu od naszych byłych przyjaciół. Ale jedno mnie zaniepokoiło. Wśród wazeliny radości, ze udało się nam wcisnąć rakiety bez ofsetu i żadnych perspektyw dla rozwoju naszego przemysłu zbrojeniowego, padło zdanie że cieszy się na współpracę w zakresie rozwoju energii jądrowej. To znaczy, że rozmowy na ten temat są bardzo zaawansowane, a to źle wróży naszym wnukom.
Polska elektrownia jądrowa ma ruszyć w 2032r. Na szczęście na razie nie ma chętnych by udzielić wielomiliardowej pożyczki Polsce na budowę tego ......... ( nie chcę się wyrażać). Od kilku dni polskie radio wyraża radość z wizyty prezydenta USA Pana Donalda Trumpa w Polsce. Prawie co godzinę słyszę jak pozytywnie wyraża się o Polsce, i jaki to zaszczyt nas kopnie. Żebyśmy dobrze się zrozumieli. Nie zajmuję się polityką i w pewnym miejscu mam to wszystko co wymyślają, o ile nie dotyczy to mnie i mojej rodziny. Niestety mam 80% pewność, że Pan Prezydent przedstawi nam propozycję nie do odrzucenia budowy elektrowni jądrowej przez Westinghouse (a nasz Pan Prezydent wylewnie mu za to podziękuje). Tak. Westinghouse Electric Corp, jedyny amerykański producent dużych reaktorów, ogłosił bankructwo w 2017r, ale w sierpniu ubiegłego roku wykupił tą firmę miliardowy bliski przyjaciel Pana Prezydenta USA reprezentowany przez Brookfield Asset Management. Już w Senacie USA leży projekt budowy 40 reaktorów w Arabii Saudyjskiej, w którym będzie brał udział upadły Westinghouse. Jednocześnie zwiększa się zapotrzebowanie wojska amerykańskiego na pluton, celem budowy sił kosmicznego reagowania, a wiec dotacje na rozwój elektrowni jądrowych w USA. Do 2018r elektrownie te informowały o stratach finansowych i były kolejno zamykane, teraz mówi się o ich reanimacji. Na marginesie jednym z kosmicznych programów jest detonacja bomby jądrowej na księżycu, a następnie na Marsie. Jest to jak gdyby przygotowanie się do wojny w kosmosie.
A z drugiej strony ..... Synod biskupów Anglikańskich ( chyba się to tak nazywa) obradował w marcu i kwietniu, a w lipcu tego roku opublikował raport z tego wydarzenia. Podkreślono na nim, ze energia jądrowa jest najgorszym złem ludzkości i narusza prawa Boskie niosąc śmierć i zniszczenie, w związku z czym powinna być całkowicie zabroniona. Czyli są jeszcze rozsądni ludzie na tym świecie.
Unono
Posty: 500
Rejestracja: 13.05.2018, 22:05

Re: Promieniowanie - zagrożenia i zabezpieczenie

Post autor: Unono » 02.08.2019, 18:39

@ Bart: Wiesz Bart, dziękuję Ci za zwrócenie uwagi, że przesadzam na tym forum z tematyką w zasadzie słabo związaną z domowym survivalem. Przejrzałem wszystkie posty ( nie wycofuję się z niczego co napisałem) i doszedłem do wniosku, że to był temat nie na to forum. Jedyne co łączy się z survivalem, to jest to, że po katastrofie nuklearnej ( wojnie nuklearnej), wszystkie czynności jakie podejmiemy będą służyły jedynie przedłużeniu agonii.
Ponieważ udało mi się wreszcie pokonać problemy techniczne, dalej będę pisał o minusach energetyki jądrowej na swojej stronie. Tym samym zamykam ten wątek. Dzięki administratorom za cierpliwość.
Oczywiście nie wycofuję się z forum i dalej będę pisał na inne tematy
Unono :)
Unono
Posty: 500
Rejestracja: 13.05.2018, 22:05

Re: Promieniowanie - zagrożenia i zabezpieczenie

Post autor: Unono » 10.08.2019, 16:39

Miałem zakończyć temat, ale są rzeczy o których powinno się wiedzieć:
Sześć osób zostało napromeniownych w wyniku wybuchu na poligonie marynarki wojennej w mieście Severodvinsk, obwód archangielski, Rosja. Zostali oni przewiezieni do Moskwy drogą powietrzną. Ranni - Igor Berezin, Sergey Plaksin, Alexey Perepelkin, Dmitry Abalin, Alexander Manyusin i Sergey Grishin - udają się do Burnasyan Federalnego Centrum Biofizycznego Medycznego Federalnej Medycznej Agencji Biologicznej, zajmującego się radioterapią i medycyną nuklearną. Źródła w rosyjskim Ministerstwie Obrony podają, że cała odzież rannych i lekarzy, a także kombinezony do ochrony chemicznej zostały spalone. Jak wcześniej informował UNIAN, początkowo informowano, że wybuchł pożar w bazie wojskowej w Severodvinsk. Później rosyjskie Ministerstwo Obrony określiło, że doszło do wybuchu podczas testu płynnego układu napędowego na poligonie wojskowym w regionie Archangielska w Federacji Rosyjskiej. W wyniku wypadku podobno zginęło co najmniej dwóch specjalistów, a kolejnych sześciu pracowników Ministerstwa Obrony i programista zostało rannych. Odnotowano wzrost poziomu promieniowania w obszarze wybuchu.
Czego nie powiedziano w tym komunikacie? Po pierwsze, że to była rakieta z głowicą jądrową - wskazuje na to próba z paliwem płynnym. Po drugie odzież i pozostały sprzęt ochronny został spalony, a to znaczy że do atmosfery wyemitowano radioaktywne eminenty obecne na tym sprzęcie powiększając skażenie terenu. To że się przyznano wskazuje na potężny wybuch widoczny z satelity, więc nie można było tego utajnić.
Ostatnio zmieniony 11.08.2019, 18:59 przez Unono, łącznie zmieniany 1 raz.
Unono
Posty: 500
Rejestracja: 13.05.2018, 22:05

Re: Promieniowanie - zagrożenia i zabezpieczenie

Post autor: Unono » 11.08.2019, 15:51

W wyniku wypadku podobno zginęło co najmniej dwóch specjalistów, a kolejnych sześciu pracowników Ministerstwa Obrony i programista zostało rannych.

Rozumiem specjaliści, ale co robił tam programista? Moim zdaniem rakieta jądrowa o małej sile rażenia, była po prostu sprawdzana i programista nieopatrznie uruchomił program samozniszczenia lub podczas przeprogramowywania nastąpiła inicjacja wybuchu. Za moją tezą przemawia następujący tekst:
Pomimo twierdzeń Ministerstwa Obrony, że szkodliwe chemikalia nie zostały uwolnione do atmosfery w miejscu wybuchu, wiele osób zastanawia się, czy stosunkowo niewielka eksplozja spowodowana przez ciecz pędną mogłaby doprowadzić do skoku promieniowania tła , które zostało zarejestrowane mniej więcej w południe w dniu wybuchu, nie mówiąc już o utracie życia i okaleczeniu.

Dvina Bay, zatoka żeglugi morskiej na Morzu Białym, została konsekwentnie zamknięta na miesiąc, wiele źródeł mediów społecznościowych, choć niepotwierdzonych, donosi o ludziach w okolicy szukających pomocy medycznej w związku z narażeniem na promieniowanie, a wstępne odczyty wykazały poziomy promieniowania w tych obszarach przylegające do wybuchu pozostają obecnie na poziomie 20 razy wyższym niż średni poziom dla tego regionu.
A tak wyglądał poziom promieniowania w różnych częściach Siewierodwińska ( 184 tys mieszkańców)
EBequnzW4AAXNC3.jpg
EBequnzW4AAXNC3.jpg (93.96 KiB) Przejrzano 4976 razy
skoro na asfalcie i ziemi, to znaczy, że był opad radioaktywny
Na twiterze ktoś opublikował filmik z tego zdarzenia:https://www.youtube.com/watch?v=NAG3SfxGiV4
Ostatnio zmieniony 11.08.2019, 20:47 przez Unono, łącznie zmieniany 2 razy.
Unono
Posty: 500
Rejestracja: 13.05.2018, 22:05

Re: Promieniowanie - zagrożenia i zabezpieczenie

Post autor: Unono » 11.08.2019, 19:41

Co się dzieje w Siewierodińsku? Władze twierdzą że nic się takiego nie stało. 8 sierpnia twierdzili, że był tylko wybuch ciekłego paliwa podczas ładowania rakiety. 9 sierpnia publikowano zdjęcia radiometrów, że promieniowanie tła się nie zmieniło. Tego samego dnia, gdy Finlandia stwierdziła że był wzrost promieniowania, przyznano, że faktycznie był krótkotrwały wzrost promieniowania. Ale zdjęcia z poprzedniego dnia pokazują, że obsługa śmigłowców i karetek ubrana była w odzież ochronną. 9 sierpnia we wszystkich szpitalach zaczęto podawać jod chorym. Więc czy czasem nie jest to coś poważniejszego?. Na marginesie, ponieważ przez 3 dni nie oglądałem TV, a radia słuchałem sporadycznie - czy było coś o tym zdarzeniu?
https://www.youtube.com/watch?v=ImEsyJDrcSI
Unono
Posty: 500
Rejestracja: 13.05.2018, 22:05

Re: Promieniowanie - zagrożenia i zabezpieczenie

Post autor: Unono » 11.08.2019, 20:06

Komunikat Państwowej Agencji Atomistyki:
Wybuch na poligonie doświadczalnym w obwodzie archangielskim, w północnej Rosji. Brak zagrożenia
09-08-2019

Wybuch na poligonie marynarki wojennej Federacji Rosyjskiej miał miejsce w dniu 8 sierpnia br. Następnego dnia poziom promieniowania jonizującego na terenie rosyjskich miast, gdzie odnotowano wzrosty, wrócił do normy.

Wszelkie doniesienia dotyczące rzekomej dystrybucji tabletek ze stabilnym jodem na terenie Polski są nieprawdziwe, nie zalecamy przyjmowania preparatów ze stabilnym jodem na własną rękę. W przypadku wystąpienia konieczności przeprowadzenia takiej akcji, ludność zostałaby poinformowana o tym fakcie przez władze lokalne oraz otrzymała instrukcje dotyczące zasad dystrybucji tabletek ze stabilnym jodem.

Państwowa Agencji Atomistyki nie odebrała żadnego powiadomienia dotyczącego awarii mogącej skutkować zagrożeniem.


Wyniki pomiarów ze stacji wczesnego wykrywania skażeń promieniotwórczych monitorowane są stale przez PAA i nie wskazują na jakiekolwiek zagrożenie radiologiczne na terenie Polski
Wyniki pomiarów dostępne są na bieżąco na stronie internetowej PAA. http://www.paa.gov.pl/strona-455-sytuac ... cyjna.html
wg niepotwierdzonych informacji, satelita amerykański przed wybuchem zaobserwował w pobliżu statek z odpadami radioaktywnymi. Tylko po czym on rozpoznał, ze tam są odpady radioaktywne?.
satelita.jpg
satelita.jpg (127.6 KiB) Przejrzano 4955 razy
ROSATOM podał, że zginęło 5 osób, a 15 jest rannych ( źródło Twitter)
Unono
Posty: 500
Rejestracja: 13.05.2018, 22:05

Re: Promieniowanie - zagrożenia i zabezpieczenie

Post autor: Unono » 12.08.2019, 09:36

ROSATOM podał, że była to próba startu rakiety 9М730 Buriewiestnik ( SSC-X-9 ) z silnikiem jądrowym, z platformy startowej. Tylko dlaczego zginęło tylu ludzi?
Unono
Posty: 500
Rejestracja: 13.05.2018, 22:05

Re: Promieniowanie - zagrożenia i zabezpieczenie

Post autor: Unono » 15.08.2019, 10:37

Dla ciekawskich; oto zdjęcie przygotowań do prób startowych rakiety która się spaliła i parę milionów dolarów poszło z dymem zatruwając okolicznych mieszkańców. Niestety jeszcze nie mam zdjęcia z widoku po wybuchu, ale podobny był przed 20 maja w innym miejscu i też się nie udał. O próbie startu świadczy obecność statku Serebryanka (Srebrzynka) do przewozu płynnych odpadów jądrowych. Pozostał tam do 10 sierpnia, pomimo zamknięcia rejonu Morza Białego dla żeglugi. Ostatnia informacja jaka posiadam (z soboty), ze zaczął wolno zmieniać swoje położenie. W nieudanej próbie startu na Morzu Ochockim( w zeszłym roku) też asystował ten statek. Prawdopodobnie miał wyłowić resztki rakiety w razie nieudanego startu.
Ale jakim można być zawziętym mordercą, żeby konstruować urządzenie które potencjalnie może zabić swój naród. Przecież wystarczyłoby, żeby taka rakieta wymknęła się spod kontroli i upadła na przykład na Moskwę. Jeżeli miała by w sobie reaktor jądrowy, powtórzyłaby się Hiroshima. Ludzie są jednak beznadziejnie głupi.
13 sierpnia zarządzono w miejscowości Nunoksa leżącej najbliżej miejsca wybuchu krótkotrwałą ewakuację. Wg dowództwa jest to jest to rutynowa kilkugodzinna ewakuacja, gdy na poligonie coś się dzieje.
Załączniki
sopek.jpg
sopek.jpg (85.12 KiB) Przejrzano 4883 razy
13082019.jpg
13082019.jpg (84.02 KiB) Przejrzano 4883 razy
Unono
Posty: 500
Rejestracja: 13.05.2018, 22:05

Re: Promieniowanie - zagrożenia i zabezpieczenie

Post autor: Unono » 16.08.2019, 23:22

A już miałem nadzieję, że wszystko wiadome. Niestety nie. Jest tak jak Bert pisał: Rosyjskim władzom nie można wierzyć. Okazuje się, że zginęło 15 ludzi, w tym wszyscy będący na miejscu startu rakiety.
.
siewierodinsk.jpg
siewierodinsk.jpg (64.56 KiB) Przejrzano 4852 razy
Norwegia wykryła podwyższony poziom radioaktywnego jodu ( poniżej dopuszczalnych norm, ale jednak). Rosjanie zaprzeczają, że to z tego zdarzenia, wyniki pomiarów mówią coś innego:
siewierdinsk.jpg
siewierdinsk.jpg (47.74 KiB) Przejrzano 4854 razy
5 sierpnia był pożar i wybuch w składzie amunicji. Zaprzysięgali się, ze nie było tam ani amunicji chemicznej, ani jądrowej. Ale ok godz. 20 zarządzono ewakuację miasta. O czym może świadczyć takie zdjęcie:
20190805.jpg
20190805.jpg (24.03 KiB) Przejrzano 4852 razy
Na filmie ( to jest kadr) wygląda to bardziej horrorystycznie.
Odpowiedz