Plecaki Quechua

Wszystko to, w czym nosimy inne rzeczy
brodaty

Plecaki Quechua

Post autor: brodaty » 16.05.2016, 21:08

Witam, Od ok 3 lat jestem posiadaczem plecaka Quechua Arpenaz 10l, oraz Arpenaz 20l. Tego pierwszego edc-uje na co dzień na uczelnie i na zakupy. Jestem z niego bardzo zadowolony, jak za cenę 10 zł to trzyma się kupy do dzisiaj i wygląda jak nowy, nic się w nim nie popsuło.
Co do tego drugiego (20l) to miałem go raz w górach. Nadaje się idealnie na 1 dniowe wyprawy, lecz jego wadą jest to, że jest bardzo miękki, no i ma tylko jedna główną komorę plus jedną z przodu. Plusem są natomiast 2 boczne kieszenie- idealne na mapę lub butelkę. Pierwszym problemem jest wyjęcie z niego czegoś co jest na samym dnie, bo trzeba z niego nieraz wszystko wyjąć żeby się dokopać do dna (strasznie mnie to denerwowało). Drugim problemem jest jego sztywność, której praktycznie brak. Wkładając do niego jakiś kanciasty przedmiot niestety czuć go jak kłuje w plecy. Reasumując, mimo tych drobnych wad, moim zdaniem to i tak bardzo dobry plecak jak za tak niską cenę. ( cena jest oczywiście dużą zaletą)

Co Wy sądzicie o tych plecakach, czy ktoś ma i używa?
Martin Nez
Posty: 14
Rejestracja: 04.05.2016, 00:55

Re: Plecaki Quechua

Post autor: Martin Nez » 26.05.2016, 13:45

Witam,
ja od 2-3 lat mam Forclaza 50. Ogólnie sprawuje się bardzo fajnie.
Z zalet, które mogę wymienić:
- gruby i wygodny pas biodrowy, który przy odpowiednim ustawieniu bardzo dobrze niweluje uczucie ciężkości - nawet kilkanaście kilogramów w plecaku przy kilkudziesięciokilometrowej trasie nie jest mocno odczuwalne, bardziej bolą nogi niż plecy,
- możliwość otwarcia plecaka w dolnej części - w zasadzie to można go położyć i otwierać jak walizkę,
- kieszeń na camelbaka,
- średniej jakości i trochę mało praktyczne, ale ważne że są, troki od spodu plecaka,
- mocne klamry
- 10-letnia gwarancja
- optymalna cena - obecnie 169,99pln

Wady jak dla mnie to:
- krótka guma na górnej kieszeni plecaka, w najbliższym czasie muszę ją wymienić,
- przemakalny materiał, trzeba mieć osobny pokrowiec,
- ciasne siatkowe kieszenie - aby coś w nie wcisnąć trzeba się namęczyć.

Generalnie nie korzystałem z jakiś innych fajnych plecaków, ale ten śmiało mogę polecić.

Pozdr,
MN
Odpowiedz