Torba Helikon Wombat

Wszystko to, w czym nosimy inne rzeczy
Armed
Posty: 3
Rejestracja: 11.05.2016, 10:16
Lokalizacja: Kraków

Torba Helikon Wombat

Post autor: Armed » 19.06.2016, 19:05

jak w temacie, Torba Helikon Wombat, co możecie o niej sensownego powiedzieć, czy z ceną 160złotych idzie tez jakość? czy jest ktoś kto użytkuje ją dłużej i powie mi czy jest dość wytrzymała?

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Dziennik84
Posty: 34
Rejestracja: 08.06.2016, 20:30
Lokalizacja: (z)Dolny Śląsk
Kontaktowanie:

Re: Torba Helikon Wombat

Post autor: Dziennik84 » 19.06.2016, 19:24

Armed pisze:jak w temacie, Torba Helikon Wombat, co możecie o niej sensownego powiedzieć, czy z ceną 160złotych idzie tez jakość? czy jest ktoś kto użytkuje ją dłużej i powie mi czy jest dość wytrzymała?

Pozdrawiam :)
Jeśli to ma być torba BOB to zalecam poważne zastanowienie się nad plecakiem. Jest wygodniejszy i z pobieżnych obliczeń wynika, że Helikon Wombat ma ok.15 litrów mniejszą pojemność niż np. mój Texar Traper za tą samą cenę. Nie żebym mówi, że jest zła... :roll:
redaktor_naczelny
dziennik84.wordpress.com
Awatar użytkownika
Aerlin
Posty: 166
Rejestracja: 06.05.2016, 11:27

Re: Torba Helikon Wombat

Post autor: Aerlin » 06.07.2016, 12:02

GENIALNA torba. Nie ma nic lepszego w tym stosunku jakości do ceny. Mam 1 wersję Wombata kupioną zaraz po premierze modelu, przez 2 lata nosiłem ją codziennie, teraz oddelegowałem ją na BOB. Pojemna, multum kieszeni do organizacji szpeju, MOLLE. Jedyne dwa minusy jakie ja zauważyłem to- plastiki mocujące pasek skrzypią jak porąbane, oszalałem prawie od nich, pierwsze co zrobiłem to je usunąłem. Druga- to jakość wykończenia miejscami jest w stylu "stary Helikon"- mogą wisieć jakieś nitki, mam w jednym miejscu małą dziurkę w materiale. Nic się nie pruje, no ale...
Nowsza wersja ma chyba dodatkowy pas biodrowy i większy panel na velcro. Szkoda, że jej dostępność maleje bo Helikon uderza w klasę wyższą sprzętu i cenowo także z torbami za 140 zł na 400+ wskakują... W każdym bądź razie ja Wombata polecam, szczególnie w cenie w jakiej jest oferowany. ;)
Warmik
Posty: 1
Rejestracja: 16.07.2017, 10:37

Re: Torba Helikon Wombat

Post autor: Warmik » 16.07.2017, 10:46

Szukam już od jakiegoś czasu torby wombat albo podobnej ale bez powodzenia. Wombat jest już praktycznie nie do kupienia, a nie potrafię znaleźć satysfakcjonującego zamiennika. Satysfakcjonujący to taki, który będzie miał podobną funkcjonalność i cenę (może być trochę droższa, do 250 zł). Ma służyć za typowy BOB, a to oznacza, że będzie u mnie leżeć nieużywana w szafie. Jesteście wstanie wskazać coś co spełnia moje wymagania? W zeszłym roku czytałem na jakimś forum, że Helikon pracuje nad następcą Wombata, ale póki co jest cisza.
Awatar użytkownika
Aerlin
Posty: 166
Rejestracja: 06.05.2016, 11:27

Re: Torba Helikon Wombat

Post autor: Aerlin » 14.08.2017, 17:40

Warmik pisze:Szukam już od jakiegoś czasu torby wombat albo podobnej ale bez powodzenia.
Oto przychodzę z odsieczą ;)
Helikon (a jakże) sakwa bushcraft satchel- https://www.helikon-tex.com/pl_pln/tb-b ... rdura.html podobno funkcjonalnością przypomina wombata, choć cena to już troszkę ponad te 250 zł. Myślę jednak, że warto się zainteresować (a czasy Wombata za 160 zł chyba już nie wrócą...)
Awatar użytkownika
Krzysztof Lis_DS
Posty: 81
Rejestracja: 28.04.2016, 16:15

Re: Torba Helikon Wombat

Post autor: Krzysztof Lis_DS » 09.09.2017, 22:35

Aerlin pisze:Oto przychodzę z odsieczą ;)
Helikon (a jakże) sakwa bushcraft satchel- https://www.helikon-tex.com/pl_pln/tb-b ... rdura.html podobno funkcjonalnością przypomina wombata, choć cena to już troszkę ponad te 250 zł. Myślę jednak, że warto się zainteresować (a czasy Wombata za 160 zł chyba już nie wrócą...)
Testuję tę torbę od niedawna. Na razie jestem zadowolony. Niewykluczone, że trafi ostatecznie do KARALUCHA. :D

Obrazek
Odpowiedz