Psychologia przetrwania

Unono
Posty: 500
Rejestracja: 13.05.2018, 22:05

Re: Psychologia przetrwania

Post autor: Unono » 17.03.2019, 22:13

Przed chwilą oglądałem na BBC EARTH program naukowy poświęcony zegarowi biologicznemu. Byłego komandosa zamknęli w podziemnym bunkrze na 10 dni i badali jego psychikę i regularność pracy zegara biologicznego.Nie maił nic. ani komórki, ani zegarka. Ciekawa sprawa. Facet (pamiętajmy, ze był komandosem) ułożył sobie własny rytm życia i utrzymywał zegar biologiczny w stabilnym rytmie. Środek snu zawsze wypadał ok 5,15. wszystkie ćwiczenia i czynności sprawdzające były wykonywane prawidłowo. Okazało się, że jego zegar biologiczny resetował się po przebudzeniu i pracował stabilnie. Problemy zaczęły się gdy wyłączono mu światło i miał do dyspozycji tylko latarkę na głowę. Był ciągle zmęczony, intensywność ćwiczeń znacznie spadła. Psychika także. Minęło kilka dni, zanim po włączeniu mu światła, cały organizm się zsynchronizował, ale psychika mu szwankowała.
Wynika z tego, że w przetrwaniu bardzo ważny jest rozkład dnia i regularne stałe czynności ( np higiena i golenie się, obojętnie w jaki sposób, stałe posiłki byle były o tej samej godzinie) i odpowiednie oświetlenie pomagające zresetować wewnętrzny zegar biologiczny .
Unono
Posty: 500
Rejestracja: 13.05.2018, 22:05

Re: Psychologia przetrwania

Post autor: Unono » 29.01.2020, 20:19

Sytuacja kryzysowa powoduje różne reakcje. Nie ma co liczyć na ludzką pomoc. Na wierzch wypływają instynkty rasistowskie i inne:
https://twitter.com/i/status/1222578034139680769
Rodzinna noworoczna wizyta:
https://twitter.com/i/status/1221359842599866369
Nie przyjmujemy żadnych wizyt ......... Zostawcie prezenty i wynoście się
Unono
Posty: 500
Rejestracja: 13.05.2018, 22:05

Re: Psychologia przetrwania

Post autor: Unono » 03.02.2020, 23:54

Mamy przykład w Chinach jak będą postępowac wszystkie rządy w wypadku międzynarodowego problemu:
Światowa Organizacja Zdrowia powiedziała, że ​​przez całą dobę współpracuje z gigantami internetu i mediów społecznościowych w celu zwalczania powszechnych dezinformacji dotyczących śmiertelnie nowej epidemii koronawirusa.

„Współpracowaliśmy z Google, aby osoby szukające informacji na temat koronawirusa widziały informacje WHO na górze wyników wyszukiwania” - powiedział szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus w swoich uwagach otwierających spotkanie zarządu agencji ONZ w Genewie.

„Platformy mediów społecznościowych, w tym Twitter, Facebook, Tencent i TikTok, podjęły również kroki w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się dezinformacji” - dodał.
Co jest dezinformacją, a co nie? Czy kasowanie niewygodnych postów na Twitterze jest zasadne?
Czy ten film jest prawdziwy, czy zmanipulowany?
https://twitter.com/i/status/1224449336978763778
Unono
Posty: 500
Rejestracja: 13.05.2018, 22:05

Re: Psychologia przetrwania

Post autor: Unono » 04.02.2020, 07:37

Już go skasował czyli istnieje manipulacja faktami tak jak to było w Czarnobylu i Fukushimie
Nic w internecie nie ginie. Ale teraz zapisuję filmy na dysku:
https://twitter.com/hongyihope/status/1 ... 3252249600
Unono
Posty: 500
Rejestracja: 13.05.2018, 22:05

Re: Psychologia przetrwania

Post autor: Unono » 15.02.2020, 17:39

Makabra jak kryzys zmienia ludzi. W Chinach widziałem chyba patrole społeczne. Jeden czarno ubrany i 3 na biało. Wszyscy zamaskowani. Brutalnie atakują współobywateli. Czasem maja broń maszynową ( wtedy to chyba policja), z reguły pałki i kije. Widziałem damskiego boksera, ten czarny stał obok i patrzył. Był film jak wyciągają dziewczynę bez maski z samochodu i chyba ją zabili, bo leżała nienaturalnie powykręcana, później przyjechała karetka i wrzucili ją do samochodu. Zabijają zwierzęta ( nawet psy i koty). Były sterty pozabijanych pangolin, bo podobno roznoszą wirusa. Zaspawywali drzwi ludzi którzy mogliby być nosicielami wirusów. Wojsko otoczyło kobietę bez maski, ale nie stosowali siły. Tłumaczyła, że nie ma 25 dolarów na maskę, wiec któryś dał jej i poszła dalej.
Ale nie ma co daleko szukać . Na jednym z polskich forum jakiś dupek stwierdził, że profilaktycznie powinniśmy pozabijać wszystkie nietoperze. Śpią, więc można zagazować ich legowiska. Narasta histeria antychińska. Boję się bo nasze społeczeństwo jest podzielone i zieje nienawiścią polityczną. Jak ktoś to wykorzysta w razie kataklizmu i skieruje te emocje na inaczej myślących czy nieprawidłowego pochodzenia?
Zwierze z reguły zabija ze strachu lub z głodu a człowiek dla przyjemności. Na serio zastanawiam się jak zabezpieczyć dom i rodzinę przed ludźmi.
EQzfIjyW4AsI5RX.jpg
EQzfIjyW4AsI5RX.jpg (116.31 KiB) Przejrzano 4110 razy
Gotowy93
Posty: 73
Rejestracja: 19.03.2019, 22:43

Re: Psychologia przetrwania

Post autor: Gotowy93 » 16.02.2020, 00:43

Słuchajcie, a co z książkami ? Temat mnie zaciekawił bo sam od niedawna myśle o zdobyciu pozycji z literatury profesjonalnej. Przecież najlepiej zbadaną i opisaną w sposób w miarę prosty dziedziną jest wojskowość. Oficerowie z czegoś się przecież uczą. Komandosom i innym służba specjalnym nie przekazuje się z dziada pradziada tylko z aktualnych popartych badaniami i realiami pola bitwy opracowaniami. Może by tak rozpocząć poszukiwania takich podręczników? Jak zarządzać ludźmi, jak kierować oddziałem, jak utrzymywać morale, jak sprawiać wrażenie, ze wie się co się robi albo przede wszystkim jak myśleć aby faktycznie wiedzieć co się ma robić. Sami tego nie wydumamy. Jeszcze mam takie własne przemyślenie co do pytania czy rządzić despotycznie czy demokratycznie: przez wieki królowie mimo władzy absolutnej radzili się doradców, dlaczego my nie mielibyśmy uwzględniać sugestii członków grupy? Nawet jeśli udawać zainteresowanie pomysłami da nam to poczucie reszty grupy, że pomysł jest wspólny, a więc wspólnie bierzemy odpowiedzialność i razem wytężamy siły.
Nie wszystko przewidzimy, ale wszystkiemu zaradzimy.
Mój kanał https://youtube.com/channel/UCa9Es6JCYXaTZ9YsmfbdRSA
Unono
Posty: 500
Rejestracja: 13.05.2018, 22:05

Re: Psychologia przetrwania

Post autor: Unono » 16.02.2020, 09:55

OK. Ja mogę udostepnić "Werwolf combant instruction manual" w wersji angielskiej i niemieckiej. Mam jeszcze fragmenty "US Army medical course", "Remembering what grandma used". gdzieś miałem tylko na szybko nie mogę znaleźć ( w którymś z uszkodzonych kompów, musiałbym je uruchomić) "Partyzantka miejska" i pełno e bookowych poradników surwiwalowych.
Tu jest właśnie mój błąd. Mam zapisane w pamięci komputera , nie na papierze. Jest to bardzo głupi pomysł, bo komputer się uszkodzi i brakuje Ci wiedzy. Natomiast stare czasopisma czy książki "Zrób sam" czy "Młody Technik" leżą na strychu i co jakiś czas przy okazji porządków znajduję, siadam i porządki diabli biorą" :lol: .
Jest jeszcze jedna pozycja w moim wykazie " Chemia praktyczna dla wszystkich" wydanie 1952r. Tytuł mylący bo to jest poradnik jak sobie dać radę od zakopcowywania ziemniaków, do wywoływania filmów, przez domowy wyrób win. Jest dostępny ( był) na Allegro chyba za 28zł.
Gotowy93
Posty: 73
Rejestracja: 19.03.2019, 22:43

Re: Psychologia przetrwania

Post autor: Gotowy93 » 16.02.2020, 10:33

I o takie coś chodzi między innymi! Poproszę. Stwórzmy tutaj sami Bibliotekę Przetrwania. Też czegoś poszukam w wolnej chwili.
Nie wszystko przewidzimy, ale wszystkiemu zaradzimy.
Mój kanał https://youtube.com/channel/UCa9Es6JCYXaTZ9YsmfbdRSA
Unono
Posty: 500
Rejestracja: 13.05.2018, 22:05

Re: Psychologia przetrwania

Post autor: Unono » 16.02.2020, 13:20

Trudno jest stworzyć taką bibliotekę przetrwania. Trzeba przekonstruować forum, bo nie przyjmuje większych plików. Jest też kwestia prawna - bez zgody autora nie można publikować jego dzieł. Dlatego wolę wysyłać na maila indywidualnie. Ale policja ma teraz takie prawa, że głowa mała. Mogą bez nakazu zatrzymać ciebie, zrobić rewizję, nalot na dom. Wejść na Twoją skrzynkę e-mail i pod byle pretekstem zrobić rewizję w domu. Nawet jak znajdą u Ciebie podczas rewizji wykrywacz metali ( albo doniesie o tym usłużny sąsiad), mogą oskarżyć Cię o usiłowanie przestępstwa - poszukiwanie ukrytych lub porzuconych zabytków bez zgody konserwatora. Nie potrzebują żadnej zgody prokuratora, gdyż on może wydać ją po fakcie na Twoje żądanie.
Bart
Posty: 281
Rejestracja: 10.05.2017, 21:21

Re: Psychologia przetrwania

Post autor: Bart » 16.02.2020, 13:52

Średnio u 50% społeczeństwa znajdą narzędzie służące do gwałtu. To tylko krok do oskarżenia o usiłowanie :lol:
Co prawda u wielu osób 70+ będzie to usiłowanie nieudolne ale to nadal podstawa do zarzutów :D
Ostatnio zmieniony 17.02.2020, 08:06 przez Bart, łącznie zmieniany 1 raz.
Odpowiedz