Dywersyfikacja źródeł dochodów

0lek
Posty: 30
Rejestracja: 03.05.2016, 18:00

Dywersyfikacja źródeł dochodów

Post autor: 0lek » 21.09.2016, 13:37

Dywersyfikacja źródeł dochodów.
Poprosiłem o stworzenie tego działu gdyż myślałem także o dyskusji na ten temat.
Według mnie należy jak najbardziej dywersyfikować źródła dochodów tak aby w przypadku utraty jednego źródła, reszta rekompensowała nasze potrzeby.
Obecnie (wydaje mi się), iż posiadam (lub w perspektywie miesiąca) będę miał 4 źródła dochodów (4 różne).
Jedno główne, drugie to (mam nadzieje) przyszła praca wieczorami (od czasu do czasu, ale na umowie :) ) i 2 drobne (ok. kilkaset złotych miesięcznie max z obu, ale to bardziej hobby niż praca, ale przynosi (legalnie!) drobne dochody).
Próbuje doprowadzić do takiej sytuacji, żeby w razie utraty głównej pracy z tych trzech pozostałych móc utrzymać się przez jakis czas mając zobowiązania finansowe (typu kredyt, czynsz, rachunki, jedzenie) i wyjść na 0.
Co sądzicie o takim podejściu?

Dlatego pisałem o tym wcześniej, że jesli ktos ma odłozone pieniądze, warto kupić mieszkanie pod wynajem (tu polecam przeczytać o wynajmie okazjonalnym jeśli ktoś się obawia). Nawet posilić się niewielkim kredytem (mieszkanie z wynajmu samo się spłaca często). To akurat chyba nie jest sprzeczne z ideą preppingu (choć tak jak pisałem, każdy ma swoją definicje).
Co sądzicie o czyms takim?
Artur Kwiatkowski_DS
Posty: 45
Rejestracja: 28.04.2016, 16:16
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Dywersyfikacja źródeł dochodów

Post autor: Artur Kwiatkowski_DS » 21.09.2016, 18:17

Bardzo dobre podejście, które sprawia, że uniezależniasz się od kolejnego "dostawcy" czegoś do Twojego życia. Tym razem od dostawcy pieniędzy.

Mając źródło dochodów pozwalające na utrzymanie się (nawet i w biedzie, ale na regulowanie rachunków) jesteś dużo bardziej spokojny w pracy i nie przejmujesz się tak bardzo ryzykiem, że ktoś Cię może wyrzucić.

Plus masz kasę na dodatkowe wydatki, na budowę poduszki finansowej, czy kupowanie nowych rzeczy na trudne czasy. :D
1/2 ekipy Domowego Survivalu
Odpowiedz