The Serval Mesh

Wymiana informacji i ich pozyskiwanie w trudnych czasach (radio, CB, itd).
Awatar użytkownika
Achrioptera
Posty: 148
Rejestracja: 13.06.2016, 16:51
Kontaktowanie:

The Serval Mesh

Post autor: Achrioptera » 02.11.2016, 15:52

Na grupie FB padła nazwa aplikacji na Androida The Serval Mesh. Bardzo mnie ona zaciekawiła. Uważam, że jeśli tylko można, to trzeba wyciskać maksimum z możliwości telefonu, który i tak nosimy ze sobą. Czy koledzy z wiedzą techniczną mogliby o tym napisać parę słów? Nawet nie tyle o tej konkretnej aplikacji, co o samej zasadzie działania. Jej możliwościach i ograniczeniach? Pierwszym, na które natrafiłem- aplikacja (chyba?) wymaga zrootowanego systemu.
djans
Posty: 326
Rejestracja: 03.05.2016, 20:58
Lokalizacja: Wrocek

Re: The Serval Mesh

Post autor: djans » 05.11.2016, 11:14

NA starszym, słabszym telefonie, na którym nie kojarzę, bym miał roota, funkcjonowała. Jednak proste testy mocno mnie rozczarowały.

Jeden użytkownik był w mieszkaniu, w przedpokoju tuż za drzwiami wejściowymi. Ja zszedłem o jedno piętro niżej i stojąc na klatce już nie miałem połączenia.

EDIT - zainstalowałem ponownie i istotnie trzeba roota dla połączeń bezpośrednich. Poprzednio testowałem stawiając hotspota.

Nie wiem jak by to wyglądało na otwartej przestrzeni. Jeśli by zasięg wychodził poniżej 100 m, to przydatność apki raczej znikoma.*

(Kiedyś gdzieś ktoś wspominał o czymś podobnym na laptopy i pecety z Wii-Fii i możliwości tworzenia takich "łańcuchów". Siła kart w kompach chyba większa, więc może to by miało większy sens? Zna się ktoś?)

Teraz, na Xiaomi, gdzie mam ogólnie zapas "mocy" może zainstaluję tego kota ponownie i ponowię testy.

* - mogę sobie wyobrazić sytuację, gdzie nawet i kilkadziesiąt metrów zasięgu byłoby ok - np. na zakorkowanej autostradzie tworzymy "łańcuch". Ale dla użytkowników indywidualnych raczej potrzeba większych odległości.
Ensis
Posty: 46
Rejestracja: 02.02.2017, 11:18

Re: The Serval Mesh

Post autor: Ensis » 02.02.2017, 11:45

Testowałem inną aplikację mającą działać na podobnej zasadzie, FireChat. Tak sobie. Czasem łączność przez Bluetooth działała, czasem nie, trudno było znaleźć regułę.
Odpowiedz