Promieniowanie - zagrożenia i zabezpieczenie

Unono
Posty: 312
Rejestracja: 13.05.2018, 22:05

Re: Promieniowanie - zagrożenia i zabezpieczenie

Post autor: Unono » 12.10.2019, 23:08

Raport dla Pierwszego Komitetu Zgromadzenia Ogólnego ONZ w czwartek autorstwa Thomasa G. DiNanno, zastępcy sekretarza i wyższego urzędnika Biura w Biurze Kontroli, Weryfikacji i Zgodności Departamentu Stanu, zakończył miesiące spekulacji na temat dokładnej przyczyny wypadku , który zabił siedmiu Rosjan. Eksperci ustalili, że przyczyną była eksplozja reaktora jądrowego, i powiązali ją z pociskiem manewrującym o napędzie atomowym 9M730 Burevestnik, który NATO nazywa SSC-X-9 Skyfall. Wynika z niego, że eksplozja w pobliżu Nyonoksa w Rosji była wynikiem reakcji nuklearnej, która miała miejsce podczas odzyskiwania rosyjskiego pocisku manewrującego z napędem jądrowym. Pocisk pozostał na dnie Morza Białego od czasu nieudanego testu na początku ubiegłego roku, w bliskiej odległości od głównego ośrodka ludności. Rosyjskie media państwowe poinformowały w tym czasie, że eksplozja została spowodowana przez silnik odrzutowy na paliwo ciekłe, który wybuchł podczas testowania, co nie wyjaśniło gwałtownego wzrostu poziomu promieniowania w okolicy po wypadku. Do końca sierpnia rosyjski urzędnik przyznał, że wypadek „był związany z rozwojem broni, którą musieliśmy zacząć tworzyć jako jeden ze środków do walki z podstępem po wycofaniu się Stanów Zjednoczonych z balistyczny traktat o rakietach ”- jak podał„ New York Times ”.
Raport DiNanno wciąż pozostawia kilka pytań, powiedział referent raportu Pollacka.

„Nadal nie jest jasne, dlaczego reaktor stał się krytyczny po wyciągnięciu go z wody. Niewiele wiemy o jego projekcie - powiedział. „Ale podkreśla to głupotę całego przedsięwzięcia”. Jeśli Rosja kiedykolwiek byłaby w stanie z powodzeniem zbudować napędzany nuklearnie pocisk Skyfall, stanowiłoby to nowe, niepokojące zagrożenie dla USA, jak podał The New York Times w sierpniu. Mógł latać na niskich wysokościach na pozornie nieograniczony zasięg i zmieniać kierunek, aby uniknąć tradycyjnych systemów obrony przeciwrakietowej.

„Próby budowy pocisków napędzanych jądrami są reliktem wczesnej zimnej wojny” - powiedział referent raportu Pollacka. „O ile mi wiadomo, te urządzenia nigdy nie latały pomyślnie i na pewno nigdy nie zostały wdrożone. Cała koncepcja powinna zostać przeniesiona do przeszłości. ”
Moim zdaniem ten raport nie wyjaśnia wszystkiego.
Unono
Posty: 312
Rejestracja: 13.05.2018, 22:05

Re: Promieniowanie - zagrożenia i zabezpieczenie

Post autor: Unono » 15.10.2019, 10:46

Dziś Polskie Radio podało informacje o huraganie Hagibis, który 09.10.2019 zaatakował Japonię. Podali, że zginęło ok 100 osób i że powódź dotyczy też regionu Fukuskima. Tylko że tragedia jest większa niż podejrzewacie. Okazało się, ze woda zabrała ( wg Ashai Tribune https://www.asahi.com/articles/ASMBF4DVLMBFUGTB01Z.html ) 2667 worków ze składowiska odpadów jądrowych, zawierającego skażone odpady w tym głównie Cez -134. Do 12.10.2019 odzyskano 6 worków. Reszta popłynęła z fala powodziową. Piszą tylko o jednym składowisku, a takich jest tam kilkaset. Od kilku lat zastanawiałem się jak bezmyślne jest składowanie odpadów jądrowych w ten sposób. Ale właściwie problem rozwiązał się sam. Tego składu już nie ma. Cez zalega teraz w przybrzeżnych wodach Japonii, rzekach i jeziorkach. Oczywiście ryby i inne owce morza też oferują go w swoim ciele. Skażone są pola uprawne. Ciekawe co będzie z olimpiadą w Tokio.
12 października podczas huraganu rozwyły sie syreny w Fukushima Daichi. Na twiterze są wpisy wyjasniajace przyczynę
Cecalli Helper
‏ @Cecalli_Helper
12 paź

Cecalli Helper podał/a dalej おしどりマコ@脱被ばく。自己決定権の回復を。

"Fukushima, as expected, leakage warnings in multiple bldgs. leak warning of Unit 2 waste treatment building at 16:55 is the effect of rainwater. After that, at 19:25, a leak warning occurred in the existing desalination facility building at 19:56 near the main process building" Fukushima, tak jak było do przewidzenia , wydała ostrzeżenia o wycieku w wielu przypadkach: ostrzeżenie o wycieku z budynku oczyszczalni ścieków z bloku 2 o godz. 16:55 to efekt wody deszczowej. Następnie, o 19:25, pojawiło się ostrzeżenie o wycieku w istniejącym budynku zakładu odsalania o 19:56 w pobliżu głównego budynku technologicznego
Załączniki
waste-bags-typhoon-1019.jpg
waste-bags-typhoon-1019.jpg (93.57 KiB) Przejrzano 3681 razy
radioactive-bags-fukushima-678x381.jpg
radioactive-bags-fukushima-678x381.jpg (82.26 KiB) Przejrzano 3695 razy
radioactive bags fukushima.jpg
radioactive bags fukushima.jpg (53.65 KiB) Przejrzano 3695 razy
Unono
Posty: 312
Rejestracja: 13.05.2018, 22:05

Re: Promieniowanie - zagrożenia i zabezpieczenie

Post autor: Unono » 24.11.2019, 22:47

Dziś przeczytałem fenomenalną ( jak dla mnie) wiadomość. Okazało się, że w Czarnobylu, który nie będzie nadawał się do życia ludzi przez najbliższe 24 000 lat całkowicie zrezygnowano z uruchamiania pozostałych reaktorów i zainstalowano na razie 3800 paneli słonecznych i produkuje się znów energie elektryczną. Wzorem Czarnobyla Tepco planuje wykonać ten sam krok w Fukushimie. W 2024r 11 "plantacji" solarnych i 10 farm wiatrowych będzie produkowało ok 600 MW energii elektrycznej ( jest to ok 2/3 mocy typowej elektrowni jądrowej). Ten projekt nabiera teraz kształtu dzięki 2,75 miliardom dolarów finansowania z wielu źródeł, w tym rządowego Banku Rozwoju Japonii i Mizuho Bank działającego w sektorze prywatnym. Pierwszym krokiem będzie wybudowanie 80 km linii przesyłowej, celem podłączenia Fukushimy do sieci energetycznej zasilającej Tokio.
Ale zastanawia mnie, dlaczego w środkach masowego przekazu panuje kompletna cisza na ten temat. Czyżby to był temat tabu?
Unono
Posty: 312
Rejestracja: 13.05.2018, 22:05

Re: Promieniowanie - zagrożenia i zabezpieczenie

Post autor: Unono » 25.11.2019, 19:33

Putin odznaczając wysokimi odznaczeniami państwowymi pracowników ROSATOM, którzy zginęli 8 sierpnia na Morzu Białym, powiedział, ze Rosja nie zrezygnuje z doskonalenia tej cudownej nowej broni jądrowej. Zapomina, że w tej wojnie nie ma wygranych.
Na jednym z forów przeczytałem post jednego .......... ( proszę sobie wstawić najbrzydsze słowo, jakie przychodzi na myśl), że Polska powinna mieć swoją bombę jądrową. Może ten film uświadomi głupotę ludzi. - uwaga sceny są bardzo drastyczne. https://www.youtube.com/watch?time_cont ... e=emb_logo
Odpowiedz