Koronawirus

Co dzieje się na świecie i w okolicy?
Yogi
Posty: 10
Rejestracja: 09.02.2020, 09:09

Re: Koronawirus

Post autor: Yogi » 13.02.2020, 17:30

Dane z Ministerstwa Zdrowia.

Na 13 lutego w szpitalach w Polsce jest 48 osób z podejrzeniem Koronawirusa (w tym 30 we Wrocławiu).
1643 osoby (wróciły z Chin) (w tym 46 obywateli chińskich) są pod nadzorem epidemiologicznym - dzwonią raz na dzień, pytają jak się czują i czy nie mają temperatury.

Warto wiedzieć,że test na Koronowirusa ma 97% skuteczność (czyli należy go zrobić 2-3 krotnie)
W Polsce tylko 2 laboratoria są w stanie stwierdzić Koronawirusa. (dopiero od 31 stycznia)

Na statku w Yokohamie 1 chory zaraził ponad 200 osób.

W Polsce największym zagrożeniem są te 1643 osoby wystarczy 1 chory i mamy duży problem.

Co robi taki chory? Tak jak Markach idzie do przychodni lub na SOR i tam czeka kilka godzin w kolejce itd.
Ręce opadają :evil:

Może mamy szczęście i Koronawirus nie lubi polskich genów lub polskiego klimatu ... inaczej czarno to widzę.
Unono
Posty: 363
Rejestracja: 13.05.2018, 22:05

Re: Koronawirus

Post autor: Unono » 13.02.2020, 20:48

ja widzę problem w blokadzie informacji w Rosji. Prawdopodobnie są przypadki zarażenia wirusem, ale jest ścisła blokada informacyjna. A od nich łatwo może przejść do Polski.
Unono
Posty: 363
Rejestracja: 13.05.2018, 22:05

Re: Koronawirus

Post autor: Unono » 13.02.2020, 21:32

Obecnie ponad 20 tysięcy osób w Rosji jest nadal pod nadzorem specjalistów z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem. Opowiedziała o tym szef Rospotrebnadzor Anna Popova. Jest cytowany przez TASS.
oficjalnie jest tylko dwóch zarażonych.
https://www.rbc.ru/society/10/02/2020/5 ... rce=tw_rbc
Yogi
Posty: 10
Rejestracja: 09.02.2020, 09:09

Re: Koronawirus

Post autor: Yogi » 14.02.2020, 07:04

(CNN)Ning Zhu, a nurse in Wuhan, the central Chinese city at the heart of a deadly coronavirus outbreak, is restless.
Zhu estimates that of the 500 medical staff at the hospital, more than 130 may have been stricken by the virus, which has so far infected more than 60,000 globally. She declined to publicize the name of her hospital and asked to use a pseudonym as she was not authorized to speak to the media.
The situation at her hospital is not unique. A nurse from the Wuhan Central Hospital said on Weibo, China's Twitter-like platform, that around 150 colleagues at her hospital have been confirmed or suspected to be infected -- including herself.
At the Wuhan No.7 Hospital, two thirds of the ICU staff were infected due to shortage of medical resources,
In Wuhan, there are 398 hospitals and nearly 6,000 community clinics.

(CNN) Ning Zhu, pielęgniarka w Wuhan, centralnym chińskim mieście w sercu śmiertelnej epidemii koronawirusa, jest niespokojna.
Zhu szacuje, że spośród 500 personelu medycznego w szpitalu ponad 130 mogło zostać dotkniętych wirusem, który do tej pory zainfekował ponad 60 000 na całym świecie. Odmówiła opublikowania nazwy swojego szpitala i poprosiła o użycie pseudonimu, ponieważ nie była upoważniona do rozmowy z mediami.
Sytuacja w jej szpitalu nie jest wyjątkowa. Pielęgniarka z centralnego szpitala w Wuhan powiedziała na Weibo, chińskiej platformie podobnej do Twittera, że około 150 współpracowników w jej szpitalu zostało potwierdzonych lub podejrzewanych o zarażenie - w tym siebie.
W szpitalu nr 7 w Wuhan dwie trzecie pracowników OIOM zostało zainfekowanych z powodu braku zasobów medycznych,
W Wuhan jest 398 szpitali i prawie 6000 przychodni środowiskowych.

398 szpitali * 100 chorych z personelu daje 40 tys zarażonych tylko z samego personelu medycznego. :arrow:
Podkreślę maska N95 stosowana w szpitalach nie daje należytej ochrony przed wirusem. :!:
Yogi
Posty: 10
Rejestracja: 09.02.2020, 09:09

Re: Koronawirus

Post autor: Yogi » 15.02.2020, 12:22

USA, Rosja, Włochy, Austria wprowadziły całkowity zakaz połączeń lotniczych z Chinami.
W Polsce Lot nie lata do Chin od 31 stycznia (jako jedna z ostatnich linii europejskich), ale samoloty innych linii lotniczych mogą przylatywać z Chin do Polski.

Do USA nikt nie może przylecieć jeśli w ciągu 14 dni był w Chinach, lub służby na lotnisku uznają, że ktoś może być chory.
W USA kwarantanna odbywa się na Alasce, w Rosji na Syberii, w Australii na wyspie, a w Polsce ... w centrum Wrocławia. :?

Osoba przylatująca z Chin dostaje ankietę do wypełnienia i tyle. Nawet nie dostaje instrukcji jak się zachowywać aby nie zarazić innych. I jedzie w Polskę. Nasz Sanepid nawet nie ma termometrów aby sprawdzić temperaturę.

Ostatnio 4 osoby z objawami Koronawirusa zgłosiły się na SOR (przychodni) (wczoraj Nowy Sącz, Dębica, Marki).
Zamiast od razu trafić do szpitala zakaźnego.

Przypadek z Nowego Sącza może być bardzo niebezpieczny, bo zarażonym może być pracownik lotniska w Balicach. (Czyli ten co go zaraził jest gdzieś w Polsce, nie mówiąc o całej masie osób które przewinęły się przez lotnisko)

Próbka z Nowego Sącza trafiła do Warszawy a wyniki będą po 4 dniach w poniedziałek (bo laboratorium w sobotę i niedzielę nie pracuje). :evil: To może oznaczać stratę dwóch cennych dni.

W Korei Pn ostatnio rozstrzelano człowieka który złamał kwarantannę, a Polsce panuje nadal beztroska bezmyślność.
Gotowy93
Posty: 20
Rejestracja: 19.03.2019, 22:43

Re: Koronawirus

Post autor: Gotowy93 » 16.02.2020, 00:50

Podobno był przypadek, że pomimo zgłoszenia dokładnych danych kobiety powracającej z Chin nikt nie chciał zbadać w Polsce nawet temperatury.
Podsumuje moim ulubionym zdaniem które stało się moja maksyma:” Przygotowujemy się nie dla tego, że możemy nie otrzymać pomocy. Przygotowujemy się bo wiemy NA PEWNO, że jej nie otrzymamy”. Chyba czas skończyć bagatelizować ten temat.
Unono
Posty: 363
Rejestracja: 13.05.2018, 22:05

Re: Koronawirus

Post autor: Unono » 16.02.2020, 14:18

Cały czas to powtarzam: UMIESZ LICZYĆ - LICZ TYLKO NA SIEBIE! Ale teraz po obejrzeniu filmów z WUHAN dochodzi jeszcze jedna maksyma: UFAJ TYLKO SOBIE, TRAKTUJ INNYCH JAK ZAGROŻENIE!
Nie można oglądać się na rząd, służby, sąsiadów. Opracować własne procedury postępowania i ich się trzymać. W samochodzie mam zapas maseczek chirurgicznych, okulary ochronne, rękawiczki lateksowe i gaziki nasączone alkoholem ( kupione w aptece, z datą przydatności 2024r). Nieważne, że twierdzą, że to nic nie da. Mam i już. Jeszcze ich nie zakładałem. Ale po wejściu do samochodu wycieram gazikami dłonie.
W zasadzie nie podaję ręki, chociaż są sytuacje, że muszę. Przy lada okazji myję ręce.
Omijam centra handlowe i zgromadzenia. Mam lampę UV i urządzenie do destylacji "wody" - za posiadanie innych urządzeń grozi kara za usiłowanie popełnienia przestępstwa. i oczywiście filtry do wody. Jeszcze czekam na 10 kg węgla aktywnego i alkohol izopropylowy.
Unono
Posty: 363
Rejestracja: 13.05.2018, 22:05

Re: Koronawirus

Post autor: Unono » 16.02.2020, 14:31

Ośmiomiesięczny chłopiec był wczoraj w izolacji z powodu podejrzenia koronawirusa po leczeniu przez zakażonego lekarza ogólnego. Mały chłopiec, uważany za najmłodszego Brytyjczyka w izolacji, jest hemofilią i już cierpi na chorobę płuc. Jego ojciec i jego matka zostali poddani kwarantannie we własnym domu w Sussex po tym, jak obaj mieli bezpośredni kontakt z potwierdzonym nosicielem. Ostatniej nocy ojciec dziecka, który nie chciał podać nazwiska , powiedział, że jego syn ma „wszystkie objawy” związane z wirusem i obawiał się, że jego czteroletnia córka również mogła zostać zarażona. ”Mój były partner zaprosił go w zeszły wtorek. Zabraliśmy go wczoraj rano, a kiedy wróciliśmy do domu około 13, dostaliśmy telefon od Worthinga A i E. ”Sanitariusze w pełnych kombinezonach przeciwgazowych zabrali rodzinę z powrotem do szpitala Worthing dla wirusa. Oczekuje się, że wyniki powrócą jutro. Ojciec powiedział: „Powiedzieli, że zarówno mój syn, jak i jego mama byli w bezpośrednim kontakcie z potwierdzonym przypadkiem koronawirusa, i powiedzieli nam, abyśmy pozostali w domu”. roczna córka też ma teraz objawy i pogarsza się. „Oba dzieci mają objawy grypopodobne, wszystko związane z wirusem.” Okazuje się, że władze zdrowia publicznego próbują wyśledzić około tuzina pacjentów leczonych przez GP w zeszłym tygodniu z obawy, że mogliby złapać chorobę w szpitalu Worthing w hrabstwie West Sussex. Wiadomość pojawiła się, gdy kolejny przypadek koronawirusa został potwierdzony wczoraj w Wielkiej Brytanii po tym, jak pacjent z Chin został zabrany do szpitala w Londynie. Profesor Chris Whitty powiedział, że obywatel Chin jest leczony w specjalistycznym ośrodku prowadzonym przez Guy's and St Thomas 'NHS Foundation Trust w południowym Londynie. Powiedział: „Kolejny pacjent w Anglii uzyskał pozytywny wynik testu na obecność nowego koronawirusa, co daje całkowitą liczbę przypadków w Wielka Brytania do dziewięciu ”. 53-letni Steve Walsh został zwolniony ze szpitala św. Tomasza po dwóch testach - w odstępie 24 godzin - wykazał, że jest całkowicie wolny od wirusa i nie stanowił zagrożenia dla społeczeństwa. Uważa się, że sprzedawca gazu zainfekował kilku obywateli Wielkiej Brytanii po złapaniu go podczas podróży służbowej w Singapurze - w tym dwóch lekarzy ogólnych w izolacji, z których jeden pracował na zmiany w szpitalu Worthing. Ostatniej nocy na całym świecie odnotowano 44 724 potwierdzone przypadki, z 1114 zgonów - prawie wszystkie w Chinach. W sumie 1750 osób w Wielkiej Brytanii przetestowało negatywnie na obecność wirusa.
Odpowiedz