Zawiesia pasowe, hystowe, wężowe, etc.

Wszystko to, w czym nosimy inne rzeczy
djans
Posty: 326
Rejestracja: 03.05.2016, 20:58
Lokalizacja: Wrocek

Zawiesia pasowe, hystowe, wężowe, etc.

Post autor: djans » 11.09.2016, 17:07

Temat zakładam nie dlatego, że pracuję w firmie, która między innymi takimi narzędziami handluje, ale ze względu na przydatność takowych.

Krótka anegdotka na wstępie:

W łazience mam wnękę szerszą o kilka cm względem szerokości pralki, głębszą również o kilka cm od sprzętu. Pralka ile waży - każdy mniej więcej wie. Każdy wie, że specjalnych uchwytów transportowych nie posiada. O ile taki nieporęczny ciężar jeszcze jakoś da się z dopasowanej do niego dziury wytargać, o tyle wstawić weń trudno.

Nie mając do dyspozycji profesjonalnych zawiesi pasowych, ani nawet czegoś w zastępstwo, użyłem dwu par jeansów podłożonych pod spód pralki w charakterze pasów nośnych. Narzeczona, która delikatnymi kobiecymi dłońmi nijak nie byłaby w stanie wystarczająco mocno chwycić samej pralki, by partycypować w podnoszeniu, nie miała najmniejszego problemu w uniesieniu ciężaru chwytając za nogawki podłożonych spodni - improwizowane pasy.

Uniesioną w ten sposób pralkę mogliśmy bez wysiłku i kłopotów przenieść na pewnym odcinku i stosunkowo łatwo umieścić we wnęce. Potem wystarczyło jedynie przechylać pralkę unosząc poszczególne sekcje, by uwolnić "zawiesia" spod niej.


Zawiesia pasowe, czy chustowe przydać się mogą przy podnoszeniu wszelkiego rodzaju niewygodnych ciężarów, które same w sobie trudno chwycić. Sam nie mam w domu profesjonalnych zawiesi - zamiast tego 3 stare pasy z czasów trenowania taekwon-do. Sprawdzone przy przenoszeniu mebli.

Z czegoś takiego można też zaimprowizować o wiele bardziej wygodną i prostszą doraźną uprząż - na wypadek ewakuacji, niż z samej liny.
Unono
Posty: 500
Rejestracja: 13.05.2018, 22:05

Re: Zawiesia pasowe, hystowe, wężowe, etc.

Post autor: Unono » 13.01.2020, 15:02

ja mam w wyposażeniu alarmowym dwa pasy transportowe o długości każdy po 3 m właśnie w tym celu. Ale często stosowałem zwykłe długie paski klinowe. są dobre do tego celu, niestety wrzynają się w rękę.
Odpowiedz