koktail Mołotowa

Współczesna broń palna.
Unono
Posty: 500
Rejestracja: 13.05.2018, 22:05

koktail Mołotowa

Post autor: Unono » 27.02.2022, 19:19

Do jakiej broni zaliczyć koktail Mołotowa? Chyba palnej, więc to jest odpowiednie miejsce na ten temat.
Wczoraj TV opublikowała film instruktażowy, jak wykonać koktail Mołotowa zrealizowany przez bojowników ukraińskich.. Dla niewtajemniczonych jest to groźna broń aktualnie stosowana na Ukrainie przeciwko czołgom i innym pojazdom rosyjskim przez obrońców Ukrainy. Na marginesie wspomnę, że był skutecznie stosowany podczas Powstania Warszawskiego w 1944r
Materiały:
1. butelka 0,75l - najlepsza po szampanie
2. benzyna
3. olej palny
4. korek z korka
5. szmatka bawełniana długości 1,5x wysokości butelki
do butelki wlać benzynę w ilości 1/3 butelki, następnie wlać taką samą ilość oleju. Uwaga. Ważne jest aby w butelce było powietrze (1/3 butelki). Następnie zamaczamy całą szmatkę i wyciągamy 1/3 na zewnątrz. Wciskamy korek tak, aby nie wylewał się płyn ze środka i gotowe. Przed rzutem w obiekt, który ma być zapalony, podpalamy szmatkę i rzucamy.
Na innym filmie do środka wsypywany jest rozdrobniony styropian, podobno zwiększa palność.
Ciekawe, bo przy przygotowywaniu butelek, odcinane były końcówki szyjki butelki. Może chodziło o szybkie odkorkowywanie, bez użycia korkociągu. Tak za moich czasów studenckich otwieraliśmy wina bez korkociągów, narażając się na brzydkie słowa sprzątaczek w akademiku, które nie mogły sprzedać pustych butelek.
Zastanawiałem się, czy napisać ten tekst, ale koktail Mołotowa nie figuruje w ustawie o broni palnej. No i był publikowany na Polsat i TVN, więc chyba nie naruszam prawa.
Miles
Posty: 16
Rejestracja: 19.12.2016, 14:31

Re: koktail Mołotowa

Post autor: Miles » 06.03.2022, 23:22

Z doświadczenia, styropian lepiej rozpuścić w benzynie w wiaderku (większym naczyniu) i dopiero potem powstały "syrop" wlać do butelki niż po troszku wsypywać do butelki bo objętościowo tego styropianu sporo idzie. Dzięki temu mieszanka ma większą lepkość i zamiast spłynąć po karoserii, oponie, chłodnicy etc. będzie się spalać efektywniej.
Jeśli brakuje benzyny można ją zastąpić acetonem lub innymi rozpuszczalnikami nitro które również rozpuszczają styropian.
Mile widzianym dodatkiem jest sproszkowane aluminium które znacznie podwyższa temp. spalania mieszanki.
Odpowiedz