Ładowarka na dynamo

Agregaty, przetwornice, odnawialne źródła energii.
Biervader
Posty: 18
Rejestracja: 16.09.2016, 12:19

Ładowarka na dynamo

Post autor: Biervader » 16.09.2016, 12:28

Witam serdecznie. W tym dziale widziałem temat o Power-banku na z panelem fotowoltaicznym. Jak zostało powiedziane odpada z automatu.

Dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się w ładowarkę na dynamo co wy o tym sądzicie? W tej chwili czekam na dostawę bardzo taniej i prostej ladowareczki. W środku zwykle niskobudrzetowe dynamo i wyjście USB.

W chwili kiedy przesyłka mi dojdzie zrobię filmik żeby się podzielić jak co po co i wgl.

Jakie jest wasze zdanie ?
Awatar użytkownika
Krzysztof Lis_DS
Posty: 81
Rejestracja: 28.04.2016, 16:15

Re: Ładowarka na dynamo

Post autor: Krzysztof Lis_DS » 16.09.2016, 22:13

Chętnie zapoznam się z recenzją, ostatnio do KARALUCHA ściągnęliśmy powerbank 6000 mAh na korbę z wbudowanym panelem fotowoltaicznym. Osobiście bym go stamtąd wyrzucił na miejscu konstruktora (potrzebuje aż 40 godzin na słońcu, by naładować się w pełni), ale widocznie teraz urządzenia na baterie słoneczne są modne i koniecznie musiał być.

To urządzenie, które mamy w KARALUCHU, według producenta ładuje się korbą w ciągu 4 godzin. Koncepcja trzymania tego prądu wytworzonego korbą na później mi się podoba, bo pozwala ładować wtedy, gdy mamy taką możliwość, a ładować urządzenia za pomocą powerbanku, gdy jest to konieczne.

Tymczasem, o ile dobrze rozumiem, to Twoje urządzenie musisz obsługiwać dokładnie wtedy, gdy tego prądu potrzebujesz.
Awatar użytkownika
Krasny
Posty: 321
Rejestracja: 16.06.2016, 14:31
Lokalizacja: Wielkopolska gdzieś około Lichenia ;)

Re: Ładowarka na dynamo

Post autor: Krasny » 17.09.2016, 17:19

Ja rozumiem uniezależnienie się od dostaw energii elektrycznej. Ale tak na serio macie zamiar kręcić tą korbką przez 4 godziny?
Po pierwszych 30 minutach mózg zacznie płatać wam figle i będzie problem z kontrolą obrotów lewo-prawo :D

Sądzę że urządzenia na korbkę mają sens jedynie gdy zużywają bardzo mało energii, jakaś latarka 3x5mm led, parę obrotów, parę minut słabego ale jednak światła.
Korbkowanie 6000mAh... ehh traktuję to jak jeden z tych gadżetów Mango TV.
W teorii hiper, super wynalazek a w praktyce dno szuflady i żal wyrzucić bo tyle piniondzy kosztowało :D
_________________
Bo trzeba mieć jaja by iść z podniesionym czołem gdy inni plują Ci w twarz za twoje przekonania.
djans
Posty: 326
Rejestracja: 03.05.2016, 20:58
Lokalizacja: Wrocek

Re: Ładowarka na dynamo

Post autor: djans » 17.09.2016, 19:07

Krasny, poruszyłeś bardzo istotny aspekt takich wynalazków - czasochłonność manualnego ładowania.

Najgorsze dynamo cierne przynajmniej "samo" sobie pracuje przy okazji jazdy rowerem.

Sama ładowarka korbkowa - co by można i power bank i paluszki ładować, miałaby o wiele więcej sensu, choćby dlatego, że telefon ładowałoby się znacznie szybciej, niż uprzednio naładowawszy wbudowany akumulator.
Awatar użytkownika
Krzysztof Lis_DS
Posty: 81
Rejestracja: 28.04.2016, 16:15

Re: Ładowarka na dynamo

Post autor: Krzysztof Lis_DS » 17.09.2016, 19:49

Krasny pisze:Ja rozumiem uniezależnienie się od dostaw energii elektrycznej. Ale tak na serio macie zamiar kręcić tą korbką przez 4 godziny?
Jak się nie ma, co się lubi, to się lubi, co się ma. :)

A tak serio, to takie urządzenia są dla ludzi, którzy po prostu nie mają innego wyjścia. Jest sporo ludzi, którzy w mieszkaniach nie mają miejsca na trzymanie baterii słonecznych i akumulatorów do nich, a nawet jakby mieli, to i tak nie mają gdzie ich umieścić, by później ten prąd wytwarzały.
Krasny pisze:Korbkowanie 6000mAh... ehh traktuję to jak jeden z tych gadżetów Mango TV.
A czemu nie? Siedzisz przy ognisku, kręcisz korbą przez pół godziny. Drugie pół godziny rano po śniadaniu. Łącznie w ciągu dnia znajdziesz godzinę czy dwie żeby wytworzyć trochę prądu. Przecież jak go nigdzie nie będzie, to nie będziesz marnować go do grania w telefonie w gry czy odtwarzania na nim filmów.

A jak się dzieciakowi zachce, to niech sobie gra, byle najpierw telefon naładował. :)
djans pisze:Krasny, poruszyłeś bardzo istotny aspekt takich wynalazków - czasochłonność manualnego ładowania.

Najgorsze dynamo cierne przynajmniej "samo" sobie pracuje przy okazji jazdy rowerem.
Dziwię się jeszcze, że nikt nie oferuje na rynku treningowych rowerków stacjonarnych, które byłyby w stanie wytwarzać prąd... Przecież to idealne rozwiązanie -- na co dzień trening, w trudnych czasach świetne źródło prądu. Przecież tu można wytworzyć nie kilka, a co najmniej 100 W energii elektrycznej!
djans pisze:Sama ładowarka korbkowa - co by można i power bank i paluszki ładować, miałaby o wiele więcej sensu, choćby dlatego, że telefon ładowałoby się znacznie szybciej, niż uprzednio naładowawszy wbudowany akumulator.
Była taka w ofercie firmy Freeplay, ale przestali ją produkować, bo podobno rzadko się sprzedawała. :(

Sam kupiłem i trzymam. :)
Biervader
Posty: 18
Rejestracja: 16.09.2016, 12:19

Re: Ładowarka na dynamo

Post autor: Biervader » 17.09.2016, 22:21

Właśnie w moim przypadku taka ładowarka będzie stanowić rezerwę dla naładowania niewielkiego akmulatorka AA/AAA bądź pozwoli mi w kryzysowej sytuacji podladowac telefon starego typy żeby np wykonać 1 połączenie/wysłać SMS.

Pokładowym przy ognisku latarkę czy coś. Wiecie takę mało pradozerne elementy.
djans
Posty: 326
Rejestracja: 03.05.2016, 20:58
Lokalizacja: Wrocek

Re: Ładowarka na dynamo

Post autor: djans » 18.09.2016, 13:22

Krzysztof Lis_DS pisze:Dziwię się jeszcze, że nikt nie oferuje na rynku treningowych rowerków stacjonarnych, które byłyby w stanie wytwarzać prąd...
U nas - fakt. U Hamerykańców gotowych prądotwórczych rowerków stacjonarnych nie widziałem (ale też specjalnie nie szukałem), za to prądotwórcze podstawki pod rowery zwykłe - owszem.

Edit - widzę właśnie, że na podlinkowanej przeze mnie stronce są już i stacjonarki ;-)

W naszych realiach, gdzie przez kilka miesięcy roweru na dworze używać się nie da, a w dodatku nierzadko ten rower stoi na balkonie, to taka podstawka pozwalająca zachować w zimie formę i jeszcze np. ładująca laptopa mogłaby się sprzedać.
Odpowiedz