OSTRZEŻENIA

Co dzieje się na świecie i w okolicy?
Unono
Posty: 500
Rejestracja: 13.05.2018, 22:05

Re: OSTRZEŻENIA

Post autor: Unono » 13.01.2020, 14:54

Bez komentarza:
Prowincja Ontario wydała Informację alarmową po „incydencie” w stacji Pickering Nuclear Generation Station. W ogłoszeniu alarmowym , które zostało wydane w niedzielę krótko po 7:20 rano, poinformowano, że dotyczy on osób w promieniu 10 kilometrów od obiektu. Incydent został zgłoszony przez Pickering Nuclear Generating Station . Nie odnotowano nienormalnego uwolnienia radioaktywności ze stacji, a personel ratunkowy reaguje na sytuację poinformowano w ogłoszeniu - obiekt znajduje się na Montgomery Park Road nad jeziorem Ontario na zachód z Brock Road. W ogłoszeniu podano, że ludzie „w tej chwili nie muszą podejmować działań ochronnych”.
Jest sporo nieścisłości w tej informacji. Dotyczy on osób w promieniu 10 km, ale nie ma uwolnienia promieniowania. Więc o co chodzi?
Gotowy93
Posty: 73
Rejestracja: 19.03.2019, 22:43

Re: OSTRZEŻENIA

Post autor: Gotowy93 » 14.01.2020, 23:02

Dmuchanie na zimne?
Nie wszystko przewidzimy, ale wszystkiemu zaradzimy.
Mój kanał https://youtube.com/channel/UCa9Es6JCYXaTZ9YsmfbdRSA
Unono
Posty: 500
Rejestracja: 13.05.2018, 22:05

Re: OSTRZEŻENIA

Post autor: Unono » 14.01.2020, 23:45

Polskie radio poinformowało, ze alarm był pomyłkowo wysłany do mieszkańców i wywołał dużą panikę. Ale nie wykluczam, ze faktycznie coś się stało, gdyż Pickering Nuclear Generation Station jest bardzo awaryjną jednostką i rozpatrywany jest wniosek o zamknięcie go, być może na skutek paniki postanowiono w celu uspokojenia nastrojów zrzucić winę na omyłkowe wysłanie informacji podczas testu systemu.
https://www.youtube.com/watch?time_cont ... e=emb_logo
Unono
Posty: 500
Rejestracja: 13.05.2018, 22:05

Re: OSTRZEŻENIA

Post autor: Unono » 09.11.2021, 20:18

Czy brać tą informację na poważnie? Chyba tak. Wprawdzie nasz rząd nie ostrzega, a dodatkowo rzuca kłody pod nogi tym co chcą budować własne źródła zasilania z akumulowaniem energii w sieci. Na marginesie: Ci co mają fotowoltaikę on grid ( podłączoną do sieci ) nie będą mieli prądu w razie braku prądu w sieci publicznej.
https://gadzetomania.pl/62891,mozliwe-w ... ostrzegaja
Unono
Posty: 500
Rejestracja: 13.05.2018, 22:05

Re: OSTRZEŻENIA

Post autor: Unono » 24.02.2022, 10:47

Z opóźnieniem informuję o wybuchu wojny w Ukrainie. Putin jest nieprzewidywalny, więc lepiej przejrzeć zapasy żywności i wody. Ja profilaktycznie kupiłem w OBI destylator ( chociaż mam własnoręcznie zrobiony z rurek miedzianych i nawet się sprawdza, ale tamtym robiłem różne eksperymenty i woda może nie być zdatna do picia. Do tego zapas soli morskiej w celu uzupełniania mikrelementów. Gdyby użył bomb jądrowych, niestety skażenie obejmie duży teren, więc destylator przyda się do oczyszczenia wody. Wprawdzie trytu nie usunie, ale wszelkie eminenty alfa ( cez i inne świństwa) zostaną usunięte. Dp tego zamówiłem toaletę przenośną chemiczną i zapas płynów. Myślę, ze najwyższy czas wypłacić pieniądze z bankomatu.
Unono
Posty: 500
Rejestracja: 13.05.2018, 22:05

Re: OSTRZEŻENIA

Post autor: Unono » 25.02.2022, 20:23

Nie wiem czy to dezinformacja, ale dziś Ukraińska agencja atomistyki podała, że w Czarnobylu po zajęciu elektrowni jądrowej przez siły rosyjskie nastąpił na jej terenie wzrost promieniowania. Ponieważ tam jest stosowany rosyjski system pomiarów - jednodniowy o 6 rano ( który jest zresztą bardzo niedokładny, gdyż nie daje rzeczywistego obrazu promieniowania), jeżeli jest to długotrwały wzrost promieniowania wynik na europejskiej mapie będzie dopiero jutro. Niepokoi mnie ostrzał elektrowni jądrowych na Zaporożu. Wg map publikowanych w internecie właśnie tamten rejon jest silnie ostrzeliwany. Ale mam nadzieję, że nie , bo Firemaps publikowane przez NASA nie wykazuje pożarów na tamtym terenie.
Z ostatniej chwili: informacja z Live science:
Elektrownia jądrowa w Czarnobylu i jej okolice wykazują podwyższony poziom promieniowania po ciężkich walkach między wojskami ukraińskimi i rosyjskimi w regionie, poinformowali ukraińscy urzędnicy w piątek (25 lutego).
Dane internetowe z automatycznego systemu monitorowania promieniowania w strefie czarnobylskiej pokazują, że promieniowanie gamma w wielu punktach obserwacyjnych wzrosło dwudziestokrotnie powyżej zwykłego poziomu, co urzędnicy ukraińskiej agencji nuklearnej przypisali radioaktywnemu pyłowi wyrzucanemu przez ruch ciężkiego sprzętu wojskowego w powietrze.
0lek
Posty: 30
Rejestracja: 03.05.2016, 18:00

Re: OSTRZEŻENIA

Post autor: 0lek » 26.02.2022, 19:50

Póki co chyba jest ok

https://www.gov.pl/web/paa/sytuacja-radiacyjna
Jak zwykle Gdańsk i Kraków lekko podwyższone, ale tak jest codziennie.
Unono
Posty: 500
Rejestracja: 13.05.2018, 22:05

Re: OSTRZEŻENIA

Post autor: Unono » 26.02.2022, 21:23

Nie.
According to a Twitter user, radiation levels have already increased from 3,200 nSv/h to 65,500 nSv/h. The currently reported levels may not be dangerous to people in the area, but are deeply concerning, especially during a new international crisis.
Wzrost poziomu promieniowania o ok. 20 krotny. Odpowiada to 200 krotnemu przekroczeniu dopuszczalnej normy dla człowieka. Nie wiadomo co spowodowało taki wzrost. Wg niektórych opinii jest to spowodowane wybuchami i pożarami. Znaczy to, że do atmosfery przedostały się aktywne cząstki cezu i strontu. Są to cząstki emitujące ok 95% promieniowania alfa i tylko 5% promieniowania gamma. A ponieważ mierzone jest tylko promieniowanie gamma, znaczy to że w powietrzu znajduje się ogromna ilość tych pierwiastków. Aktualnie wieje wiatr na północ, niosąc ten syf nad Białoruś, ale później skręca nad Finlandię, wędruje nad Niemcy i zmienia kierunek nad Polskę. Za tydzień możemy mieć radioaktywny opad.
Co do informacji PAA. Ja mieszkam ok 7 km od punktu pomiarowego i nie wiem dlaczego wykazują 80nSv, gdy tymczasem u mnie jest 130nSv, tak że ja traktuję te pomiary jako orientacyjne. Poza tym to jest promieniowanie gamma, którym nie charakteryzują się cząstki aktywne alfa mogące spaść na nasz teren. Tzn. Jak pamiętam strumień znad Czarnobyla w Polsce pojawił się w największym skupieniu nad Zatoką Gdańską, gdzie zalega do dziś emitując ok 160nSv
Unono
Posty: 500
Rejestracja: 13.05.2018, 22:05

Re: OSTRZEŻENIA

Post autor: Unono » 27.02.2022, 10:14

Nie bardzo wiem co się dzieje. Nie wyświetlają mi się strony które podają pomiary promieniowania jonizacyjnego.
Zarówno World map of Radioactive@Home radiation sensors http://radioactiveathome.org/map/ jak i https://remap.jrc.ec.europa.eu/Consent/Advanced.aspx . Wczoraj jeszcze z nich korzystałem.
Unono
Posty: 500
Rejestracja: 13.05.2018, 22:05

Re: OSTRZEŻENIA

Post autor: Unono » 27.02.2022, 20:58

wiadomość sprzed 15 min:
Od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę uszkodzonych zostało kilka elektrowni atomowych, dlatego szef Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA) Rafael Grossi ostrzegł w niedzielę przed "realnym ryzykiem" awarii jądrowych
.
Ukraina ma 4 elektrownie jądrowe. 14 reaktorów ( 13 aktywnych). Ile mogło zostać uszkodzone?
Odpowiedz