Nowoczesny survival- nowy projekt

Dyskusje, na które nie ma miejsca gdzie indziej.
0lek
Posty: 30
Rejestracja: 03.05.2016, 18:00

Nowoczesny survival- nowy projekt

Post autor: 0lek » 20.05.2022, 09:12

Krzyśku, nie lubie social mediow i innych więc pozwól, iż skomentuje tutaj.

Nie wiem czy wszyscy wiedzą, iż K. Lis odpalił nową stronę https://www.nowoczesnysurvival.pl/

Zapewne zobaczyłeś pewną lukę w tym zakresie, ok.
Ostatnio widziałem jak Kuba Dorosz (z US pl ) robi chyba coś podobnego (np. godzinne konsultacje z zakresu preppingu).
Może jest na to nisza. Ale wydaje mi się, iż będzie to projekt "ziemianka 2.0".
Dlaczego?
Widziałem, jak kilka kanałów na YT robiło podobne rzeczy, ludzie byli na nich źli, uważali, że twórcy chcą na nich bezczelnie zarobić.
Kiedy pewien twórca książki i właśnie poradnika o kamperach (poradnika do kupienia w necie) zapytał na social mediach o pewną izolacje (czy ktoś miał coś do czynienia albo o doświadczenia z tym związane) wylało się na niego wiadro pomyj, bo skoro napisał książkę o kamperach, a także sprzedaje poradnik "jak zbudować kampera" to powinien się na tym znać, a nie pytać innych o radę. Tak działa internet. Niestety.

Także spodziewaj się różnych pytań, a także krytyki jeśli nie do końca będziesz znał odpowiedź. Skoro masz książkę i sprzedajesz kursy to musisz wg niektórych wiedzieć wszystko na ten temat.

Nasz bokser- Adamek (nie wiem jak teraz) swego czasu wchodził na ring z piosenką Funky Polaka "Pamiętaj", gdzie refren leci "Nie zapomnij skąd tutaj przybyłem, Nie zapomnij, gdzie się urodziłem".

Ludzie kojarzą Cie z YT, gdzie wszystko raczej mają za darmo.

Tyle mojego komentarza.
Liczę na odzew, być może będzie to wiadro pomyj, być może nie.
Unono
Posty: 500
Rejestracja: 13.05.2018, 22:05

Re: Nowoczesny survival- nowy projekt

Post autor: Unono » 21.05.2022, 10:06

Dzięki. Dzięki Tobie dowiedziałem się o stronie Krzyśka. Mi taki kurs jest niepotrzebny, ale skoro będą chętni za to płacić, to dlaczego nie. Jestem zarozumiały? Może, ale najwięcej nauczyłem się właśnie na forum domowego surwiwalu. Natomiast uważam, że nawet najwspanialsza wiedza nic nie da w praktyce, jeżeli nie wie jak ją wykorzystać. Przykład? Wiedziałem jak wykrzesać ogień, ale nie mogłem go rozpalić. Dopiero próby pokazały mi co robię źle ( nie "spulchniłem" kłaczka waty i nie zeskrobałem najpierw na niego magnezu. Proste nie, ale nikt o tym nie wspomniał). Ostatnio zrobiłem kurs pierwszej pomocy. Ze względu na brak w tym momencie kursu stacjonarnego, wybrałem on- line. Zdałem egzamin, dostałem zaświadczenie, ale postanowiłem drugi raz pójść na kurs stacjonarny. I to było wspaniałe. Ćwiczenia z manekinem, ustawienie ciała podczas resuscytacji, czy praktyczne sposoby podawane przez ratownika. kosztowało mnie to dwa razy drożej, ale nie żałuję.
Awatar użytkownika
Krzysztof Lis_DS
Posty: 81
Rejestracja: 28.04.2016, 16:15

Re: Nowoczesny survival- nowy projekt

Post autor: Krzysztof Lis_DS » 08.07.2022, 14:19

Wybacz, że tak późno, bo rzadko tu zaglądam.

O tego typu materiale szkoleniowym myśleliśmy już od dawna, bo dość często dostajemy pytania od ludzi typu "od czego zacząć" albo "co jest najważniejsze" albo "jak mam przygotować swoją rodzinę". Ale też dlatego, że coraz częściej robimy płatne konsultacje dla ludzi, którzy właśnie dopiero zaczynają bądź już są dość dobrze przygotowani, ale chcieliby, aby ktoś inny jeszcze na ich przygotowania spojrzał i coś podpowiedział.

Kilka lat temu napisaliśmy książkę, właśnie po to, by można było znaleźć w jednym miejscu wszystkie najważniejsze informacje. Albo żeby można było ją komuś kupić i podarować w prezencie.

Kurs powstał rzeczywiście po to, by zapełnić pewną lukę -- żeby dostarczyć kompletny od A do Z i zamknięty materiał, który trzeba obejrzeć, żeby poznać wszystkie niezbędne podstawowe zagadnienia. Żeby nie szukać tego po wszystkich naszych darmowych filmach na YouTube albo artykułach na blogu, które z różnych względów mają nieuporządkowany charakter.

Również w przypadku książki zdarzały się pytania, po co płacić, skoro można sobie na blogu poczytać (albo, co gorsza, ściągnąć piracką wersję ebooka z chomikuj.pl).

W przypadku tego typu produktów szkoleniowych, zawsze jest podobnie, bez względu na branżę. Część ludzi uzna, że nie ma sensu płacić, skoro to samo znajdą sami w sieci (i rzeczywiście są w stanie to zazwyczaj zrobić, kosztem poświęconego czasu i samodzielnej analizy, co jest warte ich uwagi, a co nie). Inni z kolei będą widzieć dodatkową wartość wynikającą z faktu, że dostają kompletnego gotowca, którego tylko muszą obejrzeć ze zrozumieniem i zastosować przedstawione tam informacje.
Odpowiedz